Oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile nie wystartuje 29 lutego

Kilka dni temu meksykański zespół Microsoft Lumia podał informację, że oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1 wystartuje 29 lutego. Otrzymałem potwierdzenie, że Microsoft przygotowywał się na udostępnienie aktualizacji w tym terminie ponieważ informacja ta znajduje się w wewnętrznych materiałach szkoleniowych. Niestety już teraz wiadomo, że aktualizacja nie wystartuje tego dnia.

Jednym z głównych powodów opóźnienia aktualizacji są niekompletne wskazówki i porady dotyczące oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile. Użytkownicy muszą mieć dostęp do stron pomocy technicznej, na których znajdą wskazówki i porady związane z przebiegiem procesu aktualizacji jak i informacje w przypadku problemów z aktualizacją. Być może powodów wpływających na przesunięcie terminu aktualizacji jest więcej jednak nie są one mi znane.

W związku z powyższym nie wiadomo kiedy wystartuje aktualizacja Windows 10 Mobile dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Jedno jest pewne, że aktualizacja zbliża się wielkimi krokami i byłbym mocno rozczarowany gdyby nie wystartowała w zbliżającym się miesiącu.

Pamiętajcie, że zawsze możecie skorzystać z aplikacji Windows Insider aby pobrać najnowszą mobilną dziesiątkę. Obecnie najbezpieczniejszym kręgiem do testowania tego systemu jest Insider Release Preview. Więcej informacji o tym kręgu znajdziecie w tym artykule. Zapraszam również do zapoznania się z naszym Kompendium wiedzy o systemie Windows 10 Mobile.

Osoba, która dostarczyła powyższe informacje chce pozostać anonimowa. Dziękuję za informację!