Oprogramowanie GDR2 dla Windows Phone 8 do testów w połowie maja

Dzięki pomocy technicznej australijskiej sieci Telestra dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat nadchodzącej aktualizacji GDR2 oraz obecnych aktualizacjach 1308 oraz 1314 w telefonach Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Już niebawem oprogramowanie trafi do wewnętrznych testów sieci Telestra.

Aktualizacja GDR2 Telestra

W połowie maja aktualizacja GDR2 (PR2.0?) ma zostać dostarczona do wewnętrznych testów co oznacza, że do trzech tygodni po tym czasie zostanie udostępniona dla użytkowników. GDR2 ma wprowadzić radio FM, flip to silence, podwójne kliknięcie do odblokowania oraz zegar na wygaszonym ekranie.

Z odpowiedzi pracownika Telestra dowiedzieliśmy się również, że oprogramowanie 1308 zostało wycofane ze względu na problemy z baterią a w zamian niego zostało wydane oprogramowanie 1314. Tym bardziej jest to ciekawe ponieważ dla polskich wariantów telefonów najnowsza dostępna wersja nosi numer 1308.

Biorąc pod uwagę, że oprogramowanie pojawi się już w połowie maja istnieje duża szansa, że użytkownicy będą mogli je pobrać nieoficjalnymi kanałami w okolicach tej daty. Na tą chwilę nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się w Polsce ale będę Was informował na bieżąco.

Źródło: MyNokiaBlog