• Microsoft
 • Komentarze: 4

Tryb offline w aplikacji OneDrive już dostępny dla wszystkich

Na początku tego miesiąca uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego kręgu aktualizacji mogli pobrać aplikację OneDrive z nową funkcję offline. Kilka dni później ta sama wersja trafiła do kręgu Release Preview a dzisiaj Microsoft postanowił udostępnić nową wersję aplikacji OneDrive dla wszystkich użytkowników systemu Windows 10 Mobile oraz Windows 10 PC. Najnowsza odsłona aplikacji OneDrive umożliwia przeglądanie wybranych przez nas plików z chmury bez konieczności posiadania połączenia z internetem.

OneDrive - tryb offline

Aplikacja podskoczyła do wersji 17.15.6.0. W menu głównym aplikacji pojawiła się nowa pozycja o nazwie offline. Po jej kliknięciu zobaczymy krótką informację o nowym trybie, który został wprowadzony do najnowszej wersji aplikacji OneDrive.

Jeżeli nie widzicie nowego trybu na Waszych telefonach to musicie zresetować aplikację OneDrive. Aby to zrobić kliknijcie kolejno w: OneDrive > Menu > Ustawienia > OneDrive – informacje > Resetuj aplikację. Zabieg ten nie usunie żadnych danych z Waszego telefonu jak i z chmury.

Pobierz OneDrive

 • Konrad Uroda-Darłak

  Łaskawcy 😛

 • Simon Pater

  Dzieki, mialem juz ta wersje ale nie bylo trybu offline. Po resecie sie pojawil.

 • KrzysztofJS

  Chciałbym się dowiedzieć, gdzie pliki z OneDrive, które zadeklarowałem jako offline są przechowywane na telefonie. Podczas otwierania pliku offline pokazuje się komunikat: „Trwa pobieranie z lokalizacji OneDrive…..” Identyczny komunikat pojawia się podczas otwierania pliku, który nie jest zdefiniowany jako offline (bez ikony spadochronu pod nazwą pliku). Zrobiłem eksperyment i wyłączyłem Wi-Fi oraz dane komórkowe i próbowałem otworzyć plik zdefiniowany jako offline, ale bez skutku. Mogłem otworzyć plik tylko z historii i wyłącznie do odczytu lub go zapisać i edytować. Na PC wygląda to zgoła inaczej.

 • Terki

  Fajnie że dodali tą opcję, szkoda że zapomnieli zaimplementować zapis plików w pamięci telefonu/karcie bo ta funkcja niedziała!