Paint 3D po raz pierwszy uchwycony w systemie Windows 10 Mobile

W listopadzie zeszłego roku Microsoft zaprezentował uniwersalną aplikację Paint 3D, która stała się częścią systemu Windows 10 wraz z aktualizacją Creators Update. Aplikacja nie została udostępniona dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile ponieważ w tamtym okresie była w trakcie rozwoju i była we wczesnej wersji alpha. Wygląda na to, że aplikacja koniec końców zmierza w kierunku mobilnego systemu Windows.

Włoski portal AggiornamentiLumia zdołał zainstalować aplikację Paint 3D na telefonie Lumia 950 XL. Dzięki temu, że jest to program UWP jego funkcjonalność na telefonie jest identyczna jak w wersji dla komputerów. Nie wiadomo kiedy Microsoft zdecyduje się na udostępnienie aplikacji dla wszystkich użytkowników mobilnego systemu Windows 10. Być może Paint 3D będzie częścią aktualizacji Fall Creators Update, która pojawi się we wrześniu.

W ostatnim czasie pojawiły się również informacje o odświeżonej wersji aplikacji Zdjęcia, która również posiada identyczne możliwości jak wersja dla komputerów. W tym wypadku także nie wiadomo kiedy nowa wersja pojawi się w sklepie. Obie aplikacje powinny w pierwszej kolejności trafić do uczestników programu Windows Insider. Czy skorzystacie z aplikacji Paint 3D na Waszych telefonach?

 • WM 6.5.3 Bulid 29315

  dzis do mojej lumii 535 kupilm oryginalny dotyk, nadal posluzy mi ze 3 lata.

  • to nie lepiej zainwestować w Nokię E52? Używam z 10 lat, bateria trzyma tydzień i dalej służy do dzwonienia mimo niezliczonych upadków na ziemię, użyteczność taka sama

   • MarGo

    użyteczność taka sama

    Serio? Życzę powodzenia w przeglądaniu internetu na tym czymś tak samo jak korzystanie z niego jako nawigacja. Mało tego E52 z tego co tak słyszałem jest jedną z najbardziej awaryjnych modeli jakie wyszły, z resztą wystarczy poczytać sobie opinie na mgsm.

   • WM 6.5.3 Bulid 29315

    Obawiam sie ze nie taka sama. Lumia nadaje sie do internetu lepiej niz nie jeden android. Poza tym jedyna zaleta e52 to bateria. Lumia jest jednak nadal telefonem przenosnym, nie to co stacjonarny android.

   • Symbian do niczego się nie nadaje, nawet do dzwonienia, bo nie obsługuje kontaktów Google. Nawet ostatnie Belle FP2 nie miało obsługi CardDav.

 • Mobilny

  Powinni w końcu wydać oficjalną wersję Paint 3D na urządzenia przenośne, bo aplikacja, nawet jeśli będzie preinstalowana w ramach kolejnej aktualizacji systemu, może pojawić się również w wersjach na Androida i iOS.

  Przeglądarka Coc Coc Browser na Windows 10 Mobile otrzymała wsparcie dla rozszerzeń https://www.windowscentral.com/c-c-c-c-browser-windows-10-mobile-gets-extensions-support

 • Carl Johnson

  No to byznesmeny porysujo 😉

 • Paint 3D to porażka nawet w wersji dekstopowej, na mobile była by przydatna jedynie gdyby lumie wspierały obsługę rysika

  • Mobilny

   W przypadku smartfona można ewentualnie użyć TouchPena.

 • qwerty789

  Możecie polecić jakiś dobry edytor zdjęć na mobilnego windowsa? Głównie chodzi mi o proste zaznaczanie pędzlem różnych obiektów na zdjęciu

 • Piotrek Jaworski

  Jest co najmniej tuzin jak nie setka ważnych. popularnych aplikacji, których od zawsze brak dla W10M. Rozwijanie narzędzia do rysowania kulek i balasków na dogorywającym systemie to jak jakiś sen wariata.

  • DzieX

   Już myślałem, że to tylko ja nie widzę sensu tej aplikacji. Potrzebna jest jak rybie narty..