Pierwsze bolączki i wady topowego smartfonu Nokia Lumia 1520

Czy zawsze warto być pierwszym posiadaczem jakiejś nowinki na rynku? Na przykładzie Nokii powiem, że nie. To już nie pierwszy raz kiedy fiński producent smartfonów przekonuje mnie o tym, że lepiej zaczekać zanim dokonamy zakupu za niemałe pieniądze. Na szczęście problem nie dotyczy mnie samego ale sporo nerwów straciłem po premierze telefonów Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 920. Wracając do tematu. Jakie problemy zauważyli pierwsi posiadacze topowego smartfonu Nokia Lumia 1520 z systemem Windows Phone 8 i oprogramowaniem Lumia Black?

Nokia Lumia 1520

Na największym polskim forum o systemie Windows oraz Windows Phone pojawił się ciekawy wątek o nazwie [Lumia1520] Występowanie usterek względem wersji HWID czyli jak kupić sprawny telefon. Niestety wchodząc w posiadanie nowego telefonu często stajemy się jego testerami i to dzięki naszym zgłoszeniom producent telefonów może poprawić błędy konstrukcyjne czy sprzętowe w kolejnych wersjach telefonów. Nokia Lumia 920 doczekała się aż 5 wersji sprzętowych czyli tzw. wersji HW. Pierwsze modele posiadały numer HW 6500, później były HW 6501, HW 6502, HW 6503, HW 6504 a najnowsze Lumie 920 posiadają HW 8500. Posiadanie niższej wersji HW nie oznacza, że model jest wadliwy a jedynie to, że zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia danej usterki.

Na tą chwilę dostępne są dwie wersje sprzętowe modelu Nokia Lumia 1520 oznaczone numerami HW 5000 oraz HW 5001. Niestety zdiagnozowane problemy występują na nowszej wersji HW 5001. Nie wiadomo czy błędy te występują na starszych wersjach.

Problemy w Nokia Lumia 1520 (HW 5001) z oprogramowaniem 1028.3534.1343.xxxx:

  • Zniekształcony dźwięk na IHF czyli głośniku multimediów. Charakteryzuje się to efektem przesterowania/drgań konstrukcji przy poziomie od około 15 wzwyż. Dotyczy każdego źródła audio
  • Co jakiś czas po odblokowaniu ekranu, podświetlenie utrzymuje się na minimalnym poziomie więc trzeba ponownie blokować i odblokować aby było w porządku tak jak mamy ustawione samemu

W wyżej wymienionym wątku znalazło się już kilka osób, które posiada tę samą przypadłość. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie modele Lumii 1520 będą posiadać opisane wyżej usterki – wątek na forum ma jedynie służyć potencjalnie kupującym jakich wersji HW należy się wystrzegać bo mogą w niej wystąpić problemy. Poniżej zamieszczam film, na którym została zaprezentowana usterka z głośnikiem.

Po więcej informacji zapraszam na forum WindowsMania.pl – znajdziecie tam informacje w jaki sposób sprawdzić wersję sprzętową telefonu (HW) oraz innych użytkowników, którzy posiadają problemy z telefonem Nokia Lumia 1520.

Czy posiadacie podobne problemy w Waszych Lumiach 1520? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: WindowsMania.pl