[Plotka] HP zaprezentuje w przyszłym roku telefon ze średniej półki

Kilka dni temu informowałem Was o najnowszych planach firmy HP oraz Microsoft. Obie firmy przy ścisłej współpracy zaprezentują wiosną przyszłego roku nowy telefon z logo HP na obudowie. Jak donosi niemiecki portal Dr. Windows będzie to smartfon ze średniej półki.

Nowy telefon HP zostanie wyposażony prawdopodobnie w procesor Snapdragon z serii 600 co oznacza, że poza przyzwoitym działaniem systemu smartfon będzie również mógł korzystać z funkcji Continuum i dedykowanych akcesoriów takich jak stacja dokująca czy urządzenia typu HP Lap Dock. Kolejnym argumentem przemawiającym za wypuszczeniem telefonu ze średniej półki jest fakt, że HP posiada już w swojej ofercie flagowe urządzenie HP Elite x3.

Być może firma HP zaprezentuje więcej niż jeden telefon. W takim wypadku rozsądnym krokiem byłaby prezentacja telefonu budżetowego. W ten sposób firma HP posiadałaby telefon z każdej kategorii cenowej. Jeżeli współpraca pomiędzy dwoma korporacjami będzie w dalszym ciągu rozwijać się w kierunku opisanym w artykule to z powodzeniem nowe smartfony HP zastąpią w pełni wygaszaną markę Lumia.

Czy uważacie, że telefony HP z systemem Windows 10 Mobile będą w stanie zastąpić rozpoznawalną markę Lumia?