• Gry
 • Komentarze: 56

Nieoficjalny klient gry Pokemon Go dostępny dla Windows 10 Mobile

ST-Apps oraz inni deweloperzy wykonali sporo pracy i przygotowali port oficjalnej aplikacji Pokemon Go pod nazwą PoGo-UWP. Nie jest to oficjalna aplikacja ale połączona jest z naszym kontem na stronie Pokemon, dzięki czemu nasze osiągnięcia będą zapisywane. Gra nie posiada wszystkich możliwości oraz funkcji ale deweloperzy przez cały czas pracują nad jej rozwojem.

PoGo UWP

Jak zainstalować PoGo UWP na Windows 10 Mobile?

 1. Stwórz konto Pokemon Trainer Club. Możesz to zrobić na tej stronie.
 2. Zaloguj się na konto w systemie Android lub iOS. Alternatywnie możesz skorzystać emulatora systemu Android o nazwie Bluestacks.
 3. Po uruchomieniu aplikacji wybierz startowego Pokemona. Krok ten należy wykonać w oficjalnej grze ponieważ PoGO-UWP nie oferuje takiej możliwości.
 4. Wyloguj się z oficjalnej gry. Możesz to zrobić wybierając ikonkę Pokeball i przejść do ustawień.
 5. Pobierz pliki z Github na komputer. Pobrane pliki umieść w tym samym folderze.
  1. plik 1 (gra w wersji 1.0.25 z 14.08.2016; wszystkie wersje dostępne są tutaj)
  2. plik 2 (biblioteka NET)
  3. plik 3 (biblioteka VCLibs)
 6. Włącz funkcję Portal urządzeń w telefonie. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Dla deweloperów. Należy również włączyć Tryb dewelopera w tym samym miejscu aby pojawia się możliwość uruchomienia Portalu urządzeń. Jeżeli pliki będą wysyłane za pomocą Wi-Fi to zarówno komputer jak i telefon muszą być podłączone do tej samej sieci. Można również wysłać pliki za pomocą kabla USB po uprzednim podłączeniu telefonu do komputera.
 7. Wyślij pliki do komputera. Aby wysłać pliki za pomocą komputera z użyciem sieci Wi-Fi należy przepisać adres IP widoczny w telefonie (np. https://192.168.6.106) w opcji Dla deweloperów do przeglądarki internetowej w komputerze. Następnie w telefonie kliknij w opcję Pair i przepisz wyświetlony kod PIN do okna przeglądarki i kliknij w przycisk Submit. Warto pamiętać o tym żeby ustawić instalowanie aplikacji w pamięci telefonu. Próba instalacji na karcie pamięci zakończy się niepowodzeniem.
 8. W oknie przeglądarki wybierz sekcję aplikacji. W otwartym oknie wybierz zakładkę Apps.
  1. W polu Add package dodaj plik PokemonGo-UWP_1.0.25.0_ARM_Debug.appx
  2. W polu Dependency dodaj pozostałe dwa pliki appx.
 9. Kliknij przycisk Go poniżej załączonych plików. Poczekaj aż zostaną wysłane pliki do telefonu.
 10. Uruchom aplikację PoGo-UWP na telefonie. To wszystko uruchom aplikację i zaloguj się do konta, które zostało stworzone wcześniej.

Pamiętajcie, że wszystkie powyższe czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność. Dajcie znać czy udało Wam się poprawnie zainstalować grę oraz ile zebraliście Pokemonów 🙂

Źródło: WindowsCentral