Pojawiła się krótka reklama nadchodzącej nowej Lumii

Na dzień przed oficjalną konferencją Nokii, która odbędzie się w Londynie w sieci pojawiła się, krótka wideo zapowiedź najnowszego telefonu z serii Nokia Lumia. Nie dopatrzymy się zbyt wielu szczegółów a na głównym planie kilkukrotnie pojawia się aparat fotograficzny.

Nokia Catwalk - PureView

Powyższe zdjęcie przedstawia prototyp urządzenia Nokia Catwalk, które mieliśmy już okazję obejrzeć dużo wcześniej. Charakterystyczne wybrzuszenie aparatu fotograficznego widać również na poniższym filmie reklamowym.

Specyfikacja techniczna ma być zbliżone do tego co znajdziemy w modelu Nokia Lumia 920. Czym więc Nokia chce nas zaskoczyć? Telefon ma zostać zrobiony z aluminium, dzięki czemu będzie ważył znacznie mniej. Głównym punktem programu z pewnością będzie aparat fotograficzny PureView, któremu poświęcony jest powyższy teaser.

Nie wiadomo czy Nokia planuje zaprezentować więcej niż jeden smartfon z serii Nokia Lumia. Być może Nokia zademonstruje długo oczekiwany telefon Nokia EOS z aparatem 41Mpx, który znajduje się w modelu Nokia 808 PureView z systemem Symbian. Już jutro dowiemy się wszystkiego.

Źródło: The Verge