Pobierz już teraz Windows 10 Technical Preview!

Zgodnie z obietnicą Microsoft udostępnił dzisiaj system Windows 10 Technical Preview, który już teraz możecie pobrać i zainstalować na własnych komputerach. Wystarczy zapisać się do programu Windows Insider Program i pobrać odpowiedni plik. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

Pobierz Windows 10 Technical Preview

Dla przypomnienia napiszę, że Windows 10 znajdzie się na wszystkich przyszłych urządzeniach bez względu na przeznaczenie. Wszystkie dotychczasowe systemy czyli Windows 8.1, Windows Phone 8.1 oraz Windows RT 8.1 zostaną zastąpione systemem Windows 10.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się ze wszystkimi nowościami jakie zobaczymy w najnowszej wersji systemu to serdecznie zapraszam do obejrzenia poniższej krótkiej prezentacji wideo.

Aby zapisać się do programu Windows Insider Program musicie przejść na stronę insider.windows.com i dołączyć do programu podając dane Waszego konta Microsoft. System Windows 10 Technical Preview możecie pobrać ze strony preview.windows.com.

Minimalne wymagania sprzętowe dla systemu Windows 10 Technical Preview to:

  • Procesor taktowany zegarem 1GHz lub szybszym.
  • 1GB pamięci RAM.
  • Minimum 16GB wolnego miejsca na dysku.
  • Karta graficzna zgodna z Microsoft DirectX 9.

Niestety najnowszy system w wersji finalnej pojawi się najprawdopodobniej dopiero pod koniec przyszłego roku. Według informacji jakie możemy znaleźć w internecie obecni posiadacze komputerów z systemem Windows 8 oraz Windows 8.1 będą mogli bezpłatnie zaktualizować system do wersji 10.

Jeżeli nie widzieliście jeszcze konferencji, na której Microsoft zaprezentował system Windows 10 to również zapraszam do oglądania.

Czy ktoś z Was wgrał już nowy system? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej!