Plotka: Pierwsza recenzja telefonu Nokia EOS

Jeden z czytelników portalu WMPoweruser zdołał obejrzeć długo zapowiadany telefon Nokia EOS, który ma posiadać zaawansowany aparat fotograficzny podobny do tego co możemy znaleźć w smartfonie Nokia 808 PureView. Zobacz pierwsze wrażenia z oględzin nadchodzącego króla fotografii.

[quote style=”3″ author=”WMPoweruser”]Urządzenie zostało wykonane z poliwęglanu i posiada grubość jak Nokia Lumia 920 w środku, ale jest bardzo zwężona na obu końcach co sprawia wrażenie, że telefon jest znacznie szczuplejszy. Obudowa obiektywu jest okrągła i nie wystaje dużo. Posiada lampę ksenonową i zarówno lampa jak i obiektyw są mniejsze niż w modelu Nokia 808 PureView. Obok lampy znajduje się mała, czerwona dioda LED. Obiektyw posiada automatyczną osłonę, która otwiera się po uruchomieniu aparatu. Na prototypowym urządzeniu nie było napisane ile posiada megapikseli a znajdował się jedynie napis „XX megapikseli”. W telefonie znajduje się nowa aplikacja Nokia Pro Camera z zupełnie nowym interfejsem. Dostępne jest również ręczne ustawianie ostrości w aplikacji. Standardowa aplikacja jest również dostępna. Rozmiar oraz rozdzielczość ekranu jest taka sama jak w modelu Nokia Lumia 920 i wydaje się to być ekran AMOLED. Otwór głośnika znajduje się w dolnej części obudowy. Smartfon był znacznie lżejszy niż Nokia Lumia 920.[/quote]

Powyższy opis wygląda na wiarygodny. Napis na obudowie „XX megapikseli” jednoznacznie sugeruje, że będzie to liczba dwucyfrowa. Mniejszy obiektyw niż w modelu Nokia 808 PureView może oznaczać mniejszą liczbę megapikseli. Wraz z prezentacją modelu Nokia Lumia 925 światło dzienne ujrzała aplikacja Smart Cam. Recenzent wspomina o aplikacji Nokia Pro Camera, która być może będzie zarezerwowana dla telefonów z większą liczbą megapikseli. Miejmy nadzieję, że wszystkiego dowiemy się już w niedługim czasie.

Źródło: WMPoweruser