Oprogramowanie układowe będzie dostępne nawet w szybkim kręgu Windows Insider

Wczoraj Microsoft udostępnił aktualizację oprogramowania układowego dla telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Przy tej okazji poinformował również, że pracuje nad dostarczaniem oprogramowania dla telefonów biorących udział w programie Windows Insider. Pierwszym krokiem było wprowadzenie nowego kręgu o nazwie Production do aplikacji Windows Insider, który umożliwiał otrzymywanie aktualizacji dostępnych w oficjalnej dystrybucji.

Na tę chwilę jeżeli chcecie zaktualizować oprogramowanie układowe w telefonie uczestniczącym w programie Windows Insider to musicie ustawić krąg Production aby telefon był w stanie wyszukać nową aktualizację. W marcu Microsoft wprowadzi nowe rozwiązanie, które znacząco ułatwi proces otrzymywania nowych wersji oprogramowania układowego:

  • Oprogramowanie układowe będzie dostarczane automatycznie do Twojego telefonu.
  • Uczestnicy programu Windows Insider nie będą musieli ustawiać kręgu Production aby otrzymywać nowe wersje oprogramowania.
  • Zmiany w dostarczaniu oprogramowania zostaną wdrożone w marcu.
  • Po tej zmianie zarówno Insiderzy jak i osoby, które nie przystąpiły do programu będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania w tym samym czasie biorąc pod uwagę opóźnienia związane z danym regionem, modelem oraz wariantem telefonu.

Podsumowując nowe aktualizacje oprogramowania układowego będą dostępne dla Waszych telefonów bez względu na to do jakiego kręgu aktualizacji jesteście zapisani. Bez znaczenia będzie to czy obecnie znajdujecie się w szybkim kręgu (Fast Ring), wolnym kręgu (Slow Ring), Insider Release Preview czy Production. Wszyscy otrzymają aktualizację w tym samym czasie. To dobry kierunek zmian, który zapewnia, że nasze telefony zawsze będą aktualne bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

Źródło: Microsoft