Japoński telefon NuAns NEO 2 zostanie zaprezentowany 20 lutego

Na tydzień przed rozpoczęciem targów Mobile World Congress japońska firma Trinity zaprezentuje nowy model NuAns NEO. Nowy telefon prawdopodobnie zostanie wyposażony w system Windows 10 Mobile. Jeżeli tak się stanie to będzie to pierwszy nowy telefon z mobilną dziesiątką zaprezentowany w tym roku. Poprzedni model nie zdobył zbyt dużej popularności głównie ze względu na fakt, że był dostępny tylko i wyłącznie w Japonii.

Wiele osób określiło telefon NuAns NEO jako najbardziej wyjątkowe urządzenie z systemem Windows 10 Mobile ze względu na nietuzinkowy wygląd. Wszystko za sprawą tylnej obudowy, która została podzielona na dwie niezależne części. Dzięki temu użytkownik może w dowolny sposób skonfigurować tylny wygląd telefonu za pomocą dodatkowych, wymiennych obudów.

Informacja o następcy telefonu NuAns NEO pojawiła się na stronie producenta. Na tę chwilę nie wiadomo jaką będzie posiadał specyfikację techniczną. Slogan reklamowy informuje, że „Wszystko jest nowe. Wszystko w jednym”. Nie wiadomo czy tym razem japoński producent zdecyduje się na udostępnienie telefonu w innych częściach świata. Na odpowiedź musimy poczekać do 20 lutego.

Źródło: NuAns NEO

 • Rutra

  Ciekawe, bo ostatnio jeden z producentów mówił, że nie jest zadowolony z W10M i sprzedaży pierwszego nuans neo.

 • Łukasz

  Nawet jeżeli dostępny będzie w Europie to zapewne dostanie RS1, a o późniejszych aktualizacjiach będzie można pomarzyć. Zależy jeszcze jaka będzie jego cena, bo gdy będzie wynosić w granicach 1000 zł, to lepiej będzie kupić używaną lumię 950xl, lub może nawet nową 950.

 • Generau

  Zeb czytnika ?

 • MarGo

  Podejrzewam, że telefon ten będzie jedynie ciekawostką jak jego poprzednik. Mamy już Luty, a producenci zewnętrzni jakoś nie kwapią się do wydawania urządzeń z W10M ?

  • Mobilny

   Realizacja i dystrybucja słuchawek wiąże się z kosztami, które następnie powinny się zwrócić w drodze sprzedaży. W Europie W10M nie generuje zysków. Poza tym system ten nie jest konieczny do osiągnięcia sukcesu – Samsung, Sony, LG czy Huawei, pracujące pod kontrolą Androida, cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku urządzeń mobilnych. Windows 10 Mobile nie jest zatem producentom potrzebny.

   • MarGo

    Samsung Galaxy Note 7 też nie wygenerował zysków – wręcz przeciwnie olbrzymie straty, a to jakoś nie zniechęciło producenta do opracowania jego następcy czyli Note 8. Nie zapominaj również o tym, że system ten nadal stanowi alternatywę dla Androida czy iOS. Oczywiście nikt nie rzuci się serię urządzeń z W10M ale skoro ten system jest ponoć nadal rozwijany to wydanie jednego smartfona raz na jakiś czas by nie zaszkodziło szczególnie jeżeli byłby to smartfon z niższej/średniej półki bo takie były najchętniej kupowane.

    • Mobilny

     Jeszcze do 8.1 to była ciekawa alternatywa. Dziś choćby oferta Windows Store ustępuje Google Play czy App Store, zwłaszcza że Apple selekcjonuje aplikacje i potrafi danej nie zatwierdzić, dopóki deweloper nie dostosuje ikony do wymaganych wymiarów, a tym samym wiele aplikacji może się w zasobach sklepu nie pojawić. Android zaś umożliwia producentom szeroką personalizację systemu.

     Budżetowce to była właściwa droga, czemu dowodziła popularność Lumii 535 w Polsce. Android zyskał udziały właśnie dzięki budżetowcom. Teraz smartfony z Windows 10 Mobile mają wysokie ceny, zaś te same cenowo odpowiedniki z Androidem oferują choćby dostęp do Google Play. Poprzednie generacje Windowsa Mobile cieszyły się dużą popularnością.

     Do problemów ze sprzedażą Galaxy Note 7 przyczyniły się wadliwe akumulatory, mimo to Samsung nadal pozostał liderem.

 • आंध्र प्रदेश[

  Jeżeli w nowym tel. będzie znowu windows zamiast androida, to znaczy, że ta firma to pralnia pieniędzy.

