Poprawki i zmiany z systemu Redstone 1 trafią również do Threshold 2

W zeszłym miesiącu Microsoft udostępnił system Windows 10 Mobile w rozgałęzieniu Redstone 1 w programie Windows Insider. Oficjalnie aktualizację mogą pobrać wyłącznie posiadacze telefonów z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile na pokładzie czyli modele Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Nowe rozgałęzienie to nowe poprawki i ulepszenia, które trafią również do pozostałych telefonów.

Wygląda na to, że drobne zmiany i poprawki, które zostały bądź też zostaną wprowadzone do najnowszych kompilacji z rozgałęzienia Redstone 1 trafią również do uczestników programu Windows Insider, którzy nie mają możliwości pobrania najnowszej wersji systemu i w dalszym ciągu testują kompilacje w rozgałęzieniu Threshold 2.

Microsoft już rozpoczął wprowadzanie poprawek do rozgałęzienia Threshold 2 czyli do wersji Build 10586 czego dowodem jest wprowadzenie nowych emotikonek do aplikacji Wiadomości i Skype. Kolejna kompilacja Build 10586.122, która powinna pojawić się w niedługim czasie, będzie zawierać poprawkę związaną z klawiaturą Word Flow, z której będzie można korzystać w przeglądarce Microsoft Edge. Obie te poprawki w pierwszej kolejności zadebiutowały w kompilacjach z rozgałęzienia Redstone 1 a teraz będą dostępne również w kompilacjach z rozgałęzienia Threshold 2.

Nawzil, pracownik Microsoft, informuje, że poprawki i zmiany będą dodawane w kolejnych zbiorczych aktualizacjach w programie Windows Insider w kręgu Release Preview. Nie widzę jednak żadnych przeciwwskazań aby poprawki te zostały również dodane do pozostałych dwóch kręgów – szybkiego i wolnego a w późniejszym czasie do oficjalnego kanału dystrybucyjnego.

Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem i chciałbyś się dowiedzieć więcej o programie Windows Insider a tym samym o testowych kompilacjach systemu Windows 10 Mobile takich jak Threshold 2 czy Redstone 1 to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

[textblock style=”2″]Windows Insider dla początkujących czyli wszystko o testach Windows 10 Mobile[/textblock]

Źródło: Twitter