Edytowanie plików Office w trybie Continuum będzie wymagało subskrypcji Office 365

Microsoft wraz z nowym systemem Windows 10 Mobile zaprezentował nowy pakiet aplikacji Office. Użytkownicy urządzeń z wyświetlaczami do 8″ będą mogli edytować pliki Office bezpłatnie. Jeżeli jednak będziemy chcieli skorzystać z edycji na większym ekranie korzystając z funkcji Continuum to aplikacja poprosi nas o wykupienie subskrypcji Office 365.

[quote style=”1″ author=”Microsoft”]Editing in Word, Excel and PowerPoint with Continuum for phones will require an Office 365 subscription, but is available to try without Office 365 through March 31, 2016[/quote]

Jeżeli na przykład posiadamy telefon Lumia 950 XL i chcemy edytować dokumenty na telefonie to będziemy mogli to zrobić bez żadnego problemu. Jeżeli jednak połączymy nasz telefon z zewnętrznym wyświetlaczem za pomocą funkcji Continuum to aplikacja poprosi nas o wykupienie subskrypcji Office 365. Bez tej licencji nie będziemy mogli korzystać z pakietu Office w trybie Continuum.

Wykupienie subskrypcji Office 365 dla funkcji Continuum będzie koniecznie od 1 kwietnia 2016. Do tego czasu możemy korzystać bezpłatnie.

Źródło: Microsoft