Pierwszy prawdziwy zrzut ekranu z centrum powiadomień Windows Phone 8.1

W sieci pojawiło się już wiele informacji na temat nadchodzącego systemu Windows Phone 8.1. Czytaliśmy już różne wpisy na Twitterze, oglądaliśmy nieprawdziwe zrzuty ekranu oraz zmanipulowane filmy. Tym razem mamy do czynienia z prawdziwą grafiką przedstawiającą aktywne centrum powiadomień jakie zobaczymy w systemie Windows Phone 8.1.

Centrum powiadomień Windows Phone 8.1

Powyższy zrzut pochodzi z prywatnej korespondencji w firmie Microsoft. Grafika przedstawia centrum powiadomień w systemie WP8.1 (Blue), w którym będziemy mieli możliwość włączania oraz wyłączania połączeń takich jak Wi-Fi, Bluetooth, tryb samolotowy czy tryb samochodowy. Opcje te mają być w pełnie konfigurowalne przez użytkownika za pomocą widocznej w prawej części zrzutu opcji „all settings”. Po lewej stronie widać opcję „clear all”, dzięki której będziemy mogli szybko usunąć listę ostatnich powiadomień. Aktywny pasek akcji i powiadomień będzie wysuwany z góry za pomocą gestu swipe.

Kolejną nowością jest dodatkowy pasek informacyjny widoczny pod stanem sieci, baterii oraz aktualną godziną. Będzie informował o szczegółach takich jak rodzaj sieci, procentowy wskaźnik baterii czy aktualna data.

Powiadomienia będą zarządzane w sposób inteligentny. Co to oznacza w praktyce? Mniej ważne powiadomienia będą miały charakter „cichy” i nie będę pojawiać się w dotychczasowej formie Toast czyli paska, który widzimy w górnej części telefonu po otrzymaniu np. wiadomości SMS tylko pojawią się na w centrum powiadomień.

Windows Phone 8.1 prawdopodobnie zostanie oficjalnie zaprezentowany 2 kwietnia podczas konferencji Build 2014, która odbędzie się w San Francisco. Wersja developer preview 8.1 również ma zostać zaprezentowana tego samego dnia i tym samym pojawi się w aplikacji Preview for Developers za pomocą, której najbardziej niecierpliwi użytkownicy będą mogli wgrać system do swoich telefonów Windows Phone 8.

Źródło: WPCentral