• Gry
 • Komentarze: 56

Nieoficjalny klient gry Pokemon Go dostępny dla Windows 10 Mobile

ST-Apps oraz inni deweloperzy wykonali sporo pracy i przygotowali port oficjalnej aplikacji Pokemon Go pod nazwą PoGo-UWP. Nie jest to oficjalna aplikacja ale połączona jest z naszym kontem na stronie Pokemon, dzięki czemu nasze osiągnięcia będą zapisywane. Gra nie posiada wszystkich możliwości oraz funkcji ale deweloperzy przez cały czas pracują nad jej rozwojem.

PoGo UWP

Jak zainstalować PoGo UWP na Windows 10 Mobile?

 1. Stwórz konto Pokemon Trainer Club. Możesz to zrobić na tej stronie.
 2. Zaloguj się na konto w systemie Android lub iOS. Alternatywnie możesz skorzystać emulatora systemu Android o nazwie Bluestacks.
 3. Po uruchomieniu aplikacji wybierz startowego Pokemona. Krok ten należy wykonać w oficjalnej grze ponieważ PoGO-UWP nie oferuje takiej możliwości.
 4. Wyloguj się z oficjalnej gry. Możesz to zrobić wybierając ikonkę Pokeball i przejść do ustawień.
 5. Pobierz pliki z Github na komputer. Pobrane pliki umieść w tym samym folderze.
  1. plik 1 (gra w wersji 1.0.25 z 14.08.2016; wszystkie wersje dostępne są tutaj)
  2. plik 2 (biblioteka NET)
  3. plik 3 (biblioteka VCLibs)
 6. Włącz funkcję Portal urządzeń w telefonie. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Dla deweloperów. Należy również włączyć Tryb dewelopera w tym samym miejscu aby pojawia się możliwość uruchomienia Portalu urządzeń. Jeżeli pliki będą wysyłane za pomocą Wi-Fi to zarówno komputer jak i telefon muszą być podłączone do tej samej sieci. Można również wysłać pliki za pomocą kabla USB po uprzednim podłączeniu telefonu do komputera.
 7. Wyślij pliki do komputera. Aby wysłać pliki za pomocą komputera z użyciem sieci Wi-Fi należy przepisać adres IP widoczny w telefonie (np. https://192.168.6.106) w opcji Dla deweloperów do przeglądarki internetowej w komputerze. Następnie w telefonie kliknij w opcję Pair i przepisz wyświetlony kod PIN do okna przeglądarki i kliknij w przycisk Submit. Warto pamiętać o tym żeby ustawić instalowanie aplikacji w pamięci telefonu. Próba instalacji na karcie pamięci zakończy się niepowodzeniem.
 8. W oknie przeglądarki wybierz sekcję aplikacji. W otwartym oknie wybierz zakładkę Apps.
  1. W polu Add package dodaj plik PokemonGo-UWP_1.0.25.0_ARM_Debug.appx
  2. W polu Dependency dodaj pozostałe dwa pliki appx.
 9. Kliknij przycisk Go poniżej załączonych plików. Poczekaj aż zostaną wysłane pliki do telefonu.
 10. Uruchom aplikację PoGo-UWP na telefonie. To wszystko uruchom aplikację i zaloguj się do konta, które zostało stworzone wcześniej.

Pamiętajcie, że wszystkie powyższe czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność. Dajcie znać czy udało Wam się poprawnie zainstalować grę oraz ile zebraliście Pokemonów 🙂

Źródło: WindowsCentral

 • notonlypierogi

  Nie wiem jak u Was, u mnie dało się jedynie zainstalować po zmianie instalacji na pamięć telefonu 😉

  • Kamil Król

   u mnie też

  • Wersus Predator

   JA nie musiałem nawet nic zmieniać, krok po kroku wdłg poradnika zainstalowałem bez problemów.

