Obsługa SMS w Skype już wkrótce dla wszystkich użytkowników Windows 10

Najnowsza wersja Skype Preview przed dwoma dniami trafiła do insiderów w szybkim kręgu aktualizacji RS2, oferując przede wszystkim długo wyczekiwaną funkcję obsługi wiadomości tekstowych, w tym z poziomu komputera stacjonarnego. Wczoraj Microsoft przedstawił dalsze plany rozwoju aplikacji.

Messaging Everywhere miało stanowić trzon sierpniowej aktualizacji systemu Windows. Microsoft zmienił jednak plany co do tej funkcji, przesuwając jej premierę na późniejszy okres. Od piątku możemy testować nową funkcję systemu. Obsługa SMS (SMS relay feature) pozwala na odbieranie wiadomości SMS i MMS z poziomu komputera, jak również na wysyłanie wiadomości tekstowych. Wystarczy, że połączymy wiadomości tekstowe z aplikacją Skype na telefonie komórkowym oraz na komputerze. W obu przypadkach konieczny jest też udział w szybkim kręgu aktualizacji systemu Windows 10. Co więc czeka nas w niedalekiej przyszłości?

skype

W ciągu najbliższych miesięcy Microsoft planuje udostępnienie nowej wersji Skype z funkcją SMS relay feature dla wszystkich użytkowników Windows 10 (RS1). W ramach aplikacji wprowadzonych zostanie szereg usprawnień i nowych funkcji, w tym tych obecnych już w aktualnej wersji preview, takich jak możliwość ukrywania konwersacji, przycisk dodawania kontaktu, możliwość uruchamiania chatu bezpośrednio z poziomu strony internetowej. Kolejne wersje przyniosą dalsze nowości:

  • usprawnioną obsługę wiadomości tekstowych – w tym np. podgląd statusu wysłanej wiadomości, kopiowanie i wklejanie cytowanych wiadomości, wskaźnik przeczytanego i nieprzeczytanego tekstu, podgląd linku url w ramach chatu, skróty klawiaturowe, łatwe udostępnianie plików, zdjęć czy też linków url metodą „chwyć i upuść”;
  • łatwiejsze wykonywanie połączeń – rozpoczynanie konwersacji ze strony profilu, kontynuacja rozmów grupowych po wyjściu osoby inicjującej, ustawienia audio / video, ulepszenia dla głośników;
  • poprawki dedykowane wersji mobile – przeźroczysty kafelek, połączenia video w domyślnym trybie głośnomówiącym, poprawki dla przycisku cofania.

Jak widać Microsoft w dalszym ciągu rozbudowuje system Windows 10 i integruje go z wersją mobile, oferując nowe funkcje dla użytkowników. Miejmy nadzieję, że pełna wersja Skype ukaże się jeszcze tej jesieni. Czy Waszym zdaniem integracja wiadomości tekstowych z aplikacją Skype to dobry pomysł?

Źródło: Blog Skype