[Aktualizacja] Microsoft umożliwia wyłączenie kolorowych ikonek w Poczcie

Aktualizacja 2017.03.30. Możliwość wyłączenia kolorowych kółek oraz zdjęć nadawców można już wyłączyć w oficjalnej wersji systemu Windows 10 Mobile. Stało się to możliwe po dzisiejszej aktualizacji Poczty i Kalenadrza do wersji 17.8021.42368.0.

Poniżej treść artykułu z dnia 2017.03.17

Jedną z mniejszych zmian wizualnych, która wzbudziła skrajne opinie wśród posiadaczy telefonów z systemem Windows 10 Mobile, było wprowadzenie przez Microsoft kolorowych ikonek kontaktów w aplikacji pocztowej. Amerykanie postanowili wyjść naprzeciw użytkownikom i dodali możliwość wyłączenia wyświetlania kolorowych ikonek w pierwszej kolejności dla uczestników programu Windows Insider.

Kolorowe ikonki w kształcie koła są widoczne tuż obok każdej wiadomości e-mail znajdującej się w naszej skrzynce. W kolorowym kółku znajdują się pierwsze litery imienia i nazwiska. Jeżeli otrzymamy wiadomość od osoby, która znajduje się w naszych kontaktach i mamy przypięte do tej osoby zdjęcie to zamiast kolorowego kółka pojawi się właśnie zdjęcie naszego kontaktu.

Uczestnicy programu Windows Insider mogą wyłączyć wyświetlanie obrazów nadawców. Aby to zrobić należy uruchomić aplikację pocztową a następnie kolejno przejść do: Menu (trzy kropki w prawym dolnym rogu) > Ustawienia > Czytanie > Pokaż obrazy nadawców na liście wiadomości.

W niedługim czasie możliwość wyłączenia kolorowych ikonek kontaktów pojawi się również w oficjalnej wersji systemu. Funkcja jest dostępna w aplikacji w wersji 17.8013.42368.0 oraz 17.8016.42008.0. Najnowsza dostępna wersja poczty w oficjalnej wersji systemu posiada nieco niższy numer 17.8008.42008.0. Dajcie znać czy wyłączycie obrazy nadawców czy odpowiadają Wam kolorowe akcenty w aplikacji pocztowej.