[Aktualizacja] Microsoft umożliwia wyłączenie kolorowych ikonek w Poczcie

Aktualizacja 2017.03.30. Możliwość wyłączenia kolorowych kółek oraz zdjęć nadawców można już wyłączyć w oficjalnej wersji systemu Windows 10 Mobile. Stało się to możliwe po dzisiejszej aktualizacji Poczty i Kalenadrza do wersji 17.8021.42368.0.

Poniżej treść artykułu z dnia 2017.03.17

Jedną z mniejszych zmian wizualnych, która wzbudziła skrajne opinie wśród posiadaczy telefonów z systemem Windows 10 Mobile, było wprowadzenie przez Microsoft kolorowych ikonek kontaktów w aplikacji pocztowej. Amerykanie postanowili wyjść naprzeciw użytkownikom i dodali możliwość wyłączenia wyświetlania kolorowych ikonek w pierwszej kolejności dla uczestników programu Windows Insider.

Kolorowe ikonki w kształcie koła są widoczne tuż obok każdej wiadomości e-mail znajdującej się w naszej skrzynce. W kolorowym kółku znajdują się pierwsze litery imienia i nazwiska. Jeżeli otrzymamy wiadomość od osoby, która znajduje się w naszych kontaktach i mamy przypięte do tej osoby zdjęcie to zamiast kolorowego kółka pojawi się właśnie zdjęcie naszego kontaktu.

Uczestnicy programu Windows Insider mogą wyłączyć wyświetlanie obrazów nadawców. Aby to zrobić należy uruchomić aplikację pocztową a następnie kolejno przejść do: Menu (trzy kropki w prawym dolnym rogu) > Ustawienia > Czytanie > Pokaż obrazy nadawców na liście wiadomości.

W niedługim czasie możliwość wyłączenia kolorowych ikonek kontaktów pojawi się również w oficjalnej wersji systemu. Funkcja jest dostępna w aplikacji w wersji 17.8013.42368.0 oraz 17.8016.42008.0. Najnowsza dostępna wersja poczty w oficjalnej wersji systemu posiada nieco niższy numer 17.8008.42008.0. Dajcie znać czy wyłączycie obrazy nadawców czy odpowiadają Wam kolorowe akcenty w aplikacji pocztowej.

 • z tymi kolorowymi avatarami Poczta w końcu nabrała życia, nie mam zamiaru wyłączać 🙂

  • Zgadzam się. Również nie wyłączę kolorowych ikonek.

  • Mnie to obojętne, ale niektórzy nie chcą kolorowych avatarów, dlatego zawsze powinien być wybór.

 • Aqua

  Co za ulga !!! Baaardzo przeszkadzało i obniżało czytelność. Pstrokacizna.

 • tridlle

  O matko! Czym oni się tam zajmują?

  • tysiąc insiderów napisało petycję że nie chce kółeczek to dodali funkcję wyłączenia, to chyba dobrze że jest możliwość wyboru?

   • マーゴ ✌

    To teraz czekam aż kolejny tysiąc napisze petycję o przywrócenie aplikacji radia lub chociaż zapewnienia wsparcia programistycznego dla innych producentów

   • tridlle

    Tak to jest ważna funkcja w Windows. Brak słów normalnie. Widać, że już brakuje pomysłów i chęci.

    • squall0

     Tak na dobrą sprawę, mobilnego Outlooka dla WM/WP najprawdopodobniej nie robi dokładnie ta sama ekipa co pozostałej części WM ;P

     • tridlle

      Możesz mieć rację. To mogą być dwie osoby.

     • squall0

      Poprawiłeś mi dzień tym komentarzem, dziękuje 😀

    • werwolf

     To jest sztuczne utrzymywanie trupa przy życiu.Windows Mobile odzyje jak zmieni się ekipa od softu i strategii.Tak poza tym Michal.Czy ty nie widzisz smiesznosci tych wątków…Kolorowe kółeczka…To jest absolutnie CHORE

  • Pyjter86

   Hahaha dają opcje ŹLE, nie dają tez ŹLE…marnemu polaczkowi nie dogodzisz:D

   • マーゴ ✌

    Nie każdemu jak widzisz się ona podoba – ja jestem w tej grupie, którym akurat się podoba jednakże trzeba przyznać, że zajmują się pierdołami zamiast zająć się poważniejszymi rzeczami 🙂

    • Pyjter86

     Mnie tez się podoba, ale właśnie o to chodzi że nie wszystkim przypadło to do gustu, to dali prawo wyboru…jak dla mnie jest to duży plus!! Paru tu jest takich co narzeka ze android ma tyle możliwości personalizacji a WM nie, no to dali coś i znów ryk ze po co to.

