Nowy telefon NuAns NEO Reloaded posiada jednak system Android

Dzisiaj japoński producent Trinity zaprezentował nowe urządzenie o nazwie NuAns NEO Reloaded. Jest to następca smartfonu NuAns NEO, który pracował pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile. Jakiś czas temu producent poinformował, że mobilny system Windows nie spełnił oczekiwań firmy i szanse na ponowne wykorzystanie tego systemu w nowym telefonie były niewielkie. Teraz już wiadomo, że odświeżony telefon NuAns NEO Reloaded pracuje pod kontrolą systemu Android.

Trinity to kolejny producent, który najprawdopodobniej nie wyprodukuje w najbliższej przyszłości nowego telefonu z systemem Windows 10 Mobile. Niepewne losy systemu oraz niewielki udział w rynku to główne powody, dla których producenci nie tworzą nowych słuchawek z Windowsem. Nowy NuAns NEO Reloaded pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1, posiada procesor Snapdragon 625, wyświetlacz Full HD oraz baterię o pojemności 3450 mAh. Podobnie jak poprzednia wersja telefon posiada wymienne tylne obudowy, które możemy dowolnie konfigurować.

Już wkrótce rozpoczną się targi Mobile World Congress, na których, według wstępnych informacji, firma HP ma zaprezentować nowy telefon z Windows 10 Mobile. W niedługim czasie do Europy ma trafić również flagowy telefon Alcatel IDOL 4s z okularami VR w zestawie. Jednak to wciąż zbyt mało, aby przekonać potencjalnych klientów do zakupu telefonu z systemem Windows.

Źródło: NuAns NEO