Office przyjazny dla urządzeń dotykowych pojawi się w Windows 10

Microsoft poinformował dzisiaj, że przygotowuje pakiet Office dla systemu Windows 10, który będzie przyjazny dla urządzeń dotykowych. Niestety oprócz zrzutu ekranu z aplikacji PowerPoint dla systemu Windows 10 nie są znane żadne szczegóły dotyczące tej wersji pakietu Office. Premiera nowego systemu planowana jest dopiero w drugiej połowie przyszłego roku tak więc będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

PowerPoint Windows 10

Microsoft wraz z informacją o nowym pakiecie Office z przyjazną obsługą dla urządzeń dotykowych poinformował również o udostępnieniu nowej aplikacji dla telefonów iPhone, tabletów iPad oraz Android. W najnowszej wersji pakiet Office został zintegrowany z chmurą Dropbox.

Posiadacze urządzeń z systemem iOS już teraz mogą pobrać nowe wersje aplikacji Word, Excel oraz PowerPoint. Posiadacze tabletów z systemem Android, którzy chcieliby już teraz przetestować najnowszą wersję pakietu mogą zapisać się do programu Preview. Oficjalna wersja pojawi się dopiero na początku przyszłego roku.

Co z użytkownikami Windows Phone? Niestety zgodnie z wcześniejszymi informacjami wersja na telefony z systemem Windows Phone zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: Office Blogs