• Programy
  • Komentarze: 4

PhotoMath otrzymuje nowe możliwości i lepsze rozpoznawanie zadań

Aplikacja PhotoMath cieszy się dosyć sporą popularnością. Jeżeli jeszcze jej nie znasz to spieszę z wyjaśnieniem. Program za pomocą aparatu naszego telefonu potrafi rozwiązywać zadania matematyczne. Brzmi wspaniale jednak nie wszystkie rodzaje zadań są obsługiwane. Dobra informacja jest taka, że autor stale udoskonala nasz podręczny kalkulator dodając nowe funkcje oraz usprawniając mechanizm rozpoznawania zadań.

Aplikacja pomoże w rozwiązywaniu zadań z liczbami oraz równaniami matematycznymi przy użyciu aparatu naszego telefonu. Otwórz aplikację w telefonie a następnie skieruj aparat na zadanie aby otrzymać natychmiastowy wynik. Na początek spróbuj z prostymi zadaniami takimi jak np. 123 + 456 lub nieco trudniejszymi jak np. -234/50+(30+5)*4/5.2 a zobaczysz możliwości aplikacji. Oprócz wyników możemy również prześledzić krok po kroku w jaki sposób zadanie zostało policzone.

Największym ograniczeniem aplikacji jest możliwość rozpoznawania jedynie zadań drukowanych. Jeżeli będziecie chcieli skanować Wasze zeszyty to muszę Was zmartwić bowiem aplikacja nie rozwiąże ani jednego zadania.

Co nowego w PhotoMath 1.0.2.0?

  • Usprawniono rozpoznawanie zadań oraz ich rozwiązywanie.
  • Dodano wyjaśnienie dotyczące zadań pisanych odręcznie w obrazach pomocy.
  • Dodano bardziej czytelną informację w przypadku kiedy korzystamy z telefonu, który nie obsługuje funkcji autofocus.
  • Włączono funkcję makro co jednocześnie eliminuje problemy z obrazem w przypadku dużego zbliżenia na tekst.
  • Rozwiązania automatycznie dopasowują się do ekranu, dzięki czemu nie musimy przewijać kolejnych kroków.

Aplikację możecie pobrać bezpłatnie na telefony z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Kompatybilne są również urządzenia z 512MB pamięci RAM. Zapraszam do pobierania i dzielenia się Waszymi opiniami o nowej wersji.

Pobierz PhotoMath na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR