Oprogramowanie Windows Phone GDR2 dostępne dla telefonów HTC 8X i HTC 8S

Po Samsungu ATIV S przyszła kolej na telefony HTC 8X i HTC 8S, które dzisiaj otrzymały aktualizację GDR2 w kilku państwach. Właściciele modelu 8X z Holandii, Szwecji, Włoch, Węgier, Czech, Słowacji oraz z Polski potwierdzili dostępność najnowszego oprogramowania Windows Phone 8.

HTC 8X - oprogramowanie GDR w wersji 8.0.10327.77HTC 8X - oprogramowanie GDR w wersji 8.0.10327.77 - radio FM

Oficjalna lista zmian w oprogramowaniu GDR2 w wersji 8.0.10327.77:

  • Xbox Music. Ułatwiono wybieranie, pobieranie i przypinanie muzyki. Ponadto z myślą o fanach muzyki zapewniono wyświetlanie dokładniejszych metadanych (np. informacji o utworach i albumach) oraz wprowadzono inne udoskonalenia.
  • Radio FM. Możesz słuchać radia FM bezpośrednio w centrum Muzyka+wideo. (Nie jest to dostępne w przypadku niektórych telefonów).
  • Data Sense. Dzięki usłudze Data Sense masz pełną kontrolę nad ilością danych przesyłanych za pośrednictwem telefonu. Możesz nałożyć limit odpowiedni do swojego abonamentu lub po prostu śledzić, które aplikacje przesyłają najwięcej danych. (Nie wszyscy operatorzy komórkowi oferują usługę Data Sense).
  • Aplikacja Skype. Aplikacje do obsługi protokołu VoIP (ang. Voice over Internet Protocol), np. Lync i Skype, zyskały teraz większą stabilność i wydajność działania.
  • Internet Explorer. Komfort przeglądania stron internetowych ulegnie znacznej poprawie dzięki większej zgodności ze standardem HTML 5.
  • Inne ulepszenia. Zawiera wiele innych ulepszeń systemu Windows Phone.

Smartfony HTC 8X i HTC 8S również nie otrzymały aplikacji Data Sense, dzięki której można kontrolować ilość przesłanych danych. Użytkownicy potwierdzają dostępność radia, którego zabrakło w aktualizacji GDR2 na telefonach Samsung ATIV S. Właściciele telefonów HTC po aktualizacji mogą również ręcznie wyczyścić folder z plikami tymczasowymi.

Wszystko wskazuje na to, że aktualizacja zbliża się wielkimi krokami również dla posiadaczy telefonów Nokia Lumia. Niestety na tą chwilę oprogramowanie GDR2 (Amber) nie jest jeszcze dostępne dla słuchawek fińskiego producenta.

Źródło: WMPoweruser