Pierwszy zrzut ekranu z ustawień asystenta głosowego Cortana w Windows Phone 8.1

Każdy kolejny tydzień przynosi nowe informacje dotyczące systemu Windows Phone 8.1. Tym razem pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z ustawień asystenta głosowego Cortana. Do tej pory dowiedzieliśmy się, że asystent będzie również dostępny w języku polskim. Zapraszam po kolejne nowości.

Ustawienia asystenta głosowego Cortana w Windows Phone 8.1

Cortana w całości zastąpi dotychczasowy wbudowany system wyszukiwania Bing. Na zrzucie po lewej stronie możecie zobaczyć ikonę asystenta. Będzie ona animowana w momencie kiedy będzie mówić lub kiedy będzie myśleć.

Cortana będzie mogła do nas mówić po imieniu lub po wcześniej ustawionej ksywce. Jedną z głównych funkcjonalności asystenta Cortana będzie możliwość zapisywania informacji i danych w notatniku. Notatnik będzie służył jako źródło informacji o lokalizacji, zachowaniu, naszych danych, przypomnień oraz danych kontaktowych. Cortana będzie mogła również śledzić nasze loty oraz inne informacje z wiadomości e-mail aby generować powiadomienia w stylu Google Now.

Dodatkowo asystent będzie wspierany danymi z usług Bing oraz Foursquare aby poprawić trafność jego powiadomień. Najprawdopodobniej Microsoft zademonstruje Cortanę oraz WP8.1 na zbliżającej się konferencji Build 2014, która odbędzie się 2 kwietnia w San Francisco. W tym samym dniu pojawi się Windows Phone 8.1 w wersji Preview for Developers.

Źródło: The Verge