Office Now, InstaNote oraz Dialer for Lync to nowe aplikacje Microsoft

Dzisiaj w sieci pojawiły się informacje o nowych aplikacjach Microsoft, które powinniśmy zobaczyć na naszych telefonach w niedługim czasie. Mowa o osobistym asystencie Office Now, aplikacji InstaNote do wykonywania głosowych notatek oraz aplikacji Dialer for Lync, która umożliwi dołączenie do konferencji Lync (Skype for Business) za pomocą połączenia telefonicznego.

InstaNote

Pierwsza aplikacja to InstaNote, która pozwala na zapisywanie notatek głosowych bez utraty szczegółów. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi notatki są zapisywane w aplikacji OneNote. W ten sposób zapisane notatki mogą być w szybki i łatwy sposób udostępniać innym osobom.

Dialer for Lync

Kolejna aplikacja to Dialer for Lync, która umożliwia dołączenie do spotkania Lync (Skype for Business) za pomocą połączenia głosowego z telefonu. Za pomocą operatora sieci komórkowej aplikacja komunikuje się z Microsoft Conference Bridge i wchodzi do odpowiedniego użytkownika i hasła automatycznie. Aplikacja otrzymuje dane do zaplanowanych spotkań z kalendarza.

Office Now

Ostatnią i chyba najciekawszą aplikacją jest Office Now. Jest to osobisty asystent pakietu Microsoft Office. Aplikacja ułatwia planowanie spotkań, szybkie odnajdowanie wiadomości e-mail, dojazdy na spotkania, dołączanie do połączeń konferencyjnych i tym podobnych zadań. Po otwarciu Office Now zobaczymy podsumowanie naszych działań z całego dnia, dzięki czemu możemy szybko przejrzeć jakie prace i spotkania będziemy musieli wykonać w ciągu dnia. Ponadto dowiemy się ile czasu będziemy potrzebować na dojazd do pracy oraz kolejne spotkania.

Nie wiadomo dokładnie kiedy powyższe aplikacje trafią na telefony z systemem Windows Phone. Aplikacja Office Now ma być również dostępna dla pozostałych platform iOS oraz Android.

Źródło: WMPoweruser, Neowin