     • マーゴ ✌

      Wszystko ok, tylko widzisz bawią się w jakieś kółeczka, teraz w opcje wyłączenia tego podczas gdy nadal są ważniejsze rzeczy do ogarnięcia jak chociażby ten nieszczęsny kafel kalendarza czy też ogólna poprawa stabilności czy też szybkości, usunięcie bugów itd. Nawet ostatnio z tego co tak czytam to bulidy fast są jeszcze w lesie, a do premiery CU już nie dużo czasu zostało.

     • Czytając komentarze dochodzą do wniosku, że największym problemem w systemie Windows 10 Mobile jest niedziałający kafel kalendarza…

     • Pyjter86

      Też mam takie wrażenie…

     • マーゴ ✌

      Sorry ale skończyło się już sr**ie w branie – to nie jest testowy system lecz oficjalny i to od ponad pół roku i to powinno działać U KAŻDEGO. Rozumiesz? U każdego. Pomijam już kwestię, że dla telefonów z preinstalowanym 8.1 powinni przygotować oprogramowanie układowe, a tu ani widu ani słychu. Jak możesz zauważyć wymieniłem jeszcze inne problemy – równie ważne.

     • tridlle

      Dodam, że sama aplikacja nada działa dramatycznie wolno nawet na oficjalnym na PC. Szczęśliwie na PC mam alternatywy.

     • nieszczęsny kafel kalendarza czy też ogólna poprawa stabilności / szybkości, usunięcie bugów itd

      Na pierwszym miejscu znalazł się kafelek. Potem wspomniałeś o stabilności i szybkości i mam dla Ciebie dobrą informację. System jest stabilny i przyspieszy po aktualizacji Creators Update. Co do innych bugów to widocznie są mało ważne skoro nawet ich nie wymieniłeś. Podsumowując, największym błędem pozostaje kafelek, który również zostanie poprawiony.

     • tridlle

      Celowo starasz się manipulować cudzymi wypowiedziami czy robisz to bezwiednie? Serio pytam.

     • werwolf

      Jak Michal ma być obiektywny skoro pracuje dla MS…No jak? Znacie słowo LOBBING?

     • マーゴ ✌

      nadal są ważniejsze rzeczy do ogarnięcia jak chociażby ten nieszczęsny kafel kalendarza czy też ogólna poprawa stabilności / szybkości, usunięcie bugów itd.

      Taka była moja wypowiedź – gdzie w tym zdaniu masz podział na jakiekolwiek miejsca? Czytanie ze zrozumieniem się w tym momencie kłania.

      System jest stabilny i przyspieszy po aktualizacji Creators Update.

      Powiedział to człowiek, który używa 950XL/X3 – telefonów flagowych z najnowszym oprogramowaniem układowym – może zamień swój telefon na inny model np. 435, którą posiadasz, a która służy do wgrywania bulidów i aktualizacji (chyba tylko do tego na 10 się nadaje) lub inny model. Zobaczymy czy nadal podtrzymasz swoje zdanie.

     • Taka jest logika wypowiedzi. W pierwszej kolejności wymieniamy te rzeczy, które są najważniejsze. Nie przemawia do mnie Twoje tłumaczenie. Nie wymagaj od leciwych modeli żeby działały płynnie na najnowszych wersjach systemu. Na pewno będzie poprawa, ale nie spodziewaj się 100% przyrostu.

     • マーゴ ✌

      Nie, to jest tak jak napisał tridlle manipulowanie cudzymi wypowiedziami. Do mnie też nie przemawiają Twoje tłumaczenia i wizje tak kolorowe jak polany w dni majowe – mało tego zaznaczę po raz setny, że są gorsze modele, które miały tą aktualizację otrzymać.

