Aplikacja OLX.pl nie otrzyma już żadnych nowych funkcji

W świetle ostatnich informacji dotyczących aplikacji OLX.pl postanowiłem dopytać u źródła jakie będą dalsze losy tej aplikacji w mobilnym systemie Windows. Odpowiedź otrzymałem dosyć szybko i po części potwierdzają się informacje podane na innych portalach. Poniżej wklejam oficjalną informację przekazaną przez producenta aplikacji.

Aplikacja dla systemu Windows 10 Mobile nie będzie dalej przez nas rozwijana. W dalszym ciągu będzie jednak miała zapewnione wsparcie techniczne.

Niewykluczone zatem, że w przyszłości będą pojawiały się kolejne aktualizacje aplikacji dla systemu Windows 10 Mobile. Nie będą one jednak wynikały z wdrażania nowych funkcjonalności, ale usprawniania wykrytych błędów.

Komunikat informuje, że użytkownicy aplikacji OLX.pl w telefonach z systemem Windows nie otrzymają już żadnej nowej funkcji o ile takowe zostaną w ogóle wprowadzone w innych systemach. Aplikacja będzie w dalszym ciągu wspierana i niewykluczone, że otrzyma kolejne aktualizacje, które będą usuwać znalezione błędy.

Aplikacja nie zostanie usunięta ze sklepu i użytkownicy telefonów z Windows Phone oraz Windows 10 Mobile będą mogli w dalszym ciągu z niej korzystać. Dajcie znać czy obecna wersja aplikacji działa prawidłowo. Jeżeli widzicie jakieś błędy to warto je zgłosić do producenta ponieważ, zgodnie z powyższą informacją, zostaną one usunięte w kolejnych aktualizacjach aplikacji.

OLX.pl

 • Pyjter86

  Czyli nie taki diabeł straszny ;)u mnie działa bez zarzutu!!

 • Informacja, która poszła w świat:

  „Aplikacja dla systemu Windows 10 Mobile nie będzie dalej przez nas rozwijana”.

  Informacja w dłuższej wersji specjalnie dla msmobile.pl:

  „Aplikacja dla systemu Windows 10 Mobile nie będzie dalej przez nas rozwijana. W dalszym ciągu będzie jednak miała zapewnione wsparcie techniczne. Niewykluczone zatem, że w przyszłości będą pojawiały się kolejne aktualizacje aplikacji dla systemu Windows 10 Mobile. Nie będą one jednak wynikały z wdrażania nowych funkcjonalności, ale usprawniania wykrytych błędów”. https://uploads.disquscdn.com/images/0b02e3f8405ac4ba4e8bb04620ee5ba3498752752aa6125270716edaa8af6da8.png

  • マーゴ ✌

   NIe wierzę po prostu… 🙂 Też napisałem do OLX po Twojej odpowiedzi i otrzymałem identyczną odpowiedź: https://uploads.disquscdn.com/images/db573ef3d1cfc3dd371ce35a2cb6128a7875bc8afb2dba37f42d078824cef997.png

   • bo może Krzysztof to ja? ^^

    • マーゴ ✌

     Jeżeli to Ty, to nie ładnie tak odpowiadać na zasadzie kopiuj-wklej 🙂

  • Masz rację, ale czy to aż tak zmienia postać rzeczy? W praktyce oznaczać to będzie, że aplikacja będzie dostępna w sklepie, lecz kiedy Android i iOS dostaną nowości, to aplikacja na W10M może, MOŻE dostanie jakąś łatkę do błędów. Osobiście uważam, że nie będzie żadnych aktualizacji. Po to powstało UWP, aby aplikacje jak OLX, FB, GG, Viber, Shazam i wiele, wiele innych powstawało właśnie w tym formacie, dzięki czemu byłyby one dostępne nie tylko na PC, ale także „przy okazji” na mobile. Ile jest aplikacji UWP? Rynek mobile leży, ale PC z W10 jest dużo, więc gdzie te aplikacje? MS sam ubił system, wydając niedopracowany system i doprowadzając do sytuacji, w której nie ma możliwości zakupić smartfona z W10M. W ciągu ostatnich lat systemy i aplikacje się zmieniały, ale teraz nic nowego już nie będzie, jest Android, jest iOS, są aplikacje, jakie są, to już się nie zmieni, będzie wieczne jak przeglądarka Google i Wikipedia, jedynie będą udoskonalane. W10M zaczyna od zera i jako system, i jako aplikacje firm trzecich, a konkurencja już jest lata świetlne przed Microsoftem. W10M już się nie wybije, już jest za późno. No chyba że czeka nas kolejna wielka zmiana jak z Symbianów itp. na Androidy, ale wątpię.