 • Slevin

  Mimo szczerych chęci twórców tej aplikacji to mam mieszane uczucia co do legalności tego typu „aplikacji”. Godzi to w wizerunek firmy odpowiedzialnej za Pokemon Go, bo połowa idiotów myśli że to po prostu nie dorobiona gra od Nintendo. A Wy jeszcze promujecie złodziejstwo na portalu… Z jakiegoś powodu tej gry nie ma na Windows i developer nie chce aby była teraz lub w przyszłości.
  Nikomu nie potrzebne gry z systemów dla gimbusów a takie poruszenie w świecie Windowsa 🙂

  • My jedynie informujemy o takiej możliwości. Wybór należy do użytkownika.

  • ciekawy

   „Godzi to w wizerunek firmy odpowiedzialnej za Pokemon Go, bo połowa idiotów myśli że to po prostu nie dorobiona gra od Nintendo. A Wy jeszcze promujecie złodziejstwo na portalu… ” – przecież wszędzie jest napisane, że nie jest to oficjalna aplikacja, to trzeba by było być naprawdę za przeproszeniem debilem, i powiedz mi jakie to złodziejstwo? Dlaczego niby?

   • Slevin

    Skoro ludzie marudzili że system windows 10 mobile jest do dupy będąc testerami pierwszych wersji, oraz czytałem w komentarzach pod podobnymi wpisami na zagranicznych stronach że Nintendo wypuściło bubla to jestem pewien że mimo info ludzie nadal nie będą zdawali sobie sprawy że to nie oficjalna aplikacja.

    A co do złodziejstwa, nie oni wymyślili tą gre, nie oni postawili serwery, fakt że jeszcze nie zarabiają na niej, ale jednak wybijają się na popularności samej gry. Dla mnie to w pewnym sensie złodziejstwo, może Pokemon Go nadal nie ma być na Windows, może Nintendo ma już gotową wersje ale liczy na sypnięcie goldem przez MS. A takie apki tylko im szkodzą (moim zdaniem).

    Tak samo jak portale technologiczne w jeden dzień kopiują od innych portali zmieniając kilka słów arta. Nie podając często źródła (nie pisze o tym przypadku)

    • ciekawy

     Czy ja wiem, czy dla nich to jakaś strata. Sam autor, może zarabiać tylko w jeden sposób – sprzedając aplikację, w którą włożył pracę, a to Nintendo może czerpać potem zyski – bo o ile się nie mylę, to można coś tam kupować, a wtedy kasa nie idzie, do tego co zrobił powyższe, tylko do Nintendo. A aplikację chciał zrobić, aby coś udowodnić MS, bo ten nie chciał przyjąć go do pracy? Tak gdzieś czytałem, nie wiem, czy to prawda 😀

     • Slevin

      Obecnie pewnie autor nie zarabia nic, ale instalowanie z niepewnego źródła niczym nie sprawdzonej aplikacji (podobno te w sklepie są sprawdzane) może przynieść pewne niespodziewane konsekwencje. Ktoś wrzuci złośliwy kod i napisze że to kolejna wersja, albo doda reklamy albo zakupy będą możliwe ale przekierowanie pieniędzy będzie inne niż Nintendo. Nie wiem. Pewnie tak nie będzie, ale może być. Dlatego lepiej by było dodać że to niebezpieczne i aby zastanowić się kilka razy przed instalacją.

     • Mobilny

      Na końcu artykułu: „Pamiętajcie, że wszystkie powyższe czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność.”. Można to potraktować jako formę ostrzeżenia. 🙂

     • Slevin

      Masz racje 🙂 nie zauważyłem

 • Marcinp

  Gra dla gimbusów, jak widzę dorosłych ludzi grających w ta gre, to ogarnia mnie zażenowane, ludzie ogarnijcie sie..

  • Slevin

   Byłem w parku jak „banda gimbusów i dorosłych” grała w tą grę. Siedzieli sobie kulturalnie na ławeczkach, na świeżym powietrzu, rozmawiali o Pokemonach jakie mają, gdzie złapali, itp. Jak ktoś odchodził to życzył miłej zabawy i powodzenia w łapaniu potworków. Nikomu nie szkodzili, nie obrażali się, nie wyzywali innych od gimbusów. Nie to co w internecie 🙁

   • Marcinp

    I Twoim zdaniem to jest normalne??
    To wlasnie jest obraz dzisiejszego społeczeństwa, zajęcie lapanie pokemonów, brak słów…..

