OneDrive otrzymuje możliwość pobierania i synchronizacji udostępnionych folderów

Microsoft poinformował o wprowadzeniu nowej funkcjonalności do chmury OneDrive dla aplikacji internetowej jak i dla aplikacji mobilnych. Od tej pory użytkownicy mogą kopiować udostępnione foldery OneDrive do swojej chmury oraz pracować na nich online lub offline po uprzedniej synchronizacji z komputerem. Zapraszam do zapoznania się z najnowszą funkcją OneDrive.

Dodawanie folderu udostępnionego do usługi OneDrive

Jeżeli inna osoba udostępni folder i udzieli nam uprawnień do jego edytowania to będziemy mogli dodać ten folder do naszej usługi OneDrive, aby ułatwić jego edytowanie oraz pracę z tym folderem i jego zawartością. Co więcej możemy taki folder zsynchronizować z naszym komputerem a następnie edytować go w trybie offline.

Na tę chwilę funkcja dostępna jest wyłącznie dla systemów Windows 10, Windows 7 oraz Windows Vista. Jeżeli posiadasz system Windows 8.1 to musisz wykonać aktualizację do wersji 10 aby móc skorzystać z nowej funkcjonalności.

Sprawdziłem i funkcja jest dostępna na telefonach z systemem Windows Phone 8.1. Niestety nie udało mi się znaleźć nowej opcji na telefonie z systemem Windows 10 Mobile.

OneDrive Windows Phone - zapisywanie udostępnionego folderu

Szczegółowe informacje o dodawaniu folderów udostępnionych i synchronizowaniu ich z usługą OneDrive znajdziecie na stronie pomocy Office. Czy nowa funkcja przyda się w Waszych codziennych obowiązkach? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: OneDrive User Voice