Plus udostępnia możliwość płacenia za aplikacje i gry w Sklepie Windows Phone

Usługa „Dostęp do Windows Store w Plusie” pozwala użytkownikom wszystkich rodzajów ofert (Abonament, Mix, Na Kartę) kupować aplikacje w sklepie, za które opłata zostanie dopisana do najbliższego rachunku telekomunikacyjnego lub pobrana bezpośrednio z konta usługi „na kartę” lub mix. Polkomtel jest pierwszym operatorem w Polsce, który zastosował ten sposób rozliczeń także w przypadku kart prepaid.

„Dostęp do Windows Store w Plusie” to usługa pozwalająca w wygodny i bardzo łatwy sposób robić zakupy w sklepie z aplikacjami dedykowanymi dla urządzeń mobilnych z Windows Phone. Usługa jest prosta w obsłudze, a do uruchomienia wystarczy tylko kilka kliknięć. Obecnie w Sklepie Windows i Windows Phone znajduje się ponad 600 tysięcy aplikacji.

Usługa pozwala także na pełną kontrolę wydatków poprzez:

 • ustawiony miesięczny limit wydatków na kwotę 150 zł,
 • możliwość samodzielnego określenia własnego niższego limitu,
 • możliwość sprawdzenia wydanych pieniędzy, np. dzięki wysłaniu SMS na numer 2580 z komendą „d”.

Zaoferowana przez Plusa usługa zakupów w Sklepie Windows to również bezpieczeństwo wydatków, gdyż nie trzeba podawać numeru karty kredytowej. Płatność jest albo dopisywana do rachunku telefonicznego w przypadku klientów posiadających usługę abonamentową, albo pobierana bezpośrednio z konta klienta korzystającego z usług przedpłaconych, czyli „na kartę” lub mix. Usługa pojawi się automatycznie podczas najbliższej wizyty w Sklepie Windows i płacenia za zakupy. Po wybraniu opcji „Płać z Plusem” i akceptacji regulaminu usługi poprzez wysłanie bezpłatnego SMS o treści TAK na numer 80955, opłata za zakup dokonany przez klienta abonamentowego pojawi się na najbliższym rachunku telekomunikacyjnym. Obok naliczonej kwoty widniała będzie nazwa zakupionej aplikacji oraz jej dostawca.

Aby dokonać zakupu wystarczy tylko urządzenie z systemem Windows Phone wyższym niż 7.5. W przypadku klientów korzystających z usług abonamentowych lub mix pierwsza umowa abonencka powinna być zawarta przynajmniej na trzy miesiące przed skorzystaniem z usługi, Klienci usług „na kartę” oraz mix powinni posiadać aktywne konto dla usług wychodzących, a środki finansowe na nim muszą być wystarczające do zakupu wybranej aplikacji.

W Sklepie Windows znajduje się również Plus Poleca, czyli specjalne miejsce dla wszystkich klientów Plusa, w którym znajdą się najlepsze aplikacje, również te z obniżoną ceną czy przygotowane specjalnie i wyłącznie dla użytkowników tej sieci.

[quote style=”1″ author=”mówi Piotr Mieczkowski, Ekspert z Departamentu Strategii sieci Plus”]Uruchomienie zakupów w Sklepie Windows na smartfonie z Windows Phone to dobry przykład kontynuacji realizacji naszej strategii rozwoju usług multimedialnych. Jestem bardzo zadowolony z tempa wdrożenia usługi, co przekłada się na bogate portfolio usług dla klientów. Usługa jest niezwykle prosta w użyciu, gdyż proces rejestracji trwa niecałą minutę, a korzystanie z niej jest bardzo intuicyjne. Szczególnie cieszy mnie zaoferowanie usługi klientom ofert „na kartę” oraz mix i to, że od teraz również oni mogą pobierać swoje ulubione aplikacje i gry.[/quote]

[quote style=”1″ author=”powiedział Dariusz Zalewski z polskiego oddziału”]Nasz Sklep Windows to obecnie ponad 600 tysięcy aplikacji i codziennie pojawiają się nowe. Bardzo cieszymy się, że klienci Plusa uzyskali prosty i wygodny sposób płacenia za aplikacje poprzez dodanie ich ceny do rachunku. Szczególnie cieszy nas rozszerzenie przez naszego partnera bazy potencjalnych nabywców o użytkowników kart prepaid. Polkomtel jest pierwszym operatorem w Polsce, który udostępnia płatności w Sklepie Windows dla klientów wszystkich rodzajów swoich usług Microsoft.[/quote]

Możliwość korzystania z usługi i dokonywania zakupów w Sklepie Windows została już włączona. W każdym momencie można też zrezygnować z usługi i samodzielnie ją wyłączyć poprzez zmiany w „Plus online”, odpowiedni SMS czy kontakt z konsultantem sieci Plus lub w salonie sprzedaży Plusa.

Więcej o „Dostęp do Windows Store w Plusie” jest na www.plus.pl/wps

Źródło: Informacja prasowa Microsoft Mobile Devices and Services

 • Dawid Pobutkiewicz

  No i w końcu się doczekaliśmy 🙂

  • Nie, to był po prostu fakt, że dali to co można testować przed ich długim weekendem.

 • Usługa działa jak na razie bezproblemowo. Tak wygląda korespondencja SMS dotycząca akceptacji warunków płatności.

 • Polska z trzema operatorami wysunęła się na czołówkę

 • JAN

  DZIAŁA !!! nareszcie

 • Kamil Starczyk

  Korzystam z takiej opcji, tylko że w Orendż, bo tam mam telefon. Chwalę sobie to, bo jest mega wygodne, nie trzeba podawac żadnych danych, więc nie jesteśmy narażeni na ataki hakerów. Osttanio pobrałem gre Pile of Daimonds – okazała się całkiem wporzo!

  • Mariusz Grodzki

   Ja tak jak kolega wyżej kupuję prze Orange i cieszę się, że ktos w końcu wymyślił takie rozwiązanie, bo to w sumie bardzo proste, a jak ułatwia życie. Mi się jeszcze podoba to, że jest ustawiony limit, który chroni przed nadmiernymi wydatkami 😉