Poważny błąd z ładowaniem w telefonach Lumia 550 z Windows 10 Mobile Build 14267

Jeżeli posiadacie telefon Lumia 550 i zamierzacie wgrać najnowszą kompilację systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 14267 to Microsoft zaleca aby jej nie wgrywać ze względu na błąd, którego doświadczyli niektórzy użytkownicy po wgraniu tej wersji systemu.

Błąd w najnowszej kompilacji uniemożliwia ładowanie telefonu oraz podłączanie go do komputera. Jeżeli na Waszych telefonach Lumia 550 również występuje ten błąd to musicie wrócić do poprzedniej kompilacji systemu Windows 10 Mobile.

Jak wrócić do poprzedniej wersji systemu?

  • Pobierz aplikację Windows Device Recovery Tool.
  • Podłącz telefon do komputera i w aplikacji Windows Device Recovery Tool wybierz opcję Mój telefon nie został wykryty.
  • Wybierz telefon Lumia, wyłącz telefon i zaczekaj aż się włączy. Aplikacja Windows Device Recovery Tool wykryje telefon i wgra system.
  • Jeżeli wymagane jest pobranie systemu to po zakończeniu pobierania należy telefon ponownie wyłączyć według poprzedniego punktu.
  • Po zakończeniu wgrywania systemu Twój telefon powinien posiadać oficjalną wersję systemu Windows 10 Mobile.

Co zrobić w przypadku kiedy bateria posiada zbyt niski poziom naładowania?

  • Należy przełączyć telefon w tryb programowania. Wyłącz telefon a następnie naciśnij przycisk zasilania oraz zwiększania siły głosu. Spowoduje to uruchomienie telefonu w trybie programowania – na ekranie będzie widoczna błyskawica. W tym trybie naładujesz telefon.
  • Po naładowaniu telefonu wróć do powyższych wskazówek.

Dajcie znać czy u Was również pojawił się ten błąd i czy udało się Wam przywrócić telefon do poprzedniej wersji systemu Windows 10 Mobile.

Więcej informacji o najnowszej kompilacji Build 14267 znajdziecie w tym artykule. Zapraszam również do obejrzenia filmu, w którym prezentujemy najnowszą kompilację na telefonie Lumia 950 XL.

Źródło: Microsoft