[Plotka] Wystartowała testowa produkcja telefonów Surface Phone

Chińska gazeta Commercial Times of Taiwan opublikowała informację o rzekomym rozpoczęciu produkcji mitycznych telefonów Surface Phone. Jak informuje portal MSPoweruser produkcja została zlecona chińskiej firmie ODM Pegatron, która produkuje takie urządzenia jak iPhone czy Surface Studio.

Według ostatnich informacji telefony Surface Phone zadebiutują dopiero pod koniec przyszłego roku. Telefony prawdopodobnie będą posiadać 64-bitową architekturę, możliwość uruchamiania aplikacji x86 w trybie Continuum oraz szybki procesor Snapdragon 835 z ładowaniem Quick Charge 4.0. Więcej informacji o przewidywanych specyfikacjach znajduje się w tym artykule.

Niestety na tę chwilę należy podchodzić do tej informacji bardzo ostrożnie ponieważ zarówno chiński wytwórca jak i Microsoft nie potwierdziły tej informacji. W ostatnim czasie w Internecie pojawia się coraz więcej informacji o nowych flagowcach Microsoft jednak na tę chwilę są to wyłącznie plotki. Z pewnością korporacja z Redmond będzie chciała jak najdłużej utrzymać nowe urządzenie w tajemnicy więc przez dłuższy czas będziemy musieli bazować wyłącznie na niepotwierdzonych informacjach.