Zobacz jak włączyć funkcję Obraz na żywo w oprogramowaniu Lumia Cyan

Jedną z nowości w oprogramowaniu Lumia Cyan jest funkcja, która nosi nazwę Obrazy na żywo. Dzięki tej funkcji posiadacze telefonów Nokia Lumia z najnowszym oprogramowaniem mogą zapisywać ożywione zdjęcia. Zobacz w jaki sposób włączyć zapisywanie obrazów na żywo.

Obraz na żywo - Nokia Lumia Windows Phone 8.1 Lumia Cyan

Czym są ożywione zdjęcia? To znacznie więcej niż statyczne obrazy – to ruchome wspomnienia. W ten sposób będziemy mogli uchwycić chwilę w nowy sposób a następnie podzielić się nią z innymi. Każde wspomnienie trwa krócej niż sekundę i ten czas w zupełności wystarczy aby ożywić każde zdjęcie. Aplikacja będzie współpracować również z najnowszą wersją aplikacji Nokia Storyteller.

Każde wspomnienie będzie trwało krócej niż sekundę i ten czas w zupełności wystarczy aby ożywić każde zdjęcie. Aplikacja będzie współpracować również z najnowszą wersją aplikacji Nokia Storyteller.

Funkcja dostępna jest wyłącznie dla telefonów Nokia Lumia 930 oraz Nokia Lumia 1520 z oprogramowaniem Lumia Cyan. Aby włączyć zapisywanie ożywionych zdjęć należy wejść kolejno do: menu > Nokia Camera > trzy kropeczki w prawym dolnym rogu > ustawienia > Jak uchwycić Obraz na żywo.

Jak uchwycić Obraz n żywo

Dodatkowo możemy ustawić aby obrazy na żywo były automatycznie odtwarzanie po wejściu do galerii z poziomu aplikacji Nokia Camera.

Czy korzystacie z ożywionych zdjęć na Waszych telefonach?

[info]Funkcja Obrazy na żywo dostępna jest wyłącznie dla systemu Windows Phone 8.1 z oprogramowaniem Lumia Cyan. Jeżeli posiadacie system Windows Phone 8.1 Preview for Developers lub Windows Phone 8.1 Update 1 Preview for Developers bez oprogramowania Lumia Cyan to nie będziecie mogli włączyć opisywanej funkcji w Waszych telefonach.[/info]

 • Konrad Uroda-Darłak

  L925 brak tej funkcji xP

  • Faktycznie. Funkcja przeznaczona jedynie dla telefonów Nokia Lumia 930 oraz Nokia Lumia 1520 z oprogramowaniem Lumia Cyan.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Spoko, nic się nie dzieje. Nieoficjalnie i tak można to mieć xP

    • Pewnie znajdą się chętni więc jak znajdziesz chwilę czasu to napisz jak 🙂

     • Konrad Uroda-Darłak

      http://www.wpcentral.com/trick-enable-nokia-living-images-pureview-luima naprawdę o tym nie słyszałeś? Ten sposób ma już ze 2 miesiące. Oczywiście nie wiem czy go w międzyczasie nie zablokowali, ale powinien wciąż działać. Poza tym, problematyczny może być fakt, że nie można tego potem w łatwy sposób wyłączyć xP

     • Darek Majcher

      yy… a ja tak w ogole to nie jestem pewny czy nie znam tego „triku” wlasnie z tej strony :P…

     • Konrad Uroda-Darłak

      Też mi się tak wydawało, ale nie chciało mi się szukać 😀 Widocznie autor sam nie wie co pisze xP

     • Myślałem, że znasz inny sposób bo ten przywołany przez Ciebie niestety działał tylko na jednej wersji Beta. Po aktualizacji aplikacji przestał działać co oznacza, że trik jest już nieaktualny.

     • Konrad Uroda-Darłak

      O widzisz, ja tam nie wiem bo cały czas siedzę na tym jednym xP Mój błąd zatem.

 • Lumia 925 9.1 Cyan – Nie ma takiej funkcji!

  • Już poprawiłem artykuł – funkcja dostępna jedynie dla 930 i 1520.

 • Demoll

  Fajna opcja używam caly czas, zauważyłem ze dziala to tak, aparat caly czas rejestruje film kilku sekundowy bufor, gdy wciskamy spust migawki, aparat zatrzymuje film i,robi zdjęcie po czym do zdjęcie dokleja te kilka sekund nagrane sprzed wcisniecia migawki. Efekt jest bardzo fajny, film jest w niższej rozdzielczości niz samo zdjęcie, które jest jakby ostatnia klatka tego filmu.

 • Kamil

  Wiadomo coś kiedy ta funkcja zawita na inne smartfony?

  • Niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ta funkcja pojawi się dla pozostałych smartfonów Nokia Lumia.

 • emPe

  w mojej lumi 930 nie posiadam takiej opcji .