Pierwsze informacje na temat przewidywanych cen telefonu HP Elite x3

Telefon HP Elite x3 nie skrywa przed nami już żadnych tajemnic. Jest to flagowy telefon z systemem Windows 10 Mobile, który dedykowany jest przede wszystkim do sektora biznesowego. W dalszym ciągu jednak nie wiemy kiedy telefon zadebiutuje w Polsce. Wiemy jednak, że telefon pojawi się pod koniec sierpnia lub na początku września we Francji. Poznaliśmy również przewidywaną cenę urządzenia.

Telefon będzie sprzedawany osobno jak również w zestawie z dodatkowymi akcesoriami przygotowanymi do pracy w trybie Continuum:

Pierwszym z nich jest stacja dokująca HP Desk Dock. Jest to podobne rozwiązanie do stacji dokującej Microsoft HD-500. Posiada jednak dodatkowo wejście Kensington Security (Kensington Lock) oraz posiada port Ethernet.

HP Desk Dock

Drugim akcesorium jest HP Mobile Extender. Urządzenie posiada wyświetlacz o przekątnej 12.5 cala 1080p (FHD) oraz podświetlaną klawiaturę LED. Urządzenie nie posiada procesora, nie posiada pamięci RAM ani pamięci wbudowanej. Użytkownicy mogą połączyć się z urządzeniem za pomocą funkcji Continuum, dzięki czemu HP Mobile Extender staje się ultra lekkim laptopem.

HP Mobile Extender

Jak donosi jeden z francuskich portali ceny telefonu HP Elite x3 będą prezentować się następująco:

  • Telefon HP Elite x3: 699 Euro (około 3100 zł)
  • Zestaw HP Elite x3 + HP Desk Dock + HP Mobile Extender: 1200 Euro (około 5300 zł)

Jeżeli ceny okażą się prawdziwe to cena nowego telefonu HP Elite x3 będzie identyczna jak cena telefonu Lumia 950 XL w dniu premiery, która wynosiła dokładnie 3099 zł.

Więcej informacji o telefonie znajdziecie w tym artykule. Porównanie specyfikacji telefonów Lumia 950 XL oraz Elite x3 znajduje się z kolei w tym miejscu.

Źródło: TheWinDose.fr