Polska gra Freddy wygrywa konkurs zorganizowany przez Unity i Microsoft

W sklepie Windows Phone zadebiutowała polska gra Freddy, która wygrała międzynarodowy konkurs branżowy gier „Windows Phone 8 and Windows Store”. Grę przygotowała polska firma MobiTouch, która zajęła pierwsze miejsce i w nagrodę otrzyma aż 30.000 dolarów. Zapraszam do zapoznania się z tym tytułem.

MobiTouch Freddy Windows Phone

Gra została napisana za pomocą oprogramowania Unity, które jest jednym z najbardziej znanych oprogramowań do tworzenia gier na świecie. Celem konkursu, zorganizowanego przez tę firmę, było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych gier lub innych interaktywnych treści aplikacji („Gry lub zawartość”), które są zbudowane przy użyciu oprogramowania Unity i stworzone pod system Windows Store lub też Windows Phone. Do zawodów zgłoszone zostały również te gry, które już wcześnie zostały opublikowane na platformach alternatywnych (Android, Kindle, iOS, itd.), lecz równocześnie są kompatybilne z przynajmniej jedną ze wspomnianych platform Windows. „Freddy”, w odróżnieniu od wszystkich pozostałych finałowych projektów, jako jedyny nie jest jeszcze opublikowany.

„Freddy” to gra zręcznościowo-przygodowa, o ciekawej fabule i oryginalnej grafice. Bohaterem rozgrywki jest pół-mechaniczna żaba, stworzona przez szalonego naukowca, której celem – a jednocześnie celem gry – jest ucieczka. Zadaniem gracza jest umożliwienie Freddy’emu wydostania się z laboratorium i przeżycia wielu nietypowych przygód, które odsłonią kolejne plansze. I tak oto tłem fabuły stają się: wnętrze studni, tropiki, przestworza czy nawet kosmos. Całość opiewa stylowa oprawa graficzna i muzyczna, autorstwa MobiTouch.

Na tą chwilę gra jest dostępna w wersji beta i kosztuje 3,49zł. Jeszcze w tym roku użytkownicy otrzymają aktualizację, która będzie zawierać mnóstwo nowości w tym jeszcze więcej poziomów, wspaniałe osiągnięcia, codzienne bonusy, zestaw świąteczny, poprawki i dodatkowe języki. Freddy przeznaczony jest wyłącznie dla telefonów z systemem Windows Phone 8.

Pobierz grę [label style=”1″]Freddy[/label] ze sklepu Windows Phone

Freddy - sklep Windows PhoneKod QR - Freddy