     • Elementy wymienione w zdaniu są równorzędne, a przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Robiąc listę zakupów, piszesz ją w ten sposób, aby na pierwszym miejscu był produkt, który weźmiesz z półki jako pierwszy? Kolejność raczej jest dowolna. Niezaprzeczalnym faktem jest, że L950 będzie działać lepiej niż np. moja L640. Zauważ jednak, że na działanie i błędy częściej narzekają osoby ze słabszym sprzętem, a wielu pisze, że po przesiadce na droższy model zauważyło wielki skok w działaniu systemu. Mało tego, z tych powodów MS nie wydał aktualizacji do W10M dla smartfonów, które pierwotnie miały bez problemu ją dostać. Teraz nasuwa się pytanie, czy to jest fair? Każdy kupuje smartfon wedle uznania, potrzeb i możliwości finansowej. Oczywistym jest, że droższe = lepsze, ale pewien standard powinien zostać zachowany, zwłaszcza że wydawca systemu wydał go na słabsze Lumie i planuje robić to nadal, a przynajmniej do RS2. Co więcej, chwalili się, że po którejś z kolei aktualizacji potrzeby RAM-u zmalały, co powinno być uciechą dla słabszych Lumii. Ja ogólnie na działanie systemu aż tak nie narzekam, wg mnie jest adekwatne do jego podzespołów, ale funkcje systemu nawalają, pisałem choćby o Wi-Fi, że automatycznie się nie łączy (otóż, jak zbadałem, łączy się, po około 2 minutach, co przy niestabilnym zasięgu dyskwalifikuje tę automatyzację, w leciwym Androidzie 4.4.2 Wi-Fi działa właściwie, jak tego oczekuję), kafelki się wieszają i czasem nie działają, aplikacje potrafią wywalać do pulpitu. Uważam tjednak, że jak na baterię 2500 mAh leci ona zbyt mocno w dół, zwłaszcza w Edge, jak na tyle miesięcy z AU, powinien to być już system bez błędów. A tak nie jest. A jeżeli jest, ale na L950, to czuję się oszukany, bo swoją Lumię kupiłem za tę samą kasiorę, tylko kupka była mniejsza.
      Odniosę się także do słynnego kafelka kalendarza. Problem zaczął się od aktualizacji do AU i trwa do dziś, a jest to funkcja, która jest bardzo popularna, więc rozgoryczenie jest uzasadnione. Żyjemy w czasach, gdzie fuszerka nie przejdzie, usługi i cywilizacja jest tak rozwinięta, że standardy są podniesione bardzo wysoko. Dlatego kafel denerwuje ludzi, a odpryskujący lakier z tylnej obudowy iPhone`a wywołuje wrzawę w internecie. Wyobrażacie sobie, aby w tych czasach zawalały się budynki, od tak, bez czynników zewnętrznych? W przypadku technologii odzwierciedleniem spadającego sufitu może być właśnie taki kafelek, dla nie których to po prostu powinno być coś, co działa jak kalkulator (tradycyjny!), i tyle.
      Ja rozumiem, że system jest w budowie, że MS pracuje nad bezpieczeństwem, UWP, systemem aktualizacji, Continuum czy wspólnym jądrem, choć nie wiem, czy to takie dobre, bo z biologicznego punktu widzenia lepiej mieć własne, a najlepiej dwa 🙂 W tym wszystkim jednak ja, zwykły szary człowiek, nie jestem programistą, trzymając Lumię w ręku nie widzę linijek kodu, dobrych zabezpieczeń (choć wiem, jak zobaczyć cudze zdjęcia bez znajomości hasła do telefonu :P) i innych rozwiązań, ja widzę, że mi apki wywalają. Jestem po prostu użytkownikiem, jak każdy z nas. Wnętrze systemu to sprawa MS, nas najbardziej obchodzi strona użytkowa, bo usprawiedliwienie w pracy „budzik nie zadzwonił, bo MS wydał aktualizację z bugiem” nie zadziała. A strona użytkowa to także kafel kalendarza…

     • Jeżeli produkt ma wady to zaczynam od najpoważniejszych. Nie będę zaczynał od zabrudzonego pudełka i źle zwiniętego kabla tylko zacznę od wady wyświetlacza lub uszkodzonej obudowy urządzenia. Nie rozumiem co do tematu wnosi lista zakupów. Czy kupię dany produkt na końcu czy na początku to nie ma żadnego znaczenia. W zgłoszeniu reklamacyjnym skupisz się w pierwszej kolejności na najpoważniejszych błędach i proszę nie mydlić oczu 🙂

     • „Nie rozumiem co do tematu wnosi lista zakupów. Czy kupię dany produkt na końcu czy na początku to nie ma żadnego znaczenia” – w przypadku wyliczania problemów jest podobnie, kolejność bywa przypadkowa. Niby w przypadku wad zaczyna się od najpoważniejszych, ale np., pisząc recenzję sklepu wysyłkowego, brzmiałaby ona „Po otwarciu paczki zauważyłem brudne opakowanie. W środku nie było lepiej, okazało się, że ładowarka miała źle zwinięty, przetarty jak zużyty kabel, a jak wziąłem telefon do ręki i próbowałem go uruchomić, wyszedł na jaw największy problem – smartfon był uszkodzony” – a przynajmniej ja bym tak napisał. Inny przykład: miałem dziś pechowy dzień, zepsuł mi się smartfon, zaspałem do pracy i miałem stłuczkę. Czy zdanie oznacza, że zepsuty smartfon to największy problem? Możesz mieć inną interpretację. Niemniej najlepiej to autor wie, co miał na myśli.

