Oficjalna aplikacja Dropbox nadchodzi dla Windows Phone

Dzisiaj firma Dropbox Inc. oraz Microsoft Corp. ogłosiły strategiczną współpracę, która ma pomóc ludziom pracować w sposób bardziej efektywny. Partnerzy połączą swoje siły i zintegrują usługi Dropbox oraz Microsoft Office dla telefonów, tabletów oraz w sieci Web. To oznacza, że w niedługim czasie powinniśmy zobaczyć oficjalną aplikację Dropbox dla smartfonów z systemem Windows Phone.

Ponad 1.2 miliarda osób korzysta z pakietu Office w swojej codziennej pracy a Dropbox stał się domem dla ponad 35 miliardów plików Office. Współpraca obu firm pozwoli ludziom w pracy, w domu oraz w szkole w łatwy sposób pracować nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi oraz prezentacjami. W pierwszej kolejności z nowych możliwości będą mogli skorzystać konsumenci aplikacji Dropbox oraz Office w tabletach oraz telefonach. Jako ostatnia dołączy usługa w sieci Web.

Użytkownicy Dropbox oraz Microsoft zyskają:

  • Dostęp do Dropbox z aplikacji Office w celu szybszego uzyskiwania dostępu do plików oraz folderów.
  • Możliwość edycji plików Office bezpośrednio z aplikacji Dropbox oraz możliwość synchronizacji pomiędzy urządzeniami.
  • Możliwość dzielenia się nowymi oraz edytowanymi plikami z pakietu Office korzystając z prostej funkcji dzielenia się w aplikacji Dropbox.

W pierwszej kolejności nowe funkcje pojawią się w pakiecie Office dla systemu iOS oraz Android, które zadebiutują w ciągu kilku kolejnych tygodni. Integracja usług Web z usługą Dropbox oraz Office Online nastąpi w pierwszej połowie przyszłego roku. Dropbox przygotuje także aplikację dla telefonów z systemem Windows Phone oraz dla tabletów z systemem Windows w kolejnych miesiącach.

Wszystkie funkcje będą dostępne dla wszystkich użytkowników Office z kontem Dropbox. Dropbox dla firm będzie wymagał subskrypcji Office 365. Więcej informacji o połączeniu usług Office oraz Dropbox znajdziecie poniżej.

Źródło: Microsoft, Dropbox