Obsługa czytnika linii papilarnych zmierza w kierunku Windows 10 Mobile

Zbliżająca się duża aktualizacja Windows 10 Mobile Anniversary Update latem tego roku wprowadzi wiele nowości i usprawnień do systemu. Wszystkie śledzimy na bieżąco opisując kolejne kompilacje testowe z rozgałęzienia Redstone 1. Teraz dowiadujemy się, że kolejną nowością w rocznicowej aktualizacji będzie dodanie obsługi czytnika linii papilarnych w ramach funkcji Windows Hello.

Czytnik linii papilarnych Windows 10 Mobile

Jakiś czas temu firma HP zaprezentowała flagowy telefon Elite x3 z systemem Windows 10 Mobile, który oprócz zdumiewającej specyfikacji technicznej posiadał także czytnik linii papilarnych. W momencie prezentacji telefon nie posiadał jeszcze zaimplementowanej tej funkcji ponieważ mobilna dziesiątka w momencie prezentacji smartfonu nie obsługiwała czytnika.

Czytnik linii papilarnych będzie rywalem dla funkcji odblokowywania telefonu jednym spojrzeniem za pomocą skanera tęczówki oka. Pomimo bezproblemowego działania tej funkcji w kompatybilnych telefonach z systemem Windows 10 Mobile posiada ona kilka niedoskonałości. Po pierwsze telefon należy wziąć do ręki. Po drugie nasz wzrok musi być skierowany w kierunku telefonu. Po trzecie użytkownik i tak musi wcisnąć przycisk odblokowania aby uruchomić funkcję Windows Hello. Biorąc pod uwagę wspomniane niedoskonałości może okazać się, że czytnik linii papilarnych może okazać się szybszy i bardziej praktyczny w codziennym użytkowaniu.

Pamiętajmy również, że funkcja będzie działać wyłącznie w telefonach, które są sprzętowo przygotowane to znaczy posiadają wbudowany odpowiedni czytnik a to oznacza, że posiadacze telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL nie będą mogli skorzystać z tej funkcji.

Źródło: Prezentacja Microsoft winhec 2016 via MSPoweruser