     • マーゴ ✌

      Są po prostu osoby, które mają swój kolorowy świat i takim osobom nie przemówisz. Nawiązując do wcześniejszego Twojego komentarza z którym tak nawiasem mówiąc zgadzam na 1000% – dobrze zrozumiałeś to co napisałem, nie ma tam żadnego podziału, z resztą myślę, że raczej nikt inny nie miał po przeczytaniu zacytowanego zdania co do tego wątpliwości.

     • Oczywiście, że nikt nie ma wątpliwości, że największym błędem w Windows 10 Mobile jest niedziałający kafelek poczty 🙂

     • マーゴ ✌

      To może się w końcu zdecydujesz. Kafelek kalendarza czy poczty? 🙂 https://uploads.disquscdn.com/images/ed30a331cf3b4c9f1118875eb5a90f4c993d404648ffb0b4b354444e549140a1.png

     • Najważniejsze, że już ustaliliśmy, że chodzi o niedziałający kafelek. Teraz na spokojnie mogę przyznać, że pomyliłem się i chodziło oczywiście o kafelek kalendarza.

     • マーゴ ✌

      Sam sobie ustaliłeś – ja nic z Tobą nie ustalałem.

     • March540

      Ja w ogóle tego kafelka ani kalendarza nie używam ? ale rozumiem irytacje innych.

     • RS2_15055

      Nie największym, ale teraz to już raczej sprawa honoru.

     • krzysiek

      Z tym można żyć. Bardziej przeszkadza mi ze nie mogę pobrać aktualizacji aplikacji czy to ze edge dalej się przycina. Kiedyś w Erze reklamowalem tel bo nie mogłem wysylc smsów to mi pan w salonie powiedział żebym się odchrzanil bo to nie jest podstawowa funkcja. Jak reklamowalem tv bo drzala matryca przy muzyce to tez mi powiedzieli żebym kupił kino. A wy się czepiacie kafelka ?

     • Pyjter86

      Ja jestem jednym telefonem na oficjalnym L640 i drugim na Slow L950 i u mnie naprawdę nic się nie dzieje, wszystko chodzi bez najmniejszego zarzutu!!

     • マーゴ ✌

      Już nie raz to podkreślałeś i w tym momencie mógłbym wywnioskować, że swoim wpisem sugerujesz mi czy innym osobom, którym nie działa np. kafel, że coś źle robimy – mylisz się i to bardzo bo to jest błąd, potwierdzony błąd, który trzeba po prostu naprawić, a w zasadzie, który już dawno powinien zostać naprawiony. Wyobraź sobie, że przeglądałem inne fora i są osoby, którym na tym samym modelu – 640 kafel nie działa tak jak i są osoby, którym na tym samym modelu system działa zupełnie inaczej.

     • Prezentuję podobną postawę. MS, mówiąc niepoprawną i potoczną polszczyzną, robi wiele rzeczy od dupy strony. stawia elementy dekoracyjne na szafkach, na których jeszcze jest folia malarska. Najpierw powinni zrobić wszystko pod kątem optymalizacji i niezawodności systemu, a potem niech aktualizują stylistykę. Kolorowe kółeczka mogą poczekać, ba, mogą się nie pojawić w ogóle, zaś system musi zostać doprowadzony do stanu, w którym po prostu będzie działał.

   • tridlle

    A ja napisałem, że źle?

    • Pyjter86

     A napisałeś że dobrze?

     • tridlle

      Napisałem,że zajmują się błahostkami w stosunku do tego co jest do zrobienia.

     • Pyjter86

      Dla mnie każda „pierdoła” ktora cos wnosi jest kroczekiem w przód i powinno się z niej cieszyć, a nie podważać jej ważność, pewnie znajdzie się masa ludzi dla których jest to istotne…jak widzisz nie każdy ma problem np z kafelkiem kalendarza!!

     • tridlle

      Ale to nie powód do rzucania epitetami.

     • Pyjter86

      Przepraszam, wkurza mnie tylko wieczne podejście na nie!!
      Pozdrawiam;)

  • werwolf

   To taka tradycja hinduska…Pala ziolo.Widza kolorowe kółeczka…Jest ich za dużo.Likwiduja je.

 • Aba

  Wyłączę to od razu. Jak tylko dadzą na oficjalu. A co to ja kobieta jestem żeby takie koraliki nosić? Phi 😉 Bo zdjęć nie mam, tylko koraliki.

  • werwolf

   Sadze ze jesteś w 1000% kobietą..jak masz wątpliwości to zapraszam na korepetycje 🙂

   • Aba

    Że niby kobiety mściwe są? Nigdy w życiu…
    Ja od chłopczyka mam taki wredny charakter 🙂

 • Zbigniew Materna

  Ja mam wersję poczty 17.8016.42008.0 i nie ma funkcji wyłączenia kolorowych ikonek

  • Sprawdziłem raz jeszcze i masz rację. W tej wersji w kręgu Release Preview nie można wyłączyć tych obrazów. Na tę chwilę wyłączyć ikonki można wyłącznie w szybkim kręgu Windows Insider.

