Oprogramowanie PR2.0 dla WP8 wprowadzi nową funkcję wybudzania i zegar na wygaszonym ekranie

Portal WPCentral miał okazję przetestować najnowsze oprogramowanie oznaczone jako PR2.0, w którym zostały zaimplementowane dwie istotne funkcje. Pierwsza z nich to dwukrotne kliknięcie w ekran, która wybudza telefon a druga to stale wyświetlany zegar na ekranie smartfonu. Zobacz film przedstawiający nowe funkcje.

Aby wybudzić telefon nie trzeba będzie wciskać przycisku zasilania. Wystarczy jedynie dwukrotnie dotknąć ekran aby uzyskać ten sam efekt. Po raz pierwszy w taką funkcję został wyposażony smartfon Nokia N9 z systemem MeeGo. Opcjonalnie użytkownicy telefonów Windows Phone 8 będą mogli ustawić na zegar, który będzie widoczny po zablokowaniu ekranu.

Jak zapowiada WPCentral to nie wszystkie nowości jakie znajdziemy w nadchodzącym oprogramowaniu. Oprócz wyżej wymienionych pojawi się również aplikacja Smart Camera, która będzie łączyć funkcje z takich aplikacji jak Sprytne zdjęcie czy Blink.

Pewnie już wkrótce dowiemy się więcej informacji odnośnie nadchodzącej aktualizacji oprogramowania dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 – Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 920.

Źródło: WPCentral