OneDrive otrzymuje wyższy poziom zabezpieczeń na Androidzie

Aplikacja OneDrive otrzymała wczoraj kolejną już aktualizację na urządzeniach z Androidem. Najważniejsza zmiana obejmuje tym razem wsparcie dla czytnika linii papilarnych oraz nowy widok galerii.

Czytnik linii papilarnych to dla mnie najważniejsze i najbardziej wygodne zabezpieczenie telefonu. Kody PIN oraz linie rysowane na ekranie w zasadzie jesteśmy podpatrzeć nawet przypadkiem. Zabezpieczenia wyglądem twarzy szwankują a te oparte o skaner tęczówki po prostu są wolne i nie tak dokładne. Cieszy więc, że kolejne aplikacje, zawierające dane wrażliwe, wprowadzają dodatkową warstwę zabezpieczeń.

Jeżeli chcemy wprowadzić dodatkowe uwierzytelnianie w aplikacji OneDrive w zakładce „Ja” wchodzimy na Ustawienia gdzie widoczna jest funkcja: Kod dostępu, pozwalająca na zabezpieczenie aplikacji. Do tej pory możliwe to było wyłącznie za pomocą PIN-u, teraz również odciskiem palca.

Dodatkowo w ramach aktualizacji wprowadzono usprawniony wygląd siatki zdjęć. Osobiście zbyt wielkich usprawnień nie widzę, zdjęcia ładują się tak samo wolno jak wcześniej a kliknięcie ikonki „otwórz w innej aplikacji” kończy się na ekranie z błędem.

Aplikację OneDrive pobierzecie ze sklepu Google Play.