   • Zbigniew Materna

    Dzięki za szybką odpowiedż Pozdrowionka

 • zynio

  chyba ruszyła kompilacja 15060 na PC.

  • Jest dostępna od wczoraj od godziny 23:00 🙂

   • zynio

    a coś wiadome na mobile ? bo mnie wkurza że nie można robić akualizacji apków

    • Nie wiadomo. Może udostępnią dzisiaj.

     • dominik

      niech robia ta aktualizacje bo system coraz lepiej wyglada

 • werwolf

  Szok…….Jedna z największych korporacji na świecie….Kolorowe kółeczka..Szok.Czym się teraz zajma chlopakihindusiaki? Dodaniem pięciu odcieni szarości do palety barw w windows mobile…I będzie dyskusja zazarta na 3 miesiące..Mysle ze to temat dla reportera…Cos w rodzaju –Sandacz Śmierci grasuje w sadzawce u pana Wladyslawa…Szok

  • Pyjter86

   A pisałeś kiedyś ze jesteś poważnym dorosłym mężczyzną…chyba ze cie mylę z kimś innym to przepraszam;)

   • werwolf

    Człowieku…co mnie obchodzi twoja opinia???!!! Kim ty jesteś żeby oceniać innych?Merytorycznie się odnies do funkcji myślenia…Jesli oczywiście ona u ciebie działa..Jesli jesteś zawiedziony moja osoba to czy to oznacza ze interesują cie tylko dorośli powazni mężczyźni?Stary…Nie martw się.Znajdziesz partnera.Tego kwiatu jest polswiatu.Tak do twojej informacji..Jestem hetero.

    • Pyjter86

     Hahahaha brawo za konstruktywną wypowiedź:D:D:D
     Pozdrawiam;)

     • werwolf

      Doceniam i dziekuje za uznanie.

 • lluukk

  co tak kafelek kalendarza 🙂 ważne, że kolorowe kropki można zmienić na szare 😀

  • werwolf

   Absurd i gigantyczna bzdura..
   To do czego można porównać teraz system windows mobile i ludzi jacy przy nim pracują.

   • Wyszukiwanie: żenada i popelina.
    „Czy chodziło ci o: Windows Phone?”

  • Ic3man81

   Kafelek kalendarza działa świetnie na RS2

   • RS2_15055

    Zrób test. Wyłącz automatyczną date, wejdź w kalendarz, przestaw date o np 5 dni do przodu. Sprawdź jak działa kafelek. Zrób restart. Sprawdź jak działa, potem zaznacz automatyczne pobieranie daty, godziny i znów sprawdź kafelek. Daj znać.

    • Ic3man81

     Sprawdziłem. Auto data wyłączona, kafel ok, zmiana daty na 23.03, kafel się zaktualizował na 23.03 i pokazuje poprawnie zaplanowane wydarzenie, wchodzę do kalendarza mam 23.03. Po restarcie data i wydarzenia na kaflu nadal z 23.03. Zmiana na auto datę, kafel się nie zmienił. Do przodu się aktualizuje ale już nie chce się cofnąć. Nie pomaga restart ani odpięcie lub zmiana wielkości. Musiałem usunąć apkę Interopem. Po ponownej instalacji znowu działa z aktualną datą. Przy okazji mam nową wersję która nie chciał się zaktualizować przez błąd w 15055 🙂

     • RS2_15055

      O tym właśnie pisałem
      „Do przodu się aktualizuje ale już nie chce się cofnąć. Nie pomaga restart ani odpięcie lub zmiana wielkości. Musiałem usunąć apkę Interopem. Po ponownej instalacji znowu działa z aktualną datą.”
      U mnie to samo, czyli nadal jest błąd, który moim zdaniem nie powinien mieć miejsca, sprawdzałem to kilkukrotnie. Sprawdź przy okazji następnej aktualizacji skoro i tak bawisz się tym interloop, szybka robota.

     • Ic3man81

      Faktycznie dziwna sprawa. Ciekawe czy jakby doszedł do tej daty ktora się zablokowała to czy pójdzie dalej. Sprawdzę następną kompilacje.
      Ale tak na prawdę to taki stress test. W normalnym użytkowaniu nie zdarzają się takie sytuacje.

     • RS2_15055

      W normalnym użytkowaniu może nie, ale w tych czasach to my testujemy ich prace 😉 ? A serio to nie chodzi mi już o ten wymuszony błąd, tylko myślę, że on może mieć również związek, że niektórym osobom nie działa prawidłowo ten kafelek.

