Oszczędzanie baterii w Windows 10 Mobile z odświeżonymi statystykami

Oszczędzanie baterii to jedna z ważniejszych funkcji naszych telefonów. Dzięki niej możemy w szybki i łatwy sposób przeglądać, które aplikacje zużywają najwięcej energii w rozbiciu na aktualne działanie oraz pracę w tle. Ponadto możemy wyłączyć działanie w tle dla aplikacji oraz ustawić automatyczne włączenie oszczędzania baterii. Funkcja oszczędzania baterii doczekała się dokładniejszych statystyk w systemie Windows 10 Mobile.

Ustawienia oszczędzania baterii w Windows 10 Mobile

Oszczędzanie baterii znajduje się teraz w ustawieniach telefonu w zakładce system. Po wejściu do środka zobaczymy statystyki zużycia naszej baterii (przegląd) oraz możliwość szybkiego włączenia oszczędzania baterii. Aby zobaczyć bardziej szczegółowe informacje o zużyciu baterii musimy kliknąć w opcję Battery use. Na dole znajdują się ustawienia oszczędzania baterii.

Oszczedzanie baterii

Na zrzucie po lewej stronie widzimy ogólne statystyki dotyczące zużycia baterii. Teraz są one znacznie bardziej dokładne ponieważ widzimy zużycie baterii w rozbiciu na pracę systemu, wyświetlacz oraz połączenie Wi-Fi. Ponadto widać w wartościach procentowych ile baterii zostało zużyte w trakcie pracy na telefonie oraz ile zostało zużyte przez działanie aplikacji w tle. Dokładnie takie same statystyki są dostępne dla wszystkich aplikacji. Po wejściu do wybranej przez nas aplikacji ujrzymy dokładne rozbicie zużycia.

Po prawej stronie widzimy ustawienia oszczędzania baterii. Nowością jest możliwość dokładnego procentowego ustawienia poziomu, w którym automatycznie ma się włączyć oszczędzanie baterii. Dodatkowo możemy włączyć opcję zezwalania na wysyłanie powiadomień w trybie oszczędzania oraz możemy dodać aplikacje do listy, dzięki czemu będą one działać w normalnym trybie pomimo włączenia oszczędzania.

Na koniec widok poziomy ustawień telefonu, który jest dostępny na telefonach z wyświetlaczami powyżej 5 cali. Dzięki temu widokowi widzimy jednocześnie listę ustawień oraz konkretne ustawienia dla wybranej przez nas funkcji.

Oszczędzanie baterii Windows 10 Mobile

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące funkcji oszczędzania baterii to zapraszam do ich zadawania w komentarzach poniżej. Czy przydadzą się Wam dokładniejsze statystyki dotyczące zużycia baterii?