Czym jest ochrona przed zresetowaniem i jak z niej skorzystać?

Microsoft już jakiś czas temu uruchomił internetowe narzędzie do sprawdzania stanu ochrony przed zresetowaniem. Począwszy od systemu Windows Phone 8.1 Update 2 w wersji 8.10.15127.138 użytkownicy będą mogli włączyć ochronę, dzięki której ich telefon będzie bezpieczny nawet w przypadku kiedy znajdzie się w niepowołanych rękach.

Jeżeli nasz telefon zostanie skradziony to stanie się bezużyteczny dla złodzieja ponieważ nie będzie on mógł z niego skorzystać nawet po zresetowaniu czy przywróceniu oprogramowania za pomocą aplikacji Windows Phone Recovery Tool. W ten sposób nasze dane będą w pełni bezpieczne. W przypadku kradzieży zalecane jest również skorzystanie z opcji zablokowania lub wymazania zawartości naszego telefonu.

Na tę chwilę z funkcji mogą skorzystać jedynie osoby, które wgrały do swoich telefonów system Windows 10 Technical Preview. Osoby, które posiadają system Windows Phone 8.1 Update 2 nie będą mogły skorzystać z tego udogodnienia bowiem na tę chwilę najnowsza dostępna wersja tego systemu nosi numer 8.10.15116.125 a wymagana jest nowsza wersja 8.10.15127.138.

Jeżeli chcecie przetestować najnowszą funkcję ochrony przed zresetowaniem w systemie Windows 10 wystarczy, że wejdziecie kolejno do menu > ustawienia > system > Find my phone i włączycie opcję Reset Protection.

Ochrona przed zresetowaniem w Windows 10 Mobile

Stan ochrony przed zresetowaniem możecie sprawdzić na tej stronie podając numer IMEI lub MEID urządzenia. Więcej informacji o usłudze możecie znaleźć odwiedzając ten odnośnik. Już niebawem przy zakupie używanego telefonu będziemy musieli sprawdzać czy przypadkiem nie posiada włączonej ochrony a jeżeli tak to będziemy musieli zwrócić na to uwagę sprzedającemu aby telefon dotarł do nas z wyłączoną ochroną.

Czy skorzystacie z tej funkcji na Waszych telefonach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: Microsoft