     • RS2_15055

      Dodaj ten opis do opinii, może więcej osób poprze to znajdą gdzie jest nadal błąd….

   • The future is now!!! 😀

 • werwolf

  Totalnie zniszczony i zidiocony system operacyjny.Mlodych odsyłam do portalu PDA Club z przed kilku lat…Poczytajcie sobie archiwa pdaclubu…Wtedy to był system.W większości przypadków jesteście zbyt młodzi żeby to wiedzieć..To nie jest złośliwość.To fakt.

 • drk001

  Na oficjalnym po aktualizacji nie da się instalować aplikacji ze sklepu np. MSC Wiadomości.

  • wyłącz i włącz telefon jak nie działa dalej sklep to konieczny będzie reset lub przywracanie z wdrt

 • Ic3man81

  Kurcze niech dadzą wreszcie nowy build na Fast bo mi 13 apek wisi z aktualizacją 🙂

  • W ostatnim czasie pojawiły się dwie kompilacje na PC więc teraz kolej na telefony 🙂

   • fixteresa

    Pytanie tylko czy będzie to dzisiaj ? Mam ten sma problem od tygodnia co Ic3man81

    • Musimy czekać na informacje o szefowej działu Windows Insider. Nie wiem kiedy udostępnią aktualizację.

     • Bramborys

      Tak jest szefowa jeszcze dzisiaj nie wydała z siebie tweeta. Ostatni był wczoraj z info o fast na pc.

 • Piotrek Jaworski

  Ikonki kontaktów były w wizualizacjach reklamujących Windows 10 gdy ten wchodził z wielką pompą rok i siedem miesięcy temu. Dziś nadal nie działają poprawnie (niektóre obrazki kontaktów z konta online nie zaciągają się do kontaktów w telefonie i nie są widoczne w poczcie (na PC obrazki kontaktów w aplikacji działają prawidłowo, do programu Outlook 2016 nie zaciągają się w ogóle)
  Na szczęście coś co nie wyszło będzie można ukryć.

  • March540

   U mnie na 540 w szybkim kręgu nie pokazuje mi zdjęć w kółkach w poczcie.

  • Prezentacje, wizualizacje to atrapa tego, co będzie… kiedyś. Ludzie myślą, że jak MS coś pokaże, to oni dostaną to już w najbliższej, dużej aktualizacji. Bzdura, na w pełni działające funkcje z prezentacji trzeba czekać latami, owe ikonki, jak wspominasz, pojawiły się po blisko dwóch latach i to nie działające jak zakładano.

   Niestety to jest też powód, dla którego ludzie odchodzą z W10M. Android i iOS to są dobrze rozwinięte i sprawne systemy ze wsparciem deweloperów, mające ugruntowaną pozycję na rynku. W10M to tak naprawdę nic. Gdyby porównać to do domu, to Android byłby w pełni wyposażonym mieszkaniem, a iOS dodatkowo z lepszą funkcjonalnością, jakością i pomysłowością wykonania i oba mieszkania miałyby projektowane już nowe wnętrza. W W10M użytkownicy są zmuszeni do mieszkania w dopiero remontowanym mieszkaniu, gdzie trudno o kąt, w którym coś już jest doprowadzone do porządku używalności. Tak naprawdę obecny W10M to system, który nie powinien wyjść oficjalnie na światło dzienne (jeszcze nie teraz), a on już wyszedł i nie ma żadnej wcześniejszej wersji, bo praktycznie sam MS odstawił 8.1 na półkę.

   • RS2_15055

    „Gdyby porównać to do domu, to Android byłby w pełni wyposażonym mieszkaniem, a iOS dodatkowo z lepszą funkcjonalnością, jakością i pomysłowością wykonania i oba mieszkania miałyby projektowane już nowe wnętrza.” ALE WINDOWS JAKO JEDYNY MIAŁBY OKNA 😉

    • Ta, ale z martwym widokiem 😛

     • RS2_15055

      Więc nie trzeba zmieniać systemu tylko świat 😉

     • No tak, w kieszeni, nieużywana, to i Lumia działa 🙂

     • RS2_15055

      W moim przypadku obie używane intensywnie dość 😉

     • Moja Lumia zwyczajnie używana, błędy widać, ale nie ma potrzeby rzucać o ścianę i przedwcześnie ją zmieniać.

     • RS2_15055

      Wszędzie są błędy, jednemu nie działa coś, innemu działa. Utopia nigdzie nie istnieje, ale używając różne rzeczy pewnie o tym wiesz.

     • Wiem, ale bywa tak, że jeden błąd trapi Cię codziennie, a inny raz na pół roku.

     • RS2_15055

      To jasna sprawa. Nadal dużo pracy przed MS, choć końca historii nie znamy 😉

     • Ale przeszłość historie końca mobilnego Windowsa widziała 🙂

   • Aba

    W budownictwie robisz?

