Czym jest ochrona przed zresetowaniem i jak z niej skorzystać?

Microsoft już jakiś czas temu uruchomił internetowe narzędzie do sprawdzania stanu ochrony przed zresetowaniem. Począwszy od systemu Windows Phone 8.1 Update 2 w wersji 8.10.15127.138 użytkownicy będą mogli włączyć ochronę, dzięki której ich telefon będzie bezpieczny nawet w przypadku kiedy znajdzie się w niepowołanych rękach.

Jeżeli nasz telefon zostanie skradziony to stanie się bezużyteczny dla złodzieja ponieważ nie będzie on mógł z niego skorzystać nawet po zresetowaniu czy przywróceniu oprogramowania za pomocą aplikacji Windows Phone Recovery Tool. W ten sposób nasze dane będą w pełni bezpieczne. W przypadku kradzieży zalecane jest również skorzystanie z opcji zablokowania lub wymazania zawartości naszego telefonu.

Na tę chwilę z funkcji mogą skorzystać jedynie osoby, które wgrały do swoich telefonów system Windows 10 Technical Preview. Osoby, które posiadają system Windows Phone 8.1 Update 2 nie będą mogły skorzystać z tego udogodnienia bowiem na tę chwilę najnowsza dostępna wersja tego systemu nosi numer 8.10.15116.125 a wymagana jest nowsza wersja 8.10.15127.138.

Jeżeli chcecie przetestować najnowszą funkcję ochrony przed zresetowaniem w systemie Windows 10 wystarczy, że wejdziecie kolejno do menu > ustawienia > system > Find my phone i włączycie opcję Reset Protection.

Ochrona przed zresetowaniem w Windows 10 Mobile

Stan ochrony przed zresetowaniem możecie sprawdzić na tej stronie podając numer IMEI lub MEID urządzenia. Więcej informacji o usłudze możecie znaleźć odwiedzając ten odnośnik. Już niebawem przy zakupie używanego telefonu będziemy musieli sprawdzać czy przypadkiem nie posiada włączonej ochrony a jeżeli tak to będziemy musieli zwrócić na to uwagę sprzedającemu aby telefon dotarł do nas z wyłączoną ochroną.

Czy skorzystacie z tej funkcji na Waszych telefonach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: Microsoft

 • Terki

  Wczoraj wyszła aktualizacja dla Lumii 640LTE właśnie do wersji 8.10.15127.138 i nie ma w niej tej funkcji.

  • seba

   Wersja 8.10.15127.138 w Windows Insider a nie oficjalna .

   • Marek

    Lumia 640 DS ma oficjalną wersje oprogramowania 8.10.15127.138 , również
    LSRT po połączeniu telefonu pokazuje ją jako najnowszą.
    W ustawieniach – prywatność – znajdź mój telefon [zadzwoń , wymaż, zablokuj , znajdź] – opcja nie aktywna -powraca do ustawień

    • @disqus_rvGBwpLF1N:disqus, @disqus_JJc9RvVtZP:disqus moglibyście wrzucić jakieś zrzuty ekranu z wersją systemu, info+dodatki lub informacją o nowej aktualizacji. Skoro to jest nowa aktualizacja to wypada napisać artykuł na ten temat 🙂

     • Terki

      Wczoraj spędziłem chyba z pół godziny na szukaniu tej opcji i nie ma jej. Może w Polsce ta funkcja jest niedostępna :/
      Telefon nie uczestniczy w żadnym programie typu PfD

     • Marek

      Zrzut info

     • Dzięki Marek. Dla pewności usuń zrzut ekranu bo widać na nim numery IMEI. Ja już sobie zrobiłem kopię i odpowiednio ją przygotuję do artykułu.

     • Marek

      Nie za bardzo wiem jak mam to usunąć W ogóle to po raz pierwszy robiłem zrzut [musiałem znaleźć info na ten temat]

  • To ciekawe bo na stronie Microsoftu jest wyraźna informacja, że funkcja powinna działać z tą wersją systemu: https://www.windowsphone.com/en-US/how-to/wp8/settings-and-personalization/protect-my-phone

 • Bartek

  Lumia520-build10052, działa.

  • largi

   Jak ci działa na L520 ? Nowy build ? Tego nie testowałem. Jak odzyskam L625 z serwisu zainstaluje ten build, bo ogólnie 512mb to troche mało jak na razie.

 • largi

  Ciekawym kiedy popracują nad wydajnością. Myślę że to zostawią na końcowy efekt.

 • Blady_12

  Jak zaktualizować system do Windows Phone Update 2? (Nie do WP 10)

 • Łukasz

  Chciałbym wiedzieć co będzie jeśli telefon się zawiesi a nie ma wyjmowanej baterii.. Jak wtedy go zresetować jeśli będzie włączona ochrona? Czy HR będzie działał?

  • W artykule chodzi o resetowanie oprogramowania a nie o resetowanie telefonu. Metoda resetowania jednym bądź dwoma klawiszami w zależności od modelu telefonu będzie działać w dalszym ciągu. Nie będzie można jedynie zresetować telefonu do ustawień fabrycznych lub wgrać oprogramowania za pomocą aplikacji Recovery Tool.