Więcej bezpłatnej przestrzeni dyskowej w OneDrive dla nowych użytkowników

Microsoft ruszył z nową promocją dla osób, które zamierzają założyć nowe konto Microsoft. Obecnie posiadacze posiadają jedynie 7GB bezpłatnej przestrzeni ale wszyscy nowi użytkownicy otrzymają aż 15GB! Obecni użytkownicy aby zyskać więcej miejsca mogą w dalszym ciągu polecać usługę lub włączyć automatyczne przekazywanie zdjęć i filmów do chmury.

Więcej miejsca OneDrive komunikat

Obecni użytkownicy chmury OneDrive po zalogowaniu otrzymają powyższy komunikat. Oznacza to, że więcej miejsca możemy uzyskać jedynie polecając usługę innym osobom. W ten sposób możemy zyskać dodatkowe 5GB – po 500MB za każdą poleconą osobę (maksymalnie 10 osób).

Aby zdobyć dodatkowe 3GB wystarczy włączyć w naszym telefonie automatyczną kopię zapasową zdjęć i filmów z naszego telefonu do chmury OneDrive. Aby to zrobić musimy przejść w naszym telefonie kolejno do menu > zdjęcia > SkyDrive i włączyć przekazywanie zdjęć.

Przy okazji Microsoft obniżył cenę powiększenia konta 100GB oraz 200GB. Promocyjne ceny mają wynosić odpowiednio 1,99 USD na miesiąc i 3,99 USD na miesiąc. Nowe ceny będą dostępne od przyszłego miesiąca.

Źródło: blog.onedrive.com