    • Nie, ale budownictwo mam w sercu – skutecznie burzę swoje życie 🙂

     • Aba

      O masz.
      Ale to raczej pirotechnika.

 • Aba

  Tu wpiszę a nie w starym wątku.
  Nie działa mi informacja o przychodzących smsach. Nie ma dźwięku, kafel pusty, centrum puste i ekran blokady też. Od xxx.953 tak mam. Już mi się pomysły skończyły 🙁
  A wczoraj na Lockmix miałam cały dzień pogodę w Pruszczu GD!!!! Kiedy ja tam byłam!!! Nigdy nie miałam tego ustawionego. A na kaflu to co być powinno. Różne warianty przerabiałam, bo nerwa dostałam i na ambicję i przed północą wróciło. Ale skąd to się wzięło??? Pruszcz??
  Oj tak narzekacie na to, że pierdołami się zajmują. A może to zrobił jeden zdolny praktykant w pól dnia, albo pani sprzątaczka przechodząc poprawiła wzór na tablicy.

  • Sprawdź ustawienia powiadomień, działanie apki w tle. Wyłącz i włącz, czasem to pomaga.
   Lockmix nie używam, więc nie wiem.

   • Aba

    Robiłam, restarty, ekran blokady i aplikacje do wyświetlania krótkiego stanu. Nic.
    Pomęczę go jeszcze na chybił/trafił. Może samo wróci? Jak pogoda.

  • RS2_15055

   Wiadomości dochodzą jak wejdziesz w aplikację czy nie dochodzą, a pojawiają się dopiero po restarcie telefonu?
   Nie masz połączonych wiadomości ze skype? Robiłaś/eś restart przez vol- + przycisk blokady trzymając przez kilka sekund ? Wyloguj się z konta w aplikacji sms, zrób restart i zaloguj się ponownie. W ustawieniach, „powiadomienia i akcje” masz włączone prawidłowo opcje widomości ?

   • Aba

    Dzięki, fajne chłopaki jesteście.
    Lecę po drugi telefon do testów ??

   • Aba

    aś aś <- Teraz zobaczyłam. No nie róbmy jaj. Poważną osobą jestem nie Golumem. Mam jedną osobowość.

    • RS2_15055

     Różnie czytałem, więc nie wiem

     • Aba

      To takie naigrywanie było. Bo już mi ręce opadły.
      Żartem bym tego nie nazwała.

    • RS2_15055

     Poprawiłem.

     • Aba

      Dzięki.
      To tylko beka była. Nie myślałam nawet, że ktoś weźmie to za prawdopodobne

     • RS2_15055

      W Internecie jest się kim się chce 😉 a sms działa już?

     • Aba

      Nie mam takich potrzeb. Dobrze się ze sobą czuję.
      Działa. Dzięki.

     • RS2_15055

      Ja naprawdę mam na imię Marysia, ale nick mam losowy.

     • マーゴ ✌

      Ja tak naprawdę mam na imię Ash, a na nazwisko Ketchum i właśnie mój Pikachu pier***nął mnie piorunem 🙂

     • Aba
     • RS2_15055

      No pięknie, a myślałam, że się nie wyda … dzięki

     • Aba

      To jesteśmy kwita za odtajnienie miejsca zamieszkania 😉

     • Aba

      Ktoś chyba znowu chce po uszkach dostać 😉

 • Na tle ostatnich wydarzeń… Microsoft, mistrzostwo!!! Po prostu nie wierzę. https://uploads.disquscdn.com/images/e68f0b36eb445a0540f3ee614b90788862e9715a54ce385cb4118cbb3cb54e55.png

 • Michał Jasiński

  Mam pytanie. Czy można wymazać pamięć (np. zdjęcia które są niepotrzebne z pamięci? Gdy usunąłem to dalej są nawet z ‚chmury’ usuwałem jak i z komputera usb telefon. Czy są jakieś ustawienia? Albo rozwiązania?

  • RS2_15055

   Wytłumacz to dokładniej.

   • Michał Jasiński

    Czy da się usunąć zdjęcia czy cokolwiek mając zapisane to w „chmurze”? usuwałem to na wszystkie sposoby , ale dalej są w telefonie. nawet reset ( kiedyś) nie pomógł, a telefon działa normalnie na fast ring.

    • RS2_15055

     Dziwne, jak usuwam zdjęcia z onedrive i nie mam ich na telefonie to usuwa je normalnie.

    • RS2_15055

     A jak masz zaznaczone w aplikacji zdjęcia w ustawieniach?