 • babilon

  To tak jak z Play24 Inne systemy dawno temu dostały nową wersję aplikacji, a windows został na standby.

 • Vtec_Z

  Podobna sytuacja z Navi Expertem. Dostałem dziś wiadomość, że NE nie będzie rozwijany dla Windows Mobile, firma podtrzymuje tylko działanie ostatniej wersji i zapewnia dostęp do serwerów obsługujących nawigację i nie wycofuje jej ze sklepu.

 • Biznesmeni nie kupują na OLX.
  Wygląda to coraz gorzej. Niedługo sam MS ograniczy aktualizacje swoich aplikacji do usuwania błędów.

  • Simon Pater

   Po co ograniczać do swoich!? Są na komputerze?! Są! Usunąć wszystkie;)

   • W sumie racja. Po co w ogóle aplikacje w W10M, niech to będzie smartfon z Edge, do dzwonienia i SMS, a reszta w Surface Pro.

 • wwwebcal

  Się dziwicie? Sam MałoMiętki ogranicza się coraz bardziej do „usprawniania błędów” w swoim tworze, to i niezależne devy podobną politykę wprowadzają. Bo błędy należy pielęgnować, o błędy nalezy dbać …by ładnie rosły i uprzyjemniały nam wszystkim to szare życie. ;p

 • Pytanie: czy świat się wali? czy nie lepiej korzystać z responsywnej strony olx.pl niż z tej aplikacji? Czy aplikacja wnosiła coś więcej, jakąś lepszą funkcjonalność?

  • babilon

   Aplikacje są zazwyczaj szybsze, jesteś na stale zalogowany i otrzymujesz powiadomienia.
   Gdyby responsywna strona była lepsza, to nikt nie bawiłby się w apki, a jednak z jakiegoś powodu firmy wydają na nie pieniądze.

   • powiadomienia – faktycznie jest to plus

    • RS2_15055

     Właśnie patrzę jak chodzi strona, jest ok. Ale przy okazji znalazłem 950 za 220 zł…

  • wwwebcal

   Odnoszę dziwne wrażenie, że w MS myślą podobnie, dlatego coraz mniej apek i coraz mniej działa. W sumie, to cały ten sklep mozna zlikwidować, bo praktycznie wszystko w wersji webowej można mieć. – No gdyby nie ten kulawy Edge.

   • podobno za x lat aplikacje zastąpione zostaną przez boty…

    • wwwebcal

     Podobno znacznie wcześniej zamiast użytkowników będą boty – w tym kierunku to zmierza. 😉

    • vvti

     lub asystentów lub super aplikacje 😉

  • RS2_15055

   Apka jednak często jest po prostu wygodniejsza, szybsza. Wszystko zależy jak dobrze jest zarobiona strona mobilna, jednak aplikacje nie powinny znikać tylko pojawiać się nowe. Myślę, dla przeciętnej osoby aplikacja jest po prostu wygodniejsza, klika i ma, w przeglądarce trzeba otworzyć edge, i dopiero wyświetlać stronę. Choć często przeglądam allegro przez www bo można dokładniej przejrzeć zdjęcia to również lubię aplikację i szkoda byłoby jak bym nie miał wyboru. Więc każda informacja, że aplikacja znika jest po prostu złą informacją i nie można podchodzić do tematu twierdząc, że nie jest potrzebna.

  • Simon Pater

   Office jest też na kompie… WYWALIC!!

  • spoczko

   aplikacje są miedzy innymi po to aby generowały mniejsze transfer pobierania danych

  • Aplikacje są zoptymalizowane pod mniej wydajny sprzęt (w porównaniu z PC), pod mniejszy ekran, ogólnie sprawniej działają, łatwiej je uruchomić (choć skróty z przeglądarki można porobić), dostarczają powiadomień i są lepsze w użytkowaniu niż strony w przeglądarce, nawet jeśli są w wersji mobile. Ostatnio podobnie co Ty pomyśleli twórcy aplikacji AliExpress i jakoś ludzie nie byli zachwyceni. Zgodzę się, że aplikacja OLX aż tak wiele nie wnosiła, ale jak wyobrażasz sobie używanie YT w smartfonie w Edge? Działa przecież topornie, do tego aplikacje być muszą. Aplikacje w smartfonach to komputerowy odpowiednik programu, gry. Wyobrażasz sobie edytować dokumenty MS Office w przeglądarce? Ja wiem, może to trochę naciągane, niemniej uważam, że aplikacje są niezastąpioną częścią obecnych systemów i po prostu muszą one być. Jeżeli mają przejść do lamusa, to tylko wtedy, kiedy upadną Android i iOS, czyli pewnie nigdy.

