PayPal ogłasza koniec wsparcia dla swojej aplikacji w Sklepie Windows

Producent aplikacji PayPal przygotowuje użytkowników na nadejście nowej wersji aplikacji oznaczonej numerem 6. Niestety przy okazji tego wydarzenia poinformował, że kończy wsparcie i rozwój dla swojej aplikacji dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows.

Nowa wersja aplikacji będzie dostępna dla telefonów z systemem Android oraz iOS. Do użytkowników telefonów z systemem Windows skierowany został poniższy fragment ogłoszenia:

[quote style=”1″ author=”PayPal”]For Windows Phone users, we will sunset the current version of the PayPal app on June 30. However, Windows Phone users can still access PayPal through our mobile web experience on Internet Explorer and Microsoft Edge browsers. Outlook.com users can also use the PayPal add-in to send money directly from their inbox. [/quote]

To oznacza, że obecna wersja aplikacji PayPal, która jest dostępna w sklepie zostanie wygaszona 30 czerwca. Na pocieszenie producent dodaje, że możemy korzystać w dalszym ciągu z jego usług logując się na stronę PayPal za pomocą przeglądarki internetowej.

Niestety nie wiadomo czy producent rozpocznie prace nad nową aplikacją dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile czy to definitywny koniec aplikacji PayPal w systemach Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile.

Źródło: PayPal

 • Marek

  krótkowzroczność, czyli myślenie na pół roku do przodu.

  • slipdog

   dokładnie ! co prawda MS parenascie razy dał znac ze w tym roku nawet nie bedzie zadnego telefonu, ale wiadomo ze dzieki temu sprzedaz windowsa tak wzrosnie ze o matkooooo 😀 to jest własnie krótkowzrocznosc – rozwijanie aplikacji i jej utrzymywanie dla 5 osób na swiecie

 • Bart

  Tutaj się system niby rozwija a z drugiej strony traci aplikacje, klientów itp. Tego chyba nikt nie zrozumie. Szkoda tej apki, chociaż i tak sie cięła.

 • Yallida

  Oh no… I will never be happy again till PayPal back to Windows Phones… My life is over now 🙁
  Ale serio ktoś się akurat tym przejmuje? Sądząc po komentarzach w sieci chya tak jakoś nie bardzo… 😉

  • slipdog

   nie ma kto się przejmować, jak na całym swiecie jest 20 uzytkowników windowsa na telefon 😀

   • wombat

    Pokaz statystyki jakiegoś szanownego serwisu potwierdzające twoją tezę?

 • Hubert123454

  Już niedługo wszyscy producenci aplikacji uciekną od mobilnego Windowsa, dobrze Microsoftowi idzie strategia zachęcania do tworzenia aplikacji na jego mobilną platformę.

  Jeszcze rok i Windows mobilny zniknie, bo sprzedaż smartfonów z tym systemem maleje oraz brakuje na nim wielu aplikacji.

 • PayPal – jeden z najgorszych możliwych systemów płatności, nie polecam nikogo, na zwrot środków czekałem tygodniami, obecnie wpadli na pomysł by podawać im dane logowania do kont bankowych! także dla mnie osobiście strata żadna

  • Krzysiek

   Zgadzam się w 100%, na dodatek aplikacja potrafiła działać raz na dziesięć. Ciągłe problemy z logowaniem podczas gdy przez stronę logowanie działało bezproblemowo

 • Michał Wiland

  Znowu od 30 czerwca? Z tego co pamiętam mapy Here też będą niedostępne od 30 czerwca. Może wtedy wchodzą jakieś nowe warunku Microsoftu albo coś w tym stylu i deweloperom się to nie opłaca.

 • wania

  Kogoś to dziwi? Titanic zwany M$ powoli tonie…

  • ViktusYT

   A od kiedy upadają bo na razie mają coraz większe dochody?

   • wania

    Tak, szczególnie, że w/g ostatnich wyliczeń „wtopili” w dział mobilny 9 miliardów $ i jakoś na nim nie zarabiają.

 • Dragonji

  Duzi gracze będą się wycofywać, nic zresztą dziwnego widząc ciągle topniejący udział mobilnego Windowsa oraz ostatnią informację o kolejnych zwolnieniach ponad tysiąca osób z działu mobilnego. Okręt tonie i żadne Redstone’y nie pomogą jeżeli producenci nie będą chcieli wydawać telefonów z tym systemem. Jak widać nawet MS nie bardzo chce w to inwestować skoro powoli wycofują się z Lumii.

  • marcin4511

   redstone i tak byłby tylko dla wąskiego grona telefonów.

 • Chomiq

  Tutaj raczej chodzi o 8.1 a nie o 10.

 • A Wy znowu zaczynacie seans pt. „Mobilny Windows upada, nie ma wsparcia”. No i co z tego? Mój poprzedni telefon (Nokia Asha 210), który dobrze się trzyma, od lat nie miał aktualizowanego oprogramowania i aplikacji, chyba nawet sklep przestał działać, i jakoś z tego telefonu korzystałem i żyje ;P, a teraz myślę zdjąć z niej simlocka i dać jej drugie życie 😉 Niech Windows 10 mobile upadnie, sprzedaż spadnie do 0%, aby tylko działał i aby nie skasowali Sklepu i jego zawartości.
  Poza tym osobiście nie przepadam za mobilnymi aplikacjami serwisów internetowych, wolę otwierać owe serwisy w przeglądarce. Z PayPal korzystam, lecz ani na Androidzie, ani na Windowsie nie mam mobilnej apki.

  • slipdog

   nie kazdy jest takim masochista jak ty, kup sobie lepiej nokie 3310, tez działa nadal 😀

   • Nie mogę, bo znowu się uzależnię od wężyka ;p a teraz grałbym jeszcze częściej, bo te kwadratowe pokarmy przypominałyby windowsowe kafelki 😉

 • LuK

  Tu nie chodzi o to kto korzysta i jak działa tylko o samą możliwość! Ja np jak większość nie korzystam z tej i wielu innych aplikacji, niemniej martwi mnie to i boli, że coraz ich mniej. Dziś PayPal jutro już bardziej potrzebna aplikacja… Kiedyś MS brak wielu przydatnych aplikacji rekompensował świetnie zoptymalizowanym/działającym systemem, dziś… ale czekam, do połowy przyszłego roku może w końcu coś się ruszy. Oby!