Panasonic Toughpad FZ-F1 to nowy telefon z Windows 10 Mobile

Na indyjskim rynku pojawił się nowy telefon firmy Panasonic z systemem Windows 10 Mobile. Model Toughpad FZ-F1 to smartfon do zastosowań specjalnych dla wyspecjalizowanych sektorów gospodarki takich jak motoryzacja, farmaceutyka czy przemysł rynku paliw. Telefon został zaprezentowany podczas zeszłorocznych targów Mobile World Congress i do sprzedaży trafił dopiero teraz.

Urządzenie zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o trudnych warunkach. Aby spełnić najtrudniejsze wymagania telefon jest odporny na kurz, wodę oraz wysokie ciśnienie. Ponadto urządzenie jest odporne na upadki oraz posiada ochronną ramkę wokół wyświetlacza. Potwierdzeniem spełnienia wymagań jest certyfikat IP67 oraz zgodność z normami IP65 oraz MIL-STD-810G. Poniżej znajdziecie specyfikację techniczną telefonu.

Panasonic nie posiada topowych parametrów. W urządzeniu znajduje się czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 z taktowaniem 2.3GHz oraz wyświetlacz 4.7″ z rozdzielczością 1280×720. Bateria posiada pojemność 3200 mAh z możliwością rozbudowy za pomocą opcjonalnego zestawu do 9400 mAh. Ponadto urządzenie posiada wbudowany czytnik kodów kreskowych. Waga urządzenia wynosi 277 gramów. Pełną specyfikację możecie przeczytać w tym dokumencie. Strona produktu znajduje się w tym miejscu.

Panasonic Toughpad FZ-F1 jest dostępny na tę chwilę wyłącznie w Indiach. Jego cena to około 1630 dolarów co daje w przeliczeniu daje nam kwotę ponad 6700 zł.

Źródło: MSPoweruser