    • W Polsce? Cały świat biega za pokemonami…

     • marcin4511

      Chyba tylko w miastach. Bo na wsi możesz o tym zapomnieć.

     • Wersus Predator

      No chyba nie 😀 Mieszkam na takim zadupiu i w takiej wiosce nikt by nie pomyślał tutaj o pokemonach… gdyby nei to że jest ich tu od groma , taksamo pokestopów a do tego respią się naprawdę kozackie okazy które ciężko spotkać w miastach.

     • luqi

      Szkoda że u mnie w pobliżu CAŁEJ wsi ani jednego pokemona ;(

     • marcin4511

      u mnie tak samo jest , luqi.
      Widocznie Wersus Predator mieszka blisko jakiegoś większego miasta, dlatego pokemonów jest dużo.

     • Illutorium

      Nie we wszystkich ale jednak. (Na niektórych kontynentach wiejskich spokojnie dają się złapać ze 1-2 poki. – rzadko nawet: Trzy lub pięc bez „Pokemiętki”)
      Więc to loteria. Sfiksowanie fejkami (tj. Fake GPS) właśnie popsułoby zabawę i służnie jest to oceniane że trzeba wkońcu wychodzić „na żywo z Prawdziwą wskaźówką” a nie „siedzieć przed domem”.

    • Slevin

     Nie no lepiej spędzić czas przed kompem w zamkniętym domu, albo przed tv, albo gapić się w ścianę. Ja kiedyś inaczej marnowałem swój czas, robiłem proce, pistolety z drewna, bawiłem się trybami czy eksplorowałem otoczenie na rowerze. Teraz dzieciaki siadają na rower i jadą od gyma do gyma, od pokestopa do lura i spędzają czas dość aktywnie. Wychodzą jajka, rozmawiają z innymi, zabawa nie wymaga skila więc nie jest flustrująca jak się nie uda czegoś zrobić za pierwszym razem.

     Ty nie grasz ok, twoja decyzja, ale inni niech robią co chcą. Może powinniśmy wyjść na ulice albo pod sejm walczyć o lepsze życie?

     • Marcinp

      A czemu akurat siedzieć przed kompem, jest na prawde tyle ciekawszych zajęć, ja np.za lepka jak przychidzily wakacje, chodziłem do pracy sobie dorobić pare groszy żeby mieć dla siebie. Oczywiście ja nikomu nie narzucam co ma kto robic, to jest tylko moje zdanie.

     • Adam Fierek

      A co, jeśli ktoś pracuje w wakacje i zbiera pokemony? 😛

     • DarkKnight

      Slevin ma racje chociaż ludzie wyszli na ulice. Jak patrząc na stastystyki to wiecej ludzi siedzi na kompie czy w domu i nawet nie wyjdą na godzinny spacer.

  • NowePakiety

   Ja pierdole, dlaczego musisz tak wjeżdżać na ludzi… jeśli ktoś lubi grać w tą grę to niech gra, czy wszyscy kurwa są tak pojebani ,że muszą gry hejtować..

 • Piotr

  U mnie zainstalowane z ciekawości głownie z powodu, że nigdy nie istalowałem tak apliakacji. Zalogowałem się złapałem pokemona albo dwa. Ale nie działa wejście w button pokebola oraz avatar użytkownika. a powinno przenieść do dalszych opcji. Lumia 735 najnowszy bulid z insidera fast.

  • luqi

   aplikacja jest jeszcze nieskończona
   narazie możesz się zalogować łapać pokemony, pokestopy odwiedzać i to jakoś tyle ;/

 • Michał Jasiński

  Microsoft jest dla biznesu nie dla gier.

  • Mobilny

   Gry są jednym z elementów biznesu 🙂

   • Levi

    I aplikacje..

  • Dziękuję. Plik podmieniony.

