Odświeżony wygląd OneDrive w internecie oraz w aplikacji dla Windows 10 Mobile

Kilka dni temu Microsoft odświeżył wygląd internetowej chmury OneDrive. Odświeżona wersja dostępna jest również dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Niestety użytkownicy systemu Windows Phone 8.1 mogli przeoczyć zmianę ponieważ w tym systemie aplikacja nie doczekała się nowszej wersji z nowym wyglądem.

OneDrive webUI

Po wejściu do internetowej chmury OneDrive z pewnością zauważyliście zmiany w wyglądzie. Microsoft dopracował rozmieszczenie elementów oraz ikony poszczególnych kategorii. Znacznie lepiej dopasował wyświetlanie na małych, średnich oraz dużych wyświetlaczach.

Jakie zmiany pojawiły się w uniwersalnej aplikacji OneDrive dla telefonów z systemem Windows Phone oraz Windows Mobile? Niestety odświeżona została jedynie aplikacja dla smartfonów z testowym systemem Windows 10 Mobile.

OneDrive - Windows Phone vs Windows 10 Mobile

Rozmiar ikon oraz tekstu różni się ponieważ powyższe zrzuty ekranowe pochodzą z dwóch różnych telefonów z inną rozdzielczością. Po lewej widzimy zrzut z systemu Windows Phone 8.1 a po prawej z system Windows 10 Mobile. Pomijając fakt rozmiaru ikon i tekstu to pierwsze co rzuca się w oczy to zmieniony styl ikon oraz czarne tło. Ponadto zostało zmienione rozmieszczenie poszczególnych opcji ale to zasługa nowego systemu Windows 10 Mobile, w którym uniwersalne aplikacje posiadają zupełnie nowe położenie elementów.

Przy okazji informuję, że Microsoft udostępnił aktualizację dla aplikacji OneDrive 17.0.3 dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile.

Pobierz ze Sklepu WindowsKod QR

Źródło: Microsoft