Nowy sklep Windows Phone Store dla telefonów Windows Phone 8

Nowy sklep Windows Phone Store to nie tylko nowa nazwa ale również nowy wygląd z ulepszeniami. Na telefonach z systemem Windows Phone 7.5 pozostanie poprzednia nazwa Marketplace jednak użytkownicy otrzymają również kilka poprawek.

Windows Phone Store - Windows Phone 8

Wśród nowych funkcji w sklepie Windows Phone Store znajdą się kolekcje, spersonalizowane rekomendacje, łatwiejsze zakupy oraz funkcje rodzinne. Poniżej prezentujemy krótki opis poszczególnych nowości.

Kolekcje

Kolekcje Windows Phone Store

Kolekcja to grupa sześciu lub więcej aplikacji pod konkretnym obrazkiem, które są wybierane przez ekspertów. W trakcie wyboru brane są pod uwagę wszystkie czynniki począwszy od jakości a skończywszy na lokalnych kalendarzach. Czyli wyświetlone aplikacje w obrębie danej kolekcji będą zależeć od tego kiedy i gdzie przeglądasz sklep. Planowane są stałe aktualizacje kolekcji, dzięki czemu zawsze będą aktualne. W zeszłym tygodniu zostało uruchomionych ponad 450 kolekcji na 19 rynkach i kolejnym krokiem będzie dalsze udostępnianie na pozostałych rynkach.

 

Spersonalizowane rekomendacje

Spersonalizowane rekomendacje - Windows Phone Store

W telefonach Windows Phone 8 na niektórych rynkach pojawiła się nowa lista nazwana Picks For You (Wybrane dla Ciebie). Wspierane przez technologię Bing zostaną pokazane spersonalizowane rekomendacje oparte na tym jakie aplikacje pobierałeś, co pobierają Twoim znajomi z Facebooka oraz

 

Łatwiejsze zakupy

Wielu operatorów pozwala na dokonywanie zakupów poprzez obciążenie rachunków telefonicznych. Nowa aplikacja Wallet dodaje nowe możliwości płacenia za programy oraz gry. Wallet, który może być zabezpieczony kodem PIN, przechowuje karty kredytowe i inne rodzaje płatności w jednym miejscu z łatwym dostępem. Dostępne opcje płatności za pomocą Wallet w dużej mierze zależą od rynku i mogą zawierać płatność kartą kredytową, PayPal oraz inne opcje w zależności od tego gdzie mieszkamy.

 

Nowe opcje rodzinne

Kącik rodzinny - Windows Phone 8Kącik rodzinny - Windows Phone 8

Nowe opcje rodzinne to nic innego jak opisywana już wcześniej funkcja Kid’s Corner czyli kontrola rodzicielska. Dzięki tej aplikacji możemy ustawić do jakich gier, programów czy innych funkcji telefonu będzie miało nasze dziecko po włączeniu Kid’s Corner. Teraz już nigdy Twoje dziecko nie usunie ważnych kontaktów, zdjęć czy innych danych. W ten sam sposób chroniony jest Windows Phone Store. Teraz bez Twojej wiedzy nie zostanie uruchomiona ani pobrana żadna gra lub aplikacja, która nie nadaje się do naszych pociech.

 

Co z telefonami Windows Phone 7.5?

Co w przypadku kiedy posiadamy telefon z systemem Windows Phone 7.5? W oficjalnej informacji znajduje się jedynie zapis dotyczący spersonalizowanych rekomendacji. Aby mieć dostęp do ulepszonego wyszukiwania i inteligentniejszych list niektórzy z właścicieli starszych smartfonów (WP 7.5) będą musieli uruchomić aplikację o nazwie Refresh Marketplace, która automatycznie pokaże się na telefonie. W ten sposób zostanie ponownie skonfigurowany sklep Marketplace w telefonie.

Powyższe nowości są dostępne zarówno w przeglądarkowej wersji PC oraz w smartfonach z systemem Windows Phone 8 takich jak Nokia Lumia 820 czy Nokia Lumia 920. Jak informuje Microsoft to dopiero początek nadchodzących zmian.

Źródło: The Windows Blog