  • Nie. To oznacza, że firma NuAns jest partnerem Microsoft. Jeżeli zobaczymy w najbliższej przyszłości telefony poniższych producentów z W10M to nie powinniśmy być w ogóle zaskoczeni. Następna w kolejce firma to HP. Czekamy.

   https://msmobile.pl/wp-content/uploads/2016/09/Slajd5.jpg

   • Max

    nowy tel z windowsem bez wsparcia

   • आंध्र प्रदेश[

    Firma NuAns ustami swojego szefa podczas wywiadu na targach w LV, wyraziła już swoją opinię na temat wejścia we współpracę z MS.
    Jeżeli kolejny tel. będzie z tym samym systemem, to znaczy, że chodzi o coś innego niż zarabianie.
    HP to inna bajka. Im MS płaci za bycie partnerem.

    • Nic nie mówił o współpracy tylko o tym, że jest niska sprzedaż, która wynika między innymi z tego, że telefon jest dostępny tylko w Japonii. Jeżeli NuAns NEO 2 będzie wyposażony w W10M to znaczy, że firma widzi przyszłość w tym systemie. Na tę chwilę nie jest jednak do końca pewne jaki system będzie posiadał telefon.

     • RDF (d. rdf3)

      Może widzieliśmy inny wywiad?

      „President of the company Tetsushi Hoshikawa is disappointed with how things turned out. In an exclusive interview with him today, he told Neowin that NuAns had thought that Windows 10 Mobile would be more popular.”

      komentarz neowin:
      „Microsoft broke its promise to upgrade all handsets running Windows Phone 8.1 to Windows 10 Mobile, and to this day, it hasn’t even pushed a notification to users to inform them of the upgrade. As a result, the number of Windows 10 Mobile handsets in use remains pitifully small”

      Facet mówił o tym, że firma mamiła ich swoim ekosystemem i świetlanymi perspektywami WM10.
      Tymczasem, jak wiemy, sam MS wycofał się z rynku i zostawił partnerów na lodzie.

      Natomiast we wrześniu firma ogłosiła coś takiego
      „We are planning a re-launch with an updated version of the NuAns NEO. We took everyones concerns and comments from our first crowdfunding campaign and are working on upgrades and improvements before launching another campaign.”

      Całkiem możliwe, że zmienili coś w hardwarze, żeby ulepszyć obecny model.

     • Jeżeli chcesz się w dalszym ciągu wypowiadać na tym portalu to proponuję używać tylko jednego konta bo jak widać sam się już gubisz, którego masz używać.

     • आंध्र प्रदेश[

      w niczym się nie gubię. akurat przez jakiś czas pisałem z innego komputera, a jestem tam zalogowany do innego konta z nieistotnych dla tematu rozmowy powodów.
      wszystko jedno, jaki jest nick, bo wydawało mi się naiwnie, że ważna jest treść komentarza.

     • आंध्र प्रदेश[

      tylko odpowiem na twój miły post.
      rób co chcesz, to twoja strona.
      ale bez jaj, za kogo ty sie uważasz? – ja sie z niczego nie tłumaczę. nie jestem gówniarzem, żebyś mnie straszył i pouczał.
      zakładaj bana, jeżeli masz na to ochotę. lata mi to.

  • Mobilny

   W Japonii W10M ma udziały, w Europę NuAns zapewne nie będzie się angażował, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. U nas rynek ponownie będzie chciał podbić Samsung z dwoma wariantami Galaxy S8 i S8 Plus – 5,8 i 6,2 cala, a ceny też ewidentnie podnieśli – 3500 zł oraz 3900 zł. Widocznie Koreańczycy doszli do wniosku, że oba warianty mają szansę na osiągnięcie stabilnej sprzedaży. Poprzednie słuchawki mieli tańsze.

   • Zalgowski

    „W Japonii W10M ma udziały”
    Wręcz przeciwnie, tam mobilny Windows praktycznie nie istnieje.

    • michalR

     chyba to jedyny rynek ktory zanotowal ostatnio wzrost sprzedazy W10M.

 • Simon Pater

  DOA Dead on arrival. Tyle w temacie.
  Niestety

 • Pyjter86

  Pytanko jaki macie ustawiony „Rozmiar tekstu, aplikacji…”na zwykłej L950, zalecane 400% czy inaczej??

  • Yallida

   Ja mam ustawione na najmniejszą wartość. Tak jakoś ładniej to wygląda… ?

 • Yallida

  Ale bez kitu skąd te firmy biorą nazwy… Pierwsze skojarzenie jak zobaczyłem logo na focie… Anus… ?

  • Już myślałem, że to tylko ja mam jakieś dziwne skojarzenia 😀

  • Chomiq

   Głodnemu chleb na myśli