Chmura OneDrive otrzymuje aktualizację dla Windows Phone z obsługą Cortany

Microsoft poinformował o nowej aktualizacji już dwa dni temu ale dopiero dzisiaj właściciele telefonów z systemem Windows Phone mogą pobrać najnowszą wersję OneDrive. Niestety dla polskich użytkowników aktualizacja niewiele wnosi bowiem najważniejsze nowości to dodanie wsparcia dla urządzeń Android Wear oraz możliwość wyszukiwania za pomocą asystentki głosowej Cortana.

OneDrive Cortana

Cortana potrafi wyszukiwać zarówno notatki jak i nasze zdjęcia. Wystarczy powiedzieć zdanie jak np: „OneDrive szukaj zdjęć z zachodem słońca” aby odszukać wszystkie zdjęcia z zachodzącym słońcem, które zostały automatycznie rozpoznane. Można również wyszukiwać określonych zdań lub słów, które znajdują się w dokumentach Office czy w plikach PDF.

Niestety Cortana nie jest dostępna w Polsce, w związku z tym nie skorzystamy z najnowszej funkcjonalności. Oprócz powyższych nowości aplikacja w wersji 4.12.0.0 standardowo otrzymała poprawki błędów i usprawnienia wydajności.

Pobierz OneDrive na Windows Phone 8 / 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR

Źródło: OneDrive Blog

 • systemwp8.1

  A w ogóle cortana będzie po polsku ?

  • Jest gdzieś zapowiedziane, że Microsoft już ma w planach wprowadzenie także j. polskiego do Cortany.

  • Na jednej z konkurencyjnych stron, która współpracuje z MS, jakiś czas temu był artykuł przy współpracy z MS, w którym zawarte było zdanie w stylu podobno niedługo Cortana ma być po polsku

  • Jedyną informacją jaką udało mi się pozyskać z Microsoftu to zapewnienie, że w tym roku poznamy więcej szczegółów odnośnie polskiej wersji Cortany.

 • Piotr

  Ja w ogóle nie mogę zainstalować tej aktualizacji. Przy próbie jej instalacji wyskakuje mi błąd 8103010d. Mam telefon L520 z systemem Windows 10.