Plotka: Wyciekła specyfikacja techniczna telefonu Microsoft Lumia 940

Na fali nieoficjalnych informacji dotyczących tego co jutro zaprezentuje Microsoft pojawiła się kolejna plotka. Tym razem mamy do czynienia ze specyfikacją techniczną, która rzekomo należy do modelu Microsoft Lumia 940. Wiele osób z pewnością chciałoby zobaczyć flagowy model na jutrzejszej prezentacji #MoreLumia.

Ze specyfikacji możemy odczytać, że telefon będzie posiadać ekran 5″ z rozdzielczością 1080p i szkłem ochronnym Gorilla Glass 4. Sercem smartfonu ma być czterordzeniowy procesor Snapdragon 805 z taktowaniem 2.7GHz. Na pokładzie znajdzie się aż 3GB pamięci RAM oraz procesor graficzny Adreno 420. Ponadto urządzenie ma posiadać aparat PureView 24MP z możliwością nagrywania filmów 4K z szybkością 60 klatek na sekundę. Przedni aparat ma posiadać 5MP. Wymiary telefonu to 137x71x8.9mm a waga to 149 gram.

Jeżeli powyższy opis okaże się prawdziwy to i tak przyjdzie nam jeszcze poczekać na ten model ponieważ ma zostać wyposażony w system Windows Phone 10, który pojawi się najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło: phoneArena

  • largi

    Zobaczymy 😉 ciekawym jest co tylko w Windows 10 ( phone ) MS nam pokaże ;). I czy moja 625, która jeszcze będę miał ( umowa – przyszły rok grudzień koniec) dostanie ten systemik. Gdzieś widziałem opis wsparcia, to niby mi telefon obejmuje, ale gdzie to widziałem to nie pamiętam, bo wiele kolegów zadaje sobie pytanie, czy jego słuchawka dostanie W10.

    Pozdrawiam

  • Ze względu właśnie na W10 wątpię, aby ten telefon był jutro zaprezentowany. Kolejna sprawa, że skoro jest tak odległa data premiery to i o tych parametrach raczej można zapomnieć. Kto by ostatecznie projektował telefon, który trafi do sprzedaży za ponad pół roku. Jakieś plany odnośnie flagowych modeli z W10 już na pewno są, ale wątpliwe, aby zawierały jakąś konkretną specyfikację, a już na pewno nie zastosowany procesor. Zagadką póki co pozostaje też, czy W10 będzie nadal 32 bitowy, czy na fali popularności, zrobią go 64 bitowego. W końcu przerobić system z 32 na 64 bity, nie jest tak łatwo, a jeśli Microsoft nie zrobi tego w W10, to dopiero będziemy mogli się spodziewać 64 bitów w W11. Przy czym, wtedy zostaną mocno w tyle za konkurencją. Snapdragon 805 jest taką wczesną konstrukcją 64 bitową, ze względu na Androida niedługo pojawią się nowe 64bitowe procesory, więc wkładanie tego modelu do telefonu, który będzie w sprzedaży za ponad pół roku, jest głupim posunięciem, zostawiającym znów Microsoft w tyle