Opaska Microsoft Band 2 już wkrótce otrzyma nowy tryb spacerowy

Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami opaski Microsoft Band 2 to już wkrótce otrzymacie aktualizację, dzięki której pojawi się nowy kafelek oferujący nowy tryb pomiaru aktywności. Explore tile czyli kafelek odkrywania będzie mierzył naszą aktywność w trakcie pieszych wycieczek w góry czy w trakcie zwykłych spacerów w parku.

Nowy tryb korzysta z GPS aby rejestrować naszą drogę bezpośrednio na wyświetlaczu opaski i pozwala na oznaczanie punktów POI w trakcie wędrówki. To doskonały sposób na zapisywanie szlaków górskich jak i zwykłych przechadzek w najbliższym sąsiedztwie.

Podsumowanie nowych funkcji:

  • Funkcja oszczędzania baterii GPS pozwoli na 12 godzinny pomiar.
  • Po zakończonej aktywności zsynchronizuj opaskę z aplikacją Microsoft Health aby zobaczyć szczegóły trasy.
  • Pozostań nawodniony oraz otrzymuj informacje o zmianach w pogodzie. Powiadomienia przypomną o konieczności nawodnienia organizmu oraz poinformują o nadchodzących zmianach w pogodzie na podstawie ciśnienia atmosferycznego.
  • Czujnik UV powiadomi o zbyt wysokim promieniowaniu w trakcie Twoich wędrówek.
  • Spacerujesz sam? Zostaw telefon w kieszeni i odtwarzaj muzykę za pomocą wyświetlacza opaski.
  • Jeżeli chcesz odpocząć lub podziwiać widoki opaska automatycznie włączy pauzę.

Warto również dodać, że już niebawem Microsoft udostępni aplikację Microsoft Health na komputery oraz tablety z systemem Windows 10. Dajcie znać czy korzystacie z opaski Microsoft Band 2 i czy nowy tryb przyda się w pomiarze Waszej codziennej aktywności?

Kod QR

Źródło: Microsoft