Plus blokuje numery IMEI telefonów, za które nie są opłacane raty

Operatorzy komórkowi często oferują drogie telefony w systemie ratalnym. W ten sposób klienci mogą w ramach wybranej oferty otrzymać również wymarzony model telefonu. Nie wszyscy jednak spłacają regularnie raty i Plus postanowił zrobić z tym porządek. Od teraz osoby, które nie spłacają rat w terminie mogą się liczyć z tym, że ich telefon nie będzie mógł odbierać ani wykonywać połączeń ponieważ zostanie zablokowany numer IMEI.

1 lutego tego roku operator sieci Plus wprowadził nowe regulaminy dotyczące sprzedaży ratalnej. Zmiany dotyczą abonentów, ale dotykają również pośrednio osoby, które odkupią tego typu telefon od abonenta. Wszystkie nowe regulaminy dotyczące sprzedaży ratalnej zawierają jedno bardzo istotne zdanie:

Polkomtel zastrzega sobie prawo własności przedmiotu sprzedaży aż do uiszczenia ceny w całości.

Powyższe zdanie oznacza, że dopóki telefon nie zostanie w całości spłacony to właścicielem urządzenia pozostaje firma Polkomtel. Abonent decydując się na sprzedaż telefonu należącego do operatora sieci naraża nie tylko siebie, ale również kupującego na nieprzyjemności. Kupno telefonu od abonenta sieci Plus, który nabył telefon w systemie sprzedaży ratalnej, jest ryzykownym posunięciem. W momencie zaprzestania spłacania rat przez abonenta odkupiony telefon może przestać działać ze względu na blokadę numeru IMEI. Na tę chwilę Plus jest jedynym operatorem, który zdecydował się na wprowadzenie tego typu windykacji swoich należności.

Źródło: Telepolis