Oprogramowanie PR2.0 dla WP8 wprowadzi nową funkcję wybudzania i zegar na wygaszonym ekranie

Portal WPCentral miał okazję przetestować najnowsze oprogramowanie oznaczone jako PR2.0, w którym zostały zaimplementowane dwie istotne funkcje. Pierwsza z nich to dwukrotne kliknięcie w ekran, która wybudza telefon a druga to stale wyświetlany zegar na ekranie smartfonu. Zobacz film przedstawiający nowe funkcje.

Aby wybudzić telefon nie trzeba będzie wciskać przycisku zasilania. Wystarczy jedynie dwukrotnie dotknąć ekran aby uzyskać ten sam efekt. Po raz pierwszy w taką funkcję został wyposażony smartfon Nokia N9 z systemem MeeGo. Opcjonalnie użytkownicy telefonów Windows Phone 8 będą mogli ustawić na zegar, który będzie widoczny po zablokowaniu ekranu.

Jak zapowiada WPCentral to nie wszystkie nowości jakie znajdziemy w nadchodzącym oprogramowaniu. Oprócz wyżej wymienionych pojawi się również aplikacja Smart Camera, która będzie łączyć funkcje z takich aplikacji jak Sprytne zdjęcie czy Blink.

Pewnie już wkrótce dowiemy się więcej informacji odnośnie nadchodzącej aktualizacji oprogramowania dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 – Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 920.

Źródło: WPCentral
 • Mam nadzieję, że w nowej wersji oprogramowania:
  – budzik (alarm) będzie działał przy wyłączonym telefonie,
  – telefon będzie wyciszał dzwonek połączenia przychodzącego po obróceniu telefonu,
  – obrócenie telefonu włączy tzw. drzemkę,
  – dołożone zostaną profile (jak w Symbianie) – tego bardzo mi brakuje na WP8

  Pozdrawiam
  Robert

 • niezadowolony

  Również liczę na to, że wprowadzą profile i poprawią wyciszanie telefonu bo zmniejszanie głośności całego telefonu jest jednak minusem a grzebanie po ustawieniach żeby pojawiły się wibracje też do ułatwień nie należy.

 • ja bym czasem chciał zwyczajnego radia posłuchać, może nie ja osobiście, bo gra mi radio w samochodzie, ale moja Pani jak jedzie autobusem, to chętnie jakieś wiadomości, pogodę lub, hmmm coś tam………..

 • Piotr, obsługa radia FM ma być wprowadzona w GDR2. Pytanie tylko, czy Lumie są przygotowane sprzętowo – mają wbudowany tuner. W Internecie można znaleźć opisy, że tuner jest wbudowany, tylko czeka na odpowiednie oprogramowanie.

 • niezadowolony

  Mnie osobiście przydałaby się jeszcze obsługa Swype dla Windows Phone.

 • niezadowolony

  Przydałaby się jeszcze możliwość dostosowywania menu aplikacji, bo np. przy większej ilości aplikacji pojawia się podział na litery co nie każdemu odpowiada a niestety ręcznie nie da się tego wyłączyć. Myślę, że dobrą opcją byłoby też grupowanie aplikacji za pomocą folderów.