 • zynio

  Ja mam pytanko z innej beczki – na PC klikam prawym myszki na zdjęcia i mogę oglądać je na telewizorze , także słuchac muze na TV z PC – kiedys była odpowiedzialna za to na Lumia apka Lumia Play – czy jest jakaś możliwość by można oglądac zdjęcia ze smarta na TV ?

  • Mariusz Chaba

   możesz ściągnać lumia play. Działa nadal

   • zynio

    bzdura – ” Ta aplikacja nie jest zgodna z tym urządzeniem ” Lumia 950 DS LTE

    • łączysz się miracastem

     • zynio

      i to działa jak na PC ? odtwarzam muze i zdjęcia z PC na TV.

     • jak odtwarzasz muze z pc na tv? w lumii 950 klikasz na przycisk w centrum akcji Połącz i tyle

      telewizor musi obsługiwać miracast, jak nie obsługuje to trzeba dokupić adapter

     • RS2_15055

      Moje obsługują miracast a 950 się z nimi nie łączy…. 640 bez problemu. Różnica taka, że 950 w trybie continnum a 640 dublowanie ekranu i może dlatego jest ok.

     • zynio

      miracastem a dokładniej ? bo nie czaje czy szukac w w sklepie czy coś

    • marcello

     jesienią nie była zgodna, potem była (pobrałem na 950DS), teraz znów nie jest

     • zynio

      wiesz to dziwne że laptop z Win 10 łaczy się z TV i czy to muza czy fotki to Mobile stwarza problemy , dziwne dla mnie to – L 950 oraz lpek Lenovo mają tą samą kompilację systemu..

    • Łukasz

     Na starszych urządzeniach działa. MS okroił was z aplikacji ? to są jaja.

    • Mariusz Chaba

     Nwm na 535 ściąga instaluje i działa

 • RS2_15055

  Po ostatnich przygodach z działaniem 640 na fast iw sumie nadal ma problem wydajnościowy (wczoraj robiony HR) zacząłem się zastanawiać czy w ogóle MS powinien na te telefony wydać CU…. Jednak zrobiła się tak duża różnica w działaniu 640 a 950, że ciężko mi to zrozumieć……

  • zynio

   ja na 640 testuje fast i śmiga mi super nie narzekam , a jedynie co mnie wkurza to ta ostatnia aktualizacja – nie mogę zrobić fabrycznych aktualizacji ze sklepu.Tylko czekac na kolejna kompilacje.

   • RS2_15055

    To, że nie można pobierać to żaden problem, bo to było wiadome, jako błąd build. Masz 640, a masz porównanie do innego modelu?

  • Używałem od stabilnych wersji po krag wolny. Jeden €huj. Te same podstawowe, widoczne codziennie błędy i mnóstwo ‚Resuming… … …”. Dla porównania mam 830. Trochę szybciej działa, ale niedziałający aparat jako bonus „Trwa zapisywanie…”
   Bardziej niż żałosność tego systemu wkurza myśl, że nikt nie poniósł kary za tego potworka, w postaci dużych strat finansowych.

   • RS2_15055

    To na co dzień widać po prostu przepaść między 640 a 950, kiedyś tego nie było. Na pewno 950 przyśpieszyła, ale 640 nie została na tym samym poziomie, po prostu moim zdaniem zwolniła. Zobaczę po następnym build, jak nadal będę miał takie wrażenie to wrócę na RS1 i zobaczę tam.

    • Ic3man81

     Ja od kilku buildów na fast nie zauważyłem wolniejszego działania. Jest tak samo jak na oficjalu

     • RS2_15055

      To jest druga opcja, 950 może tak przyśpieszyła na RS2….

   • MS to nie tylko Windows, więc nie wiesz, czy firma przez mobilne wydanie Windowsa, nie poniosła dużych strat finansowych, które musiała nadrabiać innymi działami

    • Miałem na myśli straty adekwatne do wtopy, czyli coś w okolicach bankructwa.

