• Gry
 • Komentarze: 0

Krótka recenzja gry Star Wars: Assault Team + nowości z ostatniej aktualizacji

Z pewnością znajdą się wśród Was fani filmu Gwiezdne Wojny. Specjalnie dla Was studia LucasArts oraz Disneymobile przygotowały grę o nazwie Star Wars: Assault Team dla telefonów Windows Phone 8 oraz 8.1. Gra nie jest nowością w Sklepie WIndows Phone ale otrzymała dosyć sporą aktualizację, której warto się przyjrzeć nieco bliżej. Zapraszam do krótkiej recenzji gry oraz opisu nowości.

Star Wars: Assault Team Windows Phone

W grze wcielamy się w rebeliantów i prowadzimy walki w trybie turowym z wrogami z całej galaktyki w lokalizacjach znanych z filmowych produkcji. Gra posiada dopracowaną grafikę i mnóstwo walk do zwyciężenia. Star Wars: Assualt Team z pewnością przypadnie do gustu fanom Gwiezdnych Wojen.

Każdą ze zdobytych lub wygranych postaci możemy trenować aby uzyskiwała jeszcze lepsze statystyki, dzięki którym znacznie łatwiej pokonamy wrogów. Ulepszamy zarówno moc naszej broni jak i energię potrzebną do przeżycia. Każda z postaci może zostać wytrenowana do określonego poziomu (Level) na danym etapie (Tier). Ilość poziomów do wytrenowania zwiększa się wraz z kolejnymi etapami postaci.

Ścieżka promocji postaci:

 • Tier 1 (kolor biały) – postać gotowa do promocji do Tier 2.
 • Tier 2 (kolor żółty) – 5 poziomów do wytrenowania aby promować postać do Tier 3.
 • Tier 3 (kolor zielony) – 15 poziomów do wytrenowania aby promować do Tier 4.
 • Tier 4 (kolor pomarańczowy) – 25 poziomów do wytrenowania aby promować do Tier 5.
 • Tier 5 (kolor niebieski) – 35 poziomów do wytrenowania.

Oprócz zdobytych i wygranych postaci musimy także zbierać przedmioty, dzięki którym szybciej i łatwiej wytrenujemy i wypromujemy nasze postacie. Przedmioty dzielą się na promocyjne (Promotion) oraz treningowe (Training). Dodatkowo każdy z przedmiotów pasuje jedynie do dwóch cech jakie możemy spotkać w naszej drużynie. Dla przykładu Luke Skywalker najszybciej zdobędzie większą moc i więcej energii jeżeli będziemy go trenować przedmiotami o właściwościach siły (Force) oraz mechanicznych (Mechanical). Aby ułatwić nam poszukiwanie określonych przedmiotów zostały stworzone misje specjalne (Special Missions). Aby trenować postacie będziemy musieli zebrać również odpowiednią ilość monet. Nie ma z tym jednak problemu bo pieniądze zdobywamy przechodząc kolejne misje oraz sprzedając zbyteczne przedmioty.

W najnowszej wersji gry zostały wprowadzone nowości, poprawki oraz promocja na zakup gemów, które znacznie przyspieszają rozwój postaci oraz przechodzenie kolejnych poziomów w grze.

Star Wars: Assault Team dla Windows Phone

Co nowego w Star Wars: Assault Team 1.0.0.118?

 • Nowi sojusznicy rebeliantów: rekrutuj wędrowców z całej galaktyki jako sojuszników w swoich misjach i stwórz wymarzoną drużyną aby pokonać wrogów.
 • Przeprojektowany ekran misji specjalnych (Special Missions). Teraz jeszcze szybciej znajdziesz interesujące się misje. Wprowadzono również nowe misje, w których będzie można zdobywać nowe postacie i je promować.
 • Nowe animacje w trakcie rozgrywki.
 • Urozmaicono różnorodność strategii, które możesz wybrać w trakcie całej rozgrywki.
 • Poprawiono błąd z misjami promocyjnymi i treningowymi, które nie zawsze dawały nagrody najwyższej rangi, poprawiono błąd z serwerami w trakcie gry na arenie i usprawniono rozgrywkę oraz poprawiono drobne błędy.

Ponadto zauważyłem, że gra działa teraz już płynnie w systemie Windows Phone 8.1. Poprzednia wersja zacinała co mogło denerwować po dłuższym czasie grania.

Wraz z pojawieniem się nowej wersji LucasArts przygotował specjalną promocję, dzięki której możemy zakupić gemy w obniżonej cenie aż o 50%. Promocja ma potrwać do 8 maja. Dodatkowo możemy wykorzystać jednorazową ofertę kupna 15 gemów w cenie 6,49zł.

Płatności i pasek energii w grze to zdecydowanie jej najsłabsze punkty. Jeżeli chcemy szybko rozbudować naszą drużynę oraz przejść całą grę a następnie wygrywać walki na arenie to niestety będziemy musieli wydać majątek. Pasek energii określa ile razy będziemy mogli zagrać w danym momencie – dalsza rozgrywka będzie możliwa dopiero po upływie określonego czasu lub po uzupełnieniu energii wydając gemy. Co gorsza gra nie oferuje stanu zapisu gry więc w przypadku problemów z telefonem i koniecznością przywrócenia ustawień fabrycznych stracimy wszystko to co osiągnęliśmy.

Gra przeznaczona jest dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości to postaram się na nie odpowiedzieć w komentarzach poniżej. Tymczasem zapraszam do bezpłatnego pobierania za pomocą poniższego odnośnika lub kodu QR. Niech moc będzie z Wami!

Star Wars: Assault Team

Wersja: 1.0.0.118

Cena: bezpłatne

Wydawca: LucasArts

Pobierz Star Wars: Assault Team na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR