Porada Microsoft: Co nowego w systemie Windows Phone 8.1?

System Windows Phone 8.1 zawiera wspaniałe funkcje, takie jak Cortana, centrum akcji i nowe aplikacje rozrywkowe, które wraz z wieloma pomniejszymi udoskonaleniami sprawią, że codzienne używane telefonu będzie przyjemnością. Zobacz, co znajduje się w najnowszej wersji. Jak pobrać system Windows Phone 8.1?

Windows Phone 8.1 dla używających wcześniej telefonu z systemem Windows Phone 8 Szczegółowe informacje o różnicach znajdziesz w temacie Co się zmieniło w systemie Windows Phone.

Poznaj Cortanę — Twojego cyfrowego asystenta

Cortana może pomóc nawiązywać połączenia, wysyłać SMS-y, robić notatki i nie tylko. Może także ustawiać przypomnienia i alarmy, a także śledzić interesujące informacje (takie jak wiadomości, pogoda czy ruch uliczny). Oczywiście Cortana nie leni się, gdy trzeba coś znaleźć — w telefonie lub Internecie. (Cortana jest dostępna tylko w USA). Poznaj ją

Funkcja Cortana w systemie Windows Phone

Atrakcyjny wygląd ekranu startowego

Jako tło kafelka na ekranie startowym można wybrać ulubione zdjęcie — kafelki zostaną dopasowane do siebie jak układanka składająca się w pełny obraz. Teraz może być także wyświetlana kolumna dodatkowa — można ją włączyć lub wyłączyć w ustawieniach telefonu. Dowiedz się, jak to skonfigurować

Ekran startowy w systemie Windows Phone

Odpocznij trochę dzięki spokojnym godzinom

Włącz spokojne godziny, gdy chcesz odpocząć od dzwonków, dźwięków, nowinek i banerów. Nie martw się: Cortana zapewni, że najważniejsze osoby będą nadal mogły się z Tobą skontaktować. (Cortana jest dostępna tylko w USA).

Nowe aplikacje rozrywkowe

Korzystaj z filmów i telewizji w podróży, dzięki aplikacji Xbox Video — przeglądaj, kupuj i oglądaj. Nowa aplikacja Podkasty ułatwia wyszukiwanie i subskrybowanie, a ponadto możesz teraz pobierać nowe utwory bezpośrednio w aplikacji Xbox Music.

Aplikacja Xbox Music w systemie Windows Phone

Zabawny (i szybki) nowy sposób pisania

Kiedy tylko poznasz podstawy pisania kształtów, zaskoczy Cię szybkość, łatwość i precyzja tej metody. Po prostu przesuwaj palec po klawiaturze Word Flow, a słowa magicznie przyjmą kształt.

Pisanie kształtów w systemie Windows Phone

Świat jest Twoim hotspotem

Czujnik sieci Wi-Fi pomaga ograniczyć ilość przesyłanych danych komórkowych i automatycznie nawiązuje połączenia z otwartymi sieciami Wi-Fi udostępnionymi przez użytkowników. Funkcja ta może nawet w imieniu użytkownika akceptować warunki użytkowania sieci lub przekazywać do tych sieci inne wymagane informacje. Dodatkowo za pomocą funkcji Czujnik sieci Wi-Fi można dzielić się z kontaktami dostępem do sieci zabezpieczonych hasłem.

>Wyszukiwanie zawartości w telefonie

Wyświetlaj wyniki wyszukiwania w telefonie — między innymi wiadomości e-mail, wiadomości, kontakty, ustawienia, kalendarz, muzyka i aplikacje. Wyniki w telefonie będą dostępne w razem z wynikami wyszukiwania Internecie, sieci lokalnej oraz w innych wyszukiwaniach.

Wyniki wyszukiwania w systemie Windows Phone

Ulepszone powiadomienia i ustawienia

Jedno przesunięcie w dół z góry ekranu otwiera centrum akcji, gdzie m.in. możesz zobaczyć powiadomienia i szybko włączyć Wi-Fi i Bluetooth. Nowa regulacja głośności składa się z oddzielnych suwaków dla dzwonka i aplikacji. Możesz wykonać obszerniejszą kopię zapasową w chmurze. Za pomocą Czujnika pamięci możesz kontrolować wykorzystanie miejsca w pamięci — sprawdzić elementy zajmujące miejsce lub ustawić kartę SD jako domyślną lokalizację instalacji aplikacji i innych danych.