 • Simon Pater

  Komentarze tych co narzekaja jakie to glupie latac za Pokemonami bez sensu. To nie chodzi o to czy fajne czy nie, raczej o to ze jak dana platwofma NIE MA NAJNOWSZYCH aplikacji to sie nie LICZY! Microsoftowi odbilo! Dla biznesu!?! Tez bez apek!? Nawet Blackberry nie dalo rady jada na Androidzie! MS bez aplikacji w dniu premiery dla innych systemow BEDZIE zerem! I pisze to jako uzytkownik Lumii i iOS.

 • Maciej Gańczak

  A mi nie działa to parowanie telefonu z komputerem. Nie wyświetla tego adresu (strona nieosiągalna) i nie można wprowadzić kodu.

  • Adrian Stypiński

   Korzystasz na dwoch urządzeniach z tej samej sieci WIFI?

   • Maciej Gańczak

    Tak. Pomógł reset routera. Dzięki 😉

 • Krall
  • Krall

   Trzeba było zmienić miejsce instalacji na telefon, App Manager nie był w stanie zrobić wyjątku samemu tak jak sklep. Możesz dopisać do artykułu, zawsze jakaś rada.

   • Dziękuję. Dopisałem informację do odpowiedniego punktu w artykule.

 • Krissuu YT

  Pobrałem trzy pliki na komputer i co teraz(nie zrozumiałem punktu 7)

 • Adam Fierek

  Ciekawe, kiedy wam snapchata zrobią 🙂

  • Wojciech Zając

   Jak tylko komuś się on spodoba… i będzie potrzebny.

   Wesołek…

 • Dawid Dawidowski
 • Adam I

  Po wpisaniu do przeglądarki adresu IP pojawia się taki błąd, co z tym zrobić?
  Próbowałem też na innym komputerze i dalej jest ten sam błąd. Jak można zainstalować Pogo przy pomocy USB?

  • Czy telefon i komputer podłączone są do tej samej sieci Wi-Fi?

   • Adam I

    Tak, są podłączone.

 • minik971

  Na chwilę obecną aplikacja nie działa, jak również każdy inny nieoficjalny klient. Wczoraj Niantic zaktualizowało API, nie wiadomo czy uda się coś naprawić…

 • ukers23

  mi gra działa postać chodzi i wgl. ale nie pojawiają się żądne pokemony ani nie mam ekwipunku ani nic :c

 • mariuszpurwin

  Zbudowalem paczki z nowym api ( działa pokazywanie pokemonow 🙂 ) PokemonGO dla Windows 10 mobile w wersji api 1.0.13 do commit’a https://github.com/ST-Apps/PoGo-UWP/commit/b33d95a826fdb64bcfa6c673e12e5d529f2b7996
  PC x64
  https://mega.nz/#!ZM4gjSYR!ZZK0Dl-ZuZvMRC2bDzpLFgMLpFhHdHIc2k2TmX_RoI0

  arm (windows 10 mobile)
  https://mega.nz/#!BRJE3LZa!OQwDQdLCZ78_WjFYQR6gcqObe5p_ZyjutX8YxyxKjUI

 • Julia Moskal

  Wiele ciekawych rzeczy do Pokemon GO macie na stronie http://pokemongopobierz.pl Skorzystałam tam ze świetnego bonusu SUPER PAKIET który dodał mi baaardzo dużo fajnych rzeczy 😉

 • Marek

  Zainstalowałem na WP 10- Lumia 640, aplikacja działa ale…. działają pokestopy, można zbierać wszystko co wypada, można łapać pokemony ale już nie można wybrać drużyny, nie ma możliwości ataku na gym, nie działa insens. Tak że na razie to zabawa na 40% możliwości. Aby zrobić te wymienione, niemożliwe rzeczy muszę wchodzić do gry przez telefon żony z andkiem, pozdrawiam

 • adrianekk955

  Lumia 435 Pokemony działają świetnie! złapałem już 16 oraz 8 jajek

 • Dawid Pobutkiewicz

  Pokemony na lumii znów działają może jakiś update artykułu ??

 • Gerard123

  Wiadomo czy dalej działa?