Pierwszy film promocyjny z nadchodzącej aktualizacji Lumia Black

Kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że w tym tygodniu aktualizacja Lumia Black wystartuje w Chinach. Wszystko wskazuje, że jej udostępnienie jest już bardzo blisko bowiem pojawił się już pierwszy film promocyjny. Na tą chwilę z napisami w języku chińskim ale i tak warto zobaczyć.

Na filmie widać nową wersję Glance Screen czyli ekranu podglądu z dodatkowymi powiadomieniami oraz możliwością zmiany koloru. W dalszej części została omówiona nowa wersja aplikacji Nokia Camera. Aktualizacja ma zostać udostępniona dla wszystkich modeli Lumia WP8: Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 625, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 925 oraz Nokia Lumia 1020.

Co nowego w Lumia Black?

  • Możliwość blokady rotacji ekranu, szybkie zamykanie aplikacji za pomocą wyłącznika, własne dźwięki dla wiadomości SMS oraz e-mail.
  • Aktualizacja dla Nokia Camera, która łączy w sobie aplikacje Nokia Smart Camera oraz Nokia Pro Camera. Dostępne w sklepie Windows Phone.
  • Najnowsza wersja podglądu ekranu (Nokia Glance Screen) – zobacz szybkie powiadomienia takie jak informacje z kalendarza czy nowe wiadomości na ekranie podglądu.
  • Bluetooth 4.0 LE – oszczędzaj energię po podłączeniu Bluetooth.
  • Poprawiono wydajność aparatu, statusu baterii oraz inne poprawki stabilności i użyteczności.

Niestety nie wiadomo kiedy rozpocznie się dystrybucja najnowszego oprogramowania dla polskich Lumii z systemem WP8. Trzymam kciuki, za to aby nasze Lumie otrzymały aktualizację jeszcze w tym miesiącu.