Potężna lista nowości, poprawek oraz błędów w Windows 10 Mobile Build 14283

Dzisiaj Microsoft udostępnił kolejną kompilację systemu Windows 10 Mobile Build 14283 w programie Windows Insider. Jest to system w rozgałęzieniu Redstone 1 i na tę chwilę aktualizację mogą pobrać wyłącznie telefony z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile. Zobaczcie listę nowości, poprawek oraz znanych błędów w najnowszej kompilacji mobilnej dziesiątki.

Windows 10 Mobile Build 14283 - Lumia 950 XL

Co nowego w Windows 10 Mobile Build 14283?

 • Ulepszenia w aplikacji Telefon. Dodano informacje o nieodebranych połączeniach i poczcie głosowej przy zakładkach w aplikacji Telefon. Po przejściu do danej zakładki powiadomienie znika. W drodze jest zmiana, która spowoduje, że powiadomienie nie zniknie dopóki nie opuścimy danej zakładki. Na tę chwilę istnieje również błąd, które może spowodować, że powiadomienia nie będę widoczne – poprawka jest już w drodze.
  Aplikacja Telefon
 • Aktualizacja aplikacji Poczta i Kalendarz programu Outlook. Ostatnia aktualizacja aplikacji wprowadziła możliwość wyłączenia podglądu tekstu w wiadomościach. Dodatkowo wiadomości mogą być szybko przenoszone do śmieci za pomocą dłuższego przytrzymania palca i wybrania odpowiedniej opcji. Za pomocą Kalendarza możemy z kolei poinformować innych o tym, że się spóźnimy za pomocą powiadomień spotkań.
  Spóźnie się - Kalendarz
 • Wkrótce zadebiutuje aplikacja Feedback Hub. Po otwarciu aplikacji Insider Hub w tej kompilacji zobaczysz nowe okno powitalne dla aplikacji Feedback Hub. W kolejnych wersjach systemu na telefony i komputery aplikacje Opinie o systemie Windows (Windows Feedback) oraz Centrum niejawnego programu testów (Insider Hub) połączą się w jedną aplikację o nazwie Feedback Hub. Nowa aplikacja będzie zawierać najlepsze elementy z obu zastępowanych aplikacji. Nową opcją będzie na przykład możliwość oddawania głosu wraz z komentarzem. Zostanie odświeżona również ekran startowy aplikacji, który będzie wyświetlał zarówno ogłoszenia jak i zadania.

Co poprawiono w Windows 10 Mobile Build 14283?

 • Poprawiono błąd z tłem aplikacji, które traciło przyciemnienie po wyjściu z aplikacji.
 • Poprawiono błąd z tytułem piosenki w centrum głośności, który powodował, że tytuł przeskakiwał kilkukrotnie po naciśnięciu przycisku play lub zmień ścieżkę po tym jak była ustawiona pauza w odtwarzaczu.
 • Poprawiono błąd występujący u niektórych użytkowników w wersji Build 14267, który powodował dłuższe zatrzymanie podczas pisania oraz restartowania.
 • Wprowadzono więcej usprawnień w logice odświeżania żywych kafelków. Po pierwsze jeżeli są oczekujące powiadomienia dla kilku kafelków to teraz będą aktualizowane wszystkie w jednym obrocie a nie pojedynczo. Po drugie jeżeli kafelek zawiera status (badge) oraz informacje o aktualizacjach to pojawią się one jednocześnie. Na koniec aplikacje uruchamiają się teraz znacznie szybciej z ekranu startowego jeżeli mają występować aktualizacje żywych kafelków w tym samym czasie.
 • Poprawiono błąd, który powodował brak wyświetlania stanu dla niektórych kafelków (jak np. dla kafelka aplikacji Pogoda).
 • Poprawiono błąd z przeskakującym tłem podczas przewijania w górę i w dół na ekranie startowym na niektórych telefonach takich jak Lumia 950.
 • Poprawiono błąd z wyskakującą klawiaturą w trakcie przewijania listy aplikacji.
 • Poprawiono błąd z ikonami niektórych aplikacji, które były zbyt małe w żywych folderach jeżeli ekran startowy był ustawiony na 350% DPI.
 • Poprawiono informację „Więcej powiadomień” w centrum akcji, która nie wyświetlała się poprawnie.
 • Poprawiono błąd w niektórych językach, w których przyciśnięcie przycisku „@” powodowało skopiowanie zawartości do schowka.
 • Poprawiono błąd z milczącymi powiadomieniami, do których zostały ustawione własne dźwięki a następnie usunięte. Teraz będą odtwarzane fabryczne dźwięki.
 • Łączenie z bezprzewodowym ekranem powinno funkcjonować poprawnie z poziomu centrum akcji.

Znane błędy w Windows 10 Mobile Build 14283?

 • Zaktualizowane profil Bluetooth AVRCP do wersji 1.5. Aby w pełni skorzystać z tej aktualizacji należy usunąć w aucie powiązany telefon i dodać go ponownie.
 • Jeżeli posiadasz opaskę Microsoft Band 1 lub Microsoft Band 2 to po tej aktualizacji przestanie się synchronizować z telefonem. Jeżeli chcesz aby opaska synchronizowała się z telefonem możesz tymczasowo zmienić język telefonu. Ewentualnie można również przywrócić ustawienia fabryczne jednak błąd może powrócić po wykonaniu kolejnej aktualizacji dopóki nie zostanie całkowicie usunięty. Ten błąd może również dotyczyć rozmów audio i wideo Skype.
 • Microsoft analizuje dlaczego aplikacja Gadżety nie wykrywa stacji dokującej HD-500 w telefonach z systemem Windows 10 Mobile Insider Preview. Użytkownicy w ten sposób nie mogą zaktualizować oprogramowania w stacjach. Jeżeli posiadasz stację z oprogramowaniem w wersji 4 ten błąd Ciebie nie dotyczy. Jeżeli jednak stacja posiada starsze oprogramowanie to mogą wystąpić drobne problemy ze stabilnością.
 • Łączność ze starszymi sieciami Wi-Fi korzystających z zabezpieczeń WEP nie działa. WEP to niezbyt bezpieczna metoda aby chronić Twoją sieć Wi-Fi ale część użytkowników w dalszym ciągu korzysta z tej metody. Rozwiązaniem problemu będzie skonfigurowanie routera aby korzystał z zabezpieczeń WPA lub WPA2 lub czekanie na kolejną kompilację.

Źródło: Microsoft