Centrum akcji w systemie Windows Phone

Uchwyć doskonały moment

Dzieci, zwierzęta domowe, wynurzające się wieloryby — nowy tryb seryjny ułatwia robienie wspaniałych zdjęć poruszających się obiektów. Ponadto wizjer aparatu umożliwia teraz dostęp za jednym naciśnięciem do ulubionych ustawień, aplikacji Dodatek foto i albumu Z aparatu.

Tryb seryjny w systemie Windows Phone

Więcej usług Bing

W telefonie są teraz wstępnie instalowane wspaniałe aplikacje Bing — Pogoda, Wiadomości, Sport, Zdrowie i kondycja, Kuchnia itp.

Wzbogacony kalendarz

Kalendarz otrzymał większą aktualizację z nowymi, interaktywnymi widokami — po naciśnięciu dnia widok rozwija się w celu wyświetlenia szczegółów (które następnie przewijają się!). Ponadto dla poszczególnych dni będzie wyświetlana prognoza pogody oraz będzie łatwo dodać nowe zdarzenie z wiadomości e-mail lub SMS-a.

Kalendarz w systemie Windows Phone

Lepsze przeglądanie

Aktualizacje programu Internet Explorer obejmują przeglądanie InPrivate, tryb czytania i nowe ustawienia pomagające oszczędzać dane komórkowe podczas przeglądania. Ponadto karty można teraz synchronizować z komputerem i tabletem z systemem Windows — wystarczy zalogować się gdziekolwiek na konto Microsoft i gotowe!

Synchronizacja haseł i nie tylko z systemem Windows

Szersza synchronizacja z tabletem lub komputerem z systemem Windows 8, w tym wielu haseł i ustawień aplikacji. Można także synchronizować ulubione i karty programu Internet Explorer, kolor motywu oraz ulubione miejsca na Mapach.

Wszystko razem w Twoim Portfelu

Zbieraj jeszcze więcej w Portfelu — zdarzenia, bilety na podróż, a nawet kupony Pass aplikacji Passbook z telefonu iPhone — oraz korzystaj z przypomnień dotyczących czasu i miejsca swoich biletów i okazji.

Portfel w systemie Windows Phone

Łatwiejszy niż kiedykolwiek dostęp do potrzebnych aplikacji

Sklep Windows Phone oferuje teraz aplikacje wybrane specjalnie dla Ciebie. Aplikacje można aktualizować automatycznie przez Wi-Fi. Postęp pobierania jest widoczny bezpośrednio w aplikacji Sklep. Można także wyświetlić historię zakupów aplikacji, co ułatwi ich ponowną instalację.

Sklep Windows Phone

Dla firm

Teraz możesz połączyć się z siecią firmową z telefonu przy użyciu sieci VPN. Protokół S/MIME zwiększa bezpieczeństwo wiadomości e-mail wysyłanych do i z konta usługi Exchange ActiveSync (EAS) oraz kont firmowych służących do dostarczania pracownikom firm aplikacji i danych przydatnych w pracy. Ponadto nowe funkcje pakietu Office Mobile jeszcze bardziej ułatwiają pracę w podróży: zapisuj dokumenty pakietu Office na karcie SD i udostępniaj jeszcze więcej rzeczy w programie OneNote.

Nowości dotyczące ułatwień dostępu

Bez względu na to, czy chodzi o wiadomości e-mail lub SMS, ustawienia, czy inny tekst w telefonie, zawsze możesz liczyć na Narratora, który przeczyta je głośno.

Uwagi

  • Niektóre aplikacje i funkcje nie działają w telefonach, które mają mniej niż 1 GB pamięci RAM. Informacje o tym, ile pamięci ma telefon, znajdziesz w witrynie producenta lub w dokumentacji telefonu. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne w Twoim kraju lub regionie albo ich dostępność może zależeć od operatora sieci komórkowej lub producenta. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz temat Dostępność funkcji i usług.
  • Niektóre funkcje są dostępne tylko w telefonach z najnowszą wersją oprogramowania Windows Phone. Więcej informacji o aktualizowaniu telefonu znajdziesz w temacie Jak zaktualizować oprogramowanie telefonu?

Źródło: Microsoft