 • RS2_15055

  I co ? Kiedy będzie nam dane sprawdzenie tych nowych funkcji? Czy zamierzają nas zostawić z wiszącymi aktualizacjami w sklepie na długi czas? Nie mówili w zeszłym tygodniu, że w następnym będzie poprawka? Żadnych nowych informacji, wieści co i jak?

 • drk001

  Powiedzcie lepiej jak włączyć w kalendarzu aby święta państwowe czy kościelne pokazywało innym kolorem. Tak miałem przed ostatnią aktualizacją na oficjalnym.

  • Hank

   Najlepiej to skonsultować z Jarosławem Zawsze Dziewica, on temat ogarnia.

  • Michał S

   Po lewej z góry hamburgera otwierasz i na danym kalendarzu trzymasz przez chwile palcem i kolory Ci się pojawiają do wyboru 🙂

   • W którym widoku poza agendą będą wtedy w przypisanym kolorze? W widoku „miesiąc” i tak mam wszędzie niebieskie kropki.

    • Michał S

     Miesiąc w kolorze motywu, tydzień dzień i widok zadań w przypisanym kolorze. Przy czym urodzinowy kalendarz nie pobiera dat urodzin z kontaktu, ta opcja działa u mnie tylko jak zaloguje się przez przeglądarkę i tam dodam urodziny do kontaktu.

 • Mirosław Łapot

  Mam aktualizację, mogę wyłączyć kolorowe kolka natomiast nie wyświetlają mi się zdjęcia kontaktów w skrzynce. Dalej te kolorowe kółka. Oczywiście standardowo dźwięki maili nie działają,
  Opcja włączenia dźwięku jest nawet nieaktywna w ustawieniach.
  Nie mogę kliknąć kratki wyboru.
  Sprawdzę na drugiej Lumii, tam mi dźwięki działy, może i zdjęcia się pojawiają przy mailach.

  • Aby można było włączyć dźwięki należy uprzednio włączyć opcję „Pokaż transparent powiadomienia”.

   • Solar

    Ale zdjęć chyba nie można włączyć. Pomimo zdjęcia w kontakcie w skrzynce pocztowej mam kolorowe kółka, zdjęć nie.

    • Zdjęcia i kółka włącza się za pomocą tej samej opcji. Zdjęcia działają u mnie jedynie na skrzynce live.com. W gmail nie widać zdjęć.

     • Solar

      Też mam konto outlookowe i nie ma zdjec, tylko kolorowe kółka z pierwszymi literami kontaktu.

     • Michał S

      A u mnie na outlookowym koncie sporadycznie pojawia się zdjęcie, ale też nie ma na to reguły . Dla danego kontaktu raz jest, a raz nie.

     • Solar

      Sprawdzałem. Działa. Ale jeden mail mam pod dwoma nazwami i tam się zdjęcie nie wyświetla.

     • Mirosław Łapot

      Ja kolei na gmailu mam zdjęcia a na głównym koncie exchange nie.
      Nie ogarniesz tej logiki 🙂

     • W Redstone 3 dopracują te ikonki 🙂

   • Mirosław Łapot

    Włączyłem ta opcje z transparentem. Zaznaczyłem dźwięki i dalej nic na jednym, problematycznym koncie.
    Choc w sumie jakby tak głębiej pomyśleć…
    Dostaje ok 300 maili dziennie… Jak zaczęły działać dźwięki i miałem ustawione transparent + powiadomienia, bateria wytrzymywała pół dnia…
    Że nie wspomnę o irytującym dźwięku co kilka sekund…
    Może te telefony Microsoftu są bardziej smart niż myślałem… Lepiej wiedzą co dla mnie dobre 😉

    • To pewnie jakieś szemrane konto i dlatego nie działają powiadomienia 🙂

 • dominik

  Witam jak wyłączyć synchronizacje w microsoft edge???

  • Michał S

   A w ustawieniach edge jest „suwak” dotyczący tej opcji. Nie działa u Ciebie?

   • dominik

    Mam ale nie mogę wyłączyć tej synchronizacji

    • Michał S

     Pewnie prosi o potwierdzenie przez zalogowanie się na konto, przynajmniej tak to u mnie działa.

     • dominik

      No u mnie tak jest tylko u mnie jest wyłączone synchronizuj ustawienia

     • Michał S

      A chcesz włączyć, czy masz wyłączone i nadal Ci synchronizuje ?

     • Kowalczyk Damian

      Toście se pogadali!

     • Michał S

      Osobne ustawienie masz w edgu i tamto się tyczy chyba właśnie ulubionych

     • Michał S

      W komputerze też chyba trzeba poustawiać, ja mam konto lokalne ,nie loguje się na Microsoft i mi w takim wypadku nie synchronizuje nawet jak powyłączam wszystko. Ale tak bardzo się w to nigdy nie zagłębiałem.