Opaska Microsoft Band 2 już wkrótce otrzyma nowy tryb spacerowy

Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami opaski Microsoft Band 2 to już wkrótce otrzymacie aktualizację, dzięki której pojawi się nowy kafelek oferujący nowy tryb pomiaru aktywności. Explore tile czyli kafelek odkrywania będzie mierzył naszą aktywność w trakcie pieszych wycieczek w góry czy w trakcie zwykłych spacerów w parku.

Nowy tryb korzysta z GPS aby rejestrować naszą drogę bezpośrednio na wyświetlaczu opaski i pozwala na oznaczanie punktów POI w trakcie wędrówki. To doskonały sposób na zapisywanie szlaków górskich jak i zwykłych przechadzek w najbliższym sąsiedztwie.

Podsumowanie nowych funkcji:

 • Funkcja oszczędzania baterii GPS pozwoli na 12 godzinny pomiar.
 • Po zakończonej aktywności zsynchronizuj opaskę z aplikacją Microsoft Health aby zobaczyć szczegóły trasy.
 • Pozostań nawodniony oraz otrzymuj informacje o zmianach w pogodzie. Powiadomienia przypomną o konieczności nawodnienia organizmu oraz poinformują o nadchodzących zmianach w pogodzie na podstawie ciśnienia atmosferycznego.
 • Czujnik UV powiadomi o zbyt wysokim promieniowaniu w trakcie Twoich wędrówek.
 • Spacerujesz sam? Zostaw telefon w kieszeni i odtwarzaj muzykę za pomocą wyświetlacza opaski.
 • Jeżeli chcesz odpocząć lub podziwiać widoki opaska automatycznie włączy pauzę.

Warto również dodać, że już niebawem Microsoft udostępni aplikację Microsoft Health na komputery oraz tablety z systemem Windows 10. Dajcie znać czy korzystacie z opaski Microsoft Band 2 i czy nowy tryb przyda się w pomiarze Waszej codziennej aktywności?

Kod QR

Źródło: Microsoft

 • dodaliby wsparcie dla innych opasek…

 • Bartłomiej Broda

  A co z opaską pierwszej generacji też by mogli tę funkcje tam dodać?

  • Nie dodali tej jak i poprzednich funkcji. Rozwój opaski pierwszej generacji zakończyli już jakiś czas temu. Nie podali tego do publicznej informacji ale można się domyślać jaki był powód takiej decyzji.

   • Bartłomiej Broda

    Uważam, że to nie jest dobre posunięcie z Ich strony, to nie jest gadżet za 100PLN tylko trochę droższy. Opaska drugiej generacji właściwie różni się tylko wyglądem, jest ona dla osób które nie zakupiły pierwszej opaski, bądź dla tych którzy dopiero teraz decydują się na zakup jakiejkolwiek opaski. Kupowanie co roku nowej opaski praktycznie niczym się nie różniącej od poprzedniczki która bez problemu mogłaby mieć większość nowości następcy mija się z celem. Takim posunięcie Microsoft traci potencjalnych klientów, za kilka lat kiedy będzie potrzeba wymiany, mógłbym kupić Ich produkt, ale jak dalej tak to będzie wyglądać nie zamierzam.

    • Również uważam, że mogli dodać część funkcji z nowej opaski do poprzedniej. Niestety tak się nie stało i już się nie stanie.