     • Łukasz

      Coś w okolicy bankructwa? Z tego co mówisz to wychodzi ze MS to tylko Windows mobile. Mobilny system w MS to tylko kropla w morzu. Ze sprzedaży konsol, gier, oprogramowania, maja taki przychód, że podtrzymanie mobilnego windowsa przy życiu to groszowe sprawy dla nich i dlatego to robią, bo w innym przypadku, albo ruszyli by dupe i zrobili system taki jak powinien być, albo calkowicie z niego zrezygnowali.

     • Tak, dlatego tego nie odczuli. To oczywiste.
      Mówię o odpowiedzialności i, jakby na to nie patrzeć, mówię życzeniowo.

     • Łukasz

      Właśnie, nie odczuli i maja daleko gdzieś ten system, co zresztą widać po udostępnianych buildach. Na PC działa dobrze, bo system jest instalowany na ogromnej liczbie urządzeń, co przynosi duże zyski. A mobile to mobile.

   • RS2_15055

    Przecież 640=830 to chyba to samo, więc również różnic nie bedzie, a że 830 starsza to pewnie ma i więcej błędów.

 • Po aktualizacji Facebooka na PC 3 dni temu z opcją otwierania stron www w aplikacji dzisiaj wskoczyła aktualizacja Messengera też tylko na PC v. 99.799 wszystko chodzi jakby szybciej i lepiej i w końcu da się dzwonić i wykonywać video rozmowy z messengera na PC! wcześniej nie mogłem, na telefonie dalej nie mogę, na PC działa,

  na release preview pojawiła się też nowa wersja aplikacji Filmy i TV bez hamburgera po lewej 🙂

  wniosek: coś się dzieje wokół premiery CU

  • Łukasz

   W Messengera na PC to ja mogłem dzwonić już pól roku temu, wiec nie wiem dlaczego teraz dopiero otrzymałeś taką funkcję. Cały czas bylem na oficjalnym.

   • pół roku temu nie używałem na pc więc nie wiem

    • Łukasz

     Rozmawiałem przez messengera z rodzicami, którzy byli za granicą w listopadzie i funkcja działała 🙂 Nigdy nie byłem na insiderze w PC.

 • SharpFranc

  Na WM10 coraz mniej softu, a na Androidzie coraz więcej i to wbudowanego… https://www.neowin.net/news/pre-installed-malware-found-on-38-android-devices

  • RS2_15055

   No z tymi wbudowanymi to masakra, ostatnio na J5 dało radę trochę tego syfu od google odinstalować ale niestety nie wszystko można, część usług można tylko wyłączyć w usługach choć miejsce nadal zawala.

   • Łukasz

    Zrób roota i wywal wszystko zbędne.

    • nie każde urządzenie można zrootować, tablet który miałem akurat nie był wspierany przez cyagen moda i d… blada

    • RS2_15055

     Odpada, telefon nie mój, jest na gwarancji

    • SharpFranc

     Czy po takiej akcji działa jeszcze gwarancja? Pytam, bo na WM to nawet insider chyba dawał „use at your own risk” 😉

     • Łukasz

      To odrootowujesz i problem z głowy, wiem że nie każdy się da i czasem ciężko zrootować dany model, ale można spróbować.

  • spoczko

   I to jest właśnie wada, bo google narzuca ci te aplikacje, z których połowa i tak nie korzysta, a będzie coraz gorzej bo google coraz częściej wykupuje aplikacje od innych firm, przy tym zapycha system. Nie sądzę żeby zwykły śmiertelnik posiadacza dachówki z androidem cokolwiek rootował o ile w ogóle zna nawet sam termin rootowania.

 • Z doświadczenia wiem, że takie ogłoszenie oznacza też brak poprawek. U mnie już od kilku miesięcy wyrzuca często do startowego. Evernote, di.fm i tuzin innych aplikacji też „wcale nie są porzucane-skupimy się na poprawkach znanych błędów”. A później okazało się, że twórcy najwyraźniej uznali, że nie ma żadnych błędów. Głodne kawałki dla fanbojowych pelikanów. Brakuje jeszcze tylko „aby jeszcze lepiej świadczyć usługi i wychodzić naprzeciw innowacjom”.

  • NadirridaN

   Głodne kawałki dla fanbojowych pelikanów – podoba